Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil Village - poradnik do gry

Resident Evil Village - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Resident Evil Village: Znalezienie domu z czerwonym kominem - solucja Resident Evil Village poradnik, solucja

House with the red chimney - Wioska, 2. wizyta - solucja, opis przejścia

Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2021

Na tej stronie poradnika do gry Resident Evil Village znajdziecie opis przejścia odnalezienia domu z czerwonym kominem - to jedno z obowiązkowych zadań, których trzeba się podjąć w trakcie drugiej wizyty w wiosce. Z solucji dowiecie się m.in. jak rozwiązać zagadkę w warsztacie oraz jak pozyskać podnośnik i gdzie go użyć.

Zabranie uchwytu podnośnika z warsztatu

Zmagania rozpoczynacie w lokacji Altar, w której znajdują się handlarz Duke oraz ołtarz do umieszczania odnalezionych żółtych słojów - Resident Evil Village: Znalezienie domu z czerwonym kominem - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Zmagania rozpoczynacie w lokacji Altar, w której znajdują się handlarz Duke oraz ołtarz do umieszczania odnalezionych żółtych słojów. Musicie użyć zdobytego wcześniej klucza Winged Key do otwarcia wschodniej bramy. Dotrzecie do czerwonej bramki zamkniętej na kłódkę - trzeba ją zniszczyć w dowolny sposób (nóż, pistolet itp.).

Możecie ponownie wkroczyć do centralnej części wioski, przy czym miejcie świadomość tego, że podczas jej eksploracji będzie napotykać nowe potwory. Pełna eksploracja wioski nie jest obowiązkowa, ale warto zaglądać wszędzie tam, gdzie nie było to możliwe podczas pierwszej wizyty w wiosce.

Dotrzyjcie do placu Maiden of War zlokalizowanego na południe od cmentarza - Resident Evil Village: Znalezienie domu z czerwonym kominem - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Dotrzyjcie do placu Maiden of War zlokalizowanego na południe od cmentarza. Brama z powyższego obrazka jest teraz otwarta i możecie zbadać podwórze przy jednym z domów.

Główny bohater musi przejść przez szopę i w miejscu z obrazka wymagane jest skorzystanie z przycisku interakcji do odblokowania sobie dalszego przejścia - Resident Evil Village: Znalezienie domu z czerwonym kominem - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Główny bohater musi przejść przez szopę i w miejscu z obrazka wymagane jest skorzystanie z przycisku interakcji do odblokowania sobie dalszego przejścia. Uważajcie na nowe lykany - możecie zostać zmuszeni do ich pokonania.

1 - Resident Evil Village: Znalezienie domu z czerwonym kominem - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry
Docelowo musicie dotrzeć do pokazanego na powyższych obrazkach obszaru w południowej części wioski - Resident Evil Village: Znalezienie domu z czerwonym kominem - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Docelowo musicie dotrzeć do pokazanego na powyższych obrazkach obszaru w południowej części wioski. To warsztat Workshop, który był niedostępny do zbadania podczas pierwszej wizyty w wiosce. Teraz możecie w doskonale poznany sposób zniszczyć kłódkę i wejść do środka.

Zainteresujcie się pojedynczą chatką, w której do rozwiązania jest zagadka z ustaleniem kombinacji do niezniszczalnej kłódki - Resident Evil Village: Znalezienie domu z czerwonym kominem - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Zainteresujcie się pojedynczą chatką, w której do rozwiązania jest zagadka z ustaleniem kombinacji do niezniszczalnej kłódki. Podpowiedź z chatki sugeruje żeby wyjrzeć za okno, ale uważajcie na lykana, który się niespodziewanie pojawi.

Prawidłowa kombinacja to 070408. Wewnątrz szafki znajdziecie uchwyt podnośnika Jack Handle (przedmiot questowy) oraz pistolet M1911 (ma on nieco lepsze startowe statystyki od aktualnie używanego pistoletu LEMI - możecie pozostać przy aktualnym pistolecie lub zacząć używać nowego).

Podniesienie traktora

Uważajcie na nowe lykany w drodze do wyjścia z warsztatu - Resident Evil Village: Znalezienie domu z czerwonym kominem - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Uważajcie na nowe lykany w drodze do wyjścia z warsztatu. Ze zdobytym uchwytem (Jack Handle) możecie wyruszyć na zachód od warsztatu. Znajdziecie pokazany na obrazku traktor i na jego tyłach znajduje się żółty podnośnik. Użyjcie na nim uchwytu.

Ustawcie się pomiędzy oponami traktora żeby wymusić przeczołganie się pod maszyną. Dotrzecie do West Old Town.

Dotarcie do domu z czerwonym kominem

W trakcie nowej przeprawy spodziewajcie się konieczności eliminowania kolejnych potworów - Resident Evil Village: Znalezienie domu z czerwonym kominem - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

W trakcie nowej przeprawy spodziewajcie się konieczności eliminowania kolejnych potworów. Będzie wśród nich opancerzony lykan. Starajcie się w miarę możliwości celować w jego głowę. Możecie pomagać sobie w skuteczniejszym pozbyciu się potwora polegając np. na snajperce i ostrzale z dużej odległości oraz na bombach rurowych.

Podczas przemierzania nowej części wioski możecie ponownie decydować się na opcjonalną eksplorację i badanie mijanych budynków i podwórek - Resident Evil Village: Znalezienie domu z czerwonym kominem - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Podczas przemierzania nowej części wioski możecie ponownie decydować się na opcjonalną eksplorację i badanie mijanych budynków i podwórek.

Jednym z tego typu znalezisk będzie pokazane na obrazku koło Well Wheel, dzięki któremu będziecie mogli wchodzić wchodzić w interakcję ze studniami i wyciągać z nich różnorakie skarby.

2 - Resident Evil Village: Znalezienie domu z czerwonym kominem - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry
Docelowo musicie zająć się zlokalizowaniem pokazanej na obrazku 1 drabiny, dzięki której Ethan dostanie się na dach - Resident Evil Village: Znalezienie domu z czerwonym kominem - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Docelowo musicie zająć się zlokalizowaniem pokazanej na obrazku 1 drabiny, dzięki której Ethan dostanie się na dach . Pozwoli to wam przedostać się do poszukiwanego budynku z obrazka 2, który ze wszystkich stron otoczony był zablokowanymi przejściami.

Musicie ponownie zlokalizować drabinę, tym razem po to żeby dostać się na dach poszukiwanego budynku i przedostać się do środka wskakując przez dużą dziurę na dachu - Resident Evil Village: Znalezienie domu z czerwonym kominem - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Musicie ponownie zlokalizować drabinę, tym razem po to żeby dostać się na dach poszukiwanego budynku i przedostać się do środka wskakując przez dużą dziurę na dachu.

Uważajcie na przebywającego w środku potwora, którego warto szybko zabić - Resident Evil Village: Znalezienie domu z czerwonym kominem - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Uważajcie na przebywającego w środku potwora, którego warto szybko zabić. Docelowo musicie znaleźć łóżko i leżące na nim pudełeczko. Są w nim komponenty, dzięki któremu ulepszycie pozyskany wcześniej klucz i wejdziecie w posiadanie nowego klucza Four-Winged Key.

Możecie już wyjść z domu i odblokować od wewnętrznej strony wyjście z podwórza - Resident Evil Village: Znalezienie domu z czerwonym kominem - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Możecie już wyjść z domu i odblokować od wewnętrznej strony wyjście z podwórza. Powróćcie do Duke'a w lokacji Altar żeby wysłuchać rozmowy na temat lordów. Ich miejsca pobytu dodane zostaną do mapy świata, przy czym będziecie musieli docierać do nich w odgórnie narzuconej kolejności.

Dodatkowe nowe atrakcje:

  1. Na mapie zaznaczone zostały złote skrzynie - To lokacje z unikalnymi skarbami, które opisaliśmy w osobnym rozdziale poradnika.
  2. Gra odblokowała też opcję gotowania potraw przez handlarza Duke'a - Oferują nowe permanentne ulepszenia statystyk, przy czym najpierw musicie dostarczyć Duke'owi składniki do craftingu. Gotowanie opisaliśmy na osobnej stronie na temat Duke'a.