Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil Village - poradnik do gry

Resident Evil Village - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Resident Evil Village: Ucieczka w kopalni/A Mine - solucja, opis przejścia Resident Evil Village poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 14 czerwca 2021

Na tej stronie poradnika do gry Resident Evil Village znajdziecie opis przejścia z zaliczenia sceny ucieczki w kopalni, w trakcie której Ethan może łatwo zginąć. Poniższa solucja podpowiada też gdzie spotkać po raz pierwszy handlarza Duke'a oraz jak przedostać się do wnętrza zamku.

Dotarcie do dźwigni

Ethan może rozpocząć podążanie ścieżką prowadzącą w stronę zamku po tym jak na cmentarzu Graveyard w wiosce rozwiążecie zagadkę z bramą wymagającą umieszczenia w niej 2 herbów (Crests) - Resident Evil Village: Ucieczka w kopalni/A Mine - solucja, opis przejścia - Resident Evil Village - poradnik do gry

Ethan może rozpocząć podążanie ścieżką prowadzącą w stronę zamku po tym jak na cmentarzu Graveyard w wiosce rozwiążecie zagadkę z bramą wymagającą umieszczenia w niej 2 herbów (Crests).

Docelowo musicie dotrzeć do pokazanej na obrazku dźwigni. Próba pociągnięcia za nią doprowadzi do pojawienia się Heisenberga i pojmania głównego bohatera. Musicie obejrzeć wszystkie sceny przerywnikowe, w trakcie których poznacie wszystkich głównych antagonistów.

Scena ucieczki w kopalni

Po wyświetleniu filmów przerywnikowych rozpocznie się scena ucieczki przez kopalnię - Resident Evil Village: Ucieczka w kopalni/A Mine - solucja, opis przejścia - Resident Evil Village - poradnik do gry

Po wyświetleniu filmów przerywnikowych rozpocznie się scena ucieczki przez kopalnię. Jej najważniejszą cechą jest to, że bohater nie może walczyć, bo ma uwięzione ręce. Nie jest to na szczęście żaden problem, bo scena nie jest zbyt wymagająca.

Uniwersalną poradą jest to, że powinniście biec bez zatrzymywania się. Trasa ucieczki jest liniowa i nie musicie obawiać się tego, że zagubicie się gdzieś po drodze. Przypilnujcie się jedynie żeby po dotarciu do małego rozwidlenia z powyższego obrazka skręcić w lewo, bo na prawej ścieżce pojawią się potwory.

Po dotarciu do małej drewnianej barykady wciśnijcie przycisk interakcji żeby ją szybko zniszczyć - Resident Evil Village: Ucieczka w kopalni/A Mine - solucja, opis przejścia - Resident Evil Village - poradnik do gry

Po dotarciu do małej drewnianej barykady wciśnijcie przycisk interakcji żeby ją szybko zniszczyć. Zeskoczcie na dół i kontynuujcie ucieczkę. Bohater zostanie zatrzymany przez potwora z młotem. Nie musicie obawiać się śmierci Ethana, bo jest odgórnie zaplanowany moment ucieczki.

Zaliczycie długi zjazd i spadniecie do pomieszczenia, w którym zacznie obniżać się sufit z kolcami. Szybko zniszczcie nową drewnianą barykadę i biegnijcie bez zatrzymywania się.

1 - Resident Evil Village: Ucieczka w kopalni/A Mine - solucja, opis przejścia - Resident Evil Village - poradnik do gry
W kolejnej sali załączą się obracające kolce, które zaczną przemieszczać się w stronę Ethana - Resident Evil Village: Ucieczka w kopalni/A Mine - solucja, opis przejścia - Resident Evil Village - poradnik do gry

W kolejnej sali załączą się obracające kolce, które zaczną przemieszczać się w stronę Ethana. To jedyny potencjalnie problematyczny moment pościgu. Musicie schować się w narożniku po lewej stronie - to jedyne miejsce, w którym kolce nie dosięgną Ethana. Przy okazji bohater pozbędzie się kajdanek.

Zanim opuścicie to miejsce warto pozbierać loot ze skrzyń, które zostały zniszczone przez przemieszczające się kolce.

Wyjście z kopalni

Nie musicie się już śpieszyć, bo potwory zaprzestały polowania na Ethana - Resident Evil Village: Ucieczka w kopalni/A Mine - solucja, opis przejścia - Resident Evil Village - poradnik do gry

Nie musicie się już śpieszyć, bo potwory zaprzestały polowania na Ethana. Podążajcie liniowymi korytarzami aż dotrzecie do drzwi do odblokowania.

Główny bohater raz jeszcze dotrze do dźwigni i tym razem pociągnięcie za nią nie doprowadzi do żadnych nieprzyjemnych konsekwencji. Skorzystajcie ze schodów żeby wyjść na powierzchnię.

Duke - pierwsze spotkanie z handlarzem

Wyruszcie w stronę zamku - Resident Evil Village: Ucieczka w kopalni/A Mine - solucja, opis przejścia - Resident Evil Village - poradnik do gry

Wyruszcie w stronę zamku. Wkrótce po raz pierwszy pojawi się handlarz Duke i ma on przyjazne intencje. Możecie kupować sprzęt od handlarza, sprzedawać mu niepotrzebne rzeczy (przede wszystkim skarby Treasures, które nie mają innego zastosowania) oraz opłacać ulepszanie broni głównego bohatera. Do transakcji używana jest lokalna waluta Lei (kredyty).

Komplet informacji i porad na temat Duke'a znajdziecie na osobnej stronie Handlarz Duke. Na pewno warto rozważyć zakupienie walizki Extra Baggage powiększającej inwentarz (jeśli pozwalają wam na to fundusze).

Duke pojawia się w różnych miejscach w grze. Nie przejmujcie się jeśli nie macie kredytów na sfinansowanie zakupów jakiejś rzeczy u Duke'a. Okazja nie przepadnie i najbliższa pojawi się w trakcie eksploracji zamku Dimitrescu.

Wejście do zamku Dimitrescu

Wejście do zamku znajduje się na prawo od miejsca, w którym rozstawił się Duke - Resident Evil Village: Ucieczka w kopalni/A Mine - solucja, opis przejścia - Resident Evil Village - poradnik do gry

Wejście do zamku znajduje się na prawo od miejsca, w którym rozstawił się Duke. Nie jest ono w żaden sposób pilnowane i nie trzeba też rozwiązywać żadnej zagadki.