Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil Village - poradnik do gry

Resident Evil Village - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Resident Evil Village: Pierwsza bitwa w wiosce/Village Square - solucja Resident Evil Village poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 14 czerwca 2021

Na tej stronie poradnika do gry Resident Evil Village znajdziecie opis przejścia pierwszej dużej bitwy w wiosce, do której dojdzie w trakcie jej początkowej eksploracji. W solucji podpowiadamy jak przetrwać dużą bitwę z udziałem lykanów, a także jak zdobyć pierwsze bronie - nóż, pistolet i strzelbę.

Zdobycie noża

Do pierwszej wizyty w wiosce dojdzie po zaliczeniu krótkiej przeprawy przez las - Resident Evil Village: Pierwsza bitwa w wiosce/Village Square - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Do pierwszej wizyty w wiosce dojdzie po zaliczeniu krótkiej przeprawy przez las. Podczas eksploracji wioski będziecie natrafiać na niedostępne przejścia i zamknięte pojemniki. Nie musicie się tym specjalnie przejmować, bo do wielu tych miejsc dostaniecie się w dalszej fazie gry (po zdobyciu odpowiednich kluczy, przedmiotów questowych czy gadżetów).

Główny bohater docelowo musi dotrzeć do chatki z powyższego obrazka. Możecie zająć się zbadaniem jej wnętrza.

We wspomnianej chatce możecie znaleźć nóż Knife - Resident Evil Village: Pierwsza bitwa w wiosce/Village Square - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

We wspomnianej chatce możecie znaleźć nóż Knife. Broń ta przydaje się nie tylko do ataków, ale również do niszczenia wybranych przedmiotów z otoczenia po to żeby zdobywać skrywany przez nie loot. W chatce jest pierwsza tego typu skrzynka.

Zdobycie pistoletu LEMI

Zbadanie bocznego pomieszczenia chatki doprowadzi do zainicjowania spotkania z wieśniakiem - Resident Evil Village: Pierwsza bitwa w wiosce/Village Square - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Zbadanie bocznego pomieszczenia chatki doprowadzi do zainicjowania spotkania z wieśniakiem. Nie musicie się obawiać ataku z jej strony. Co więcej, wieśniak przekaże Ethanowi pierwszą broń - pistolet LEMI.

Po nagłym ataku będziecie trzeba wyczołgać się z chatki. Dojdzie do pierwszego bezpośredniego ataku lykana. Po odzyskaniu kontroli nad Ethanem bądźcie gotowi do ostrzelania potwora. Postarajcie się zabić lykana zanim zbliży się na niebezpieczną odległość do bohatera, bo może wtedy złapać i ugryźć Ethana zadając mu dodatkowe obrażenia.

Odnalezienie i użycie obcęg

Zbadajcie raz jeszcze chatkę, a konkretnie miejsce, w którym ukrywał się wieśniak - Resident Evil Village: Pierwsza bitwa w wiosce/Village Square - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Zbadajcie raz jeszcze chatkę, a konkretnie miejsce, w którym ukrywał się wieśniak. Znajdziecie tam obcęgi Bolt Cutters.

Obcęgi mogą być używane do przecinania łańcuchów i pierwszy taki łańcuch znajdziecie na okolicznej bramce.

Starcie z lykanami

W nowej części wioski bohater po raz kolejny będzie miał dość ograniczone pole manewru - Resident Evil Village: Pierwsza bitwa w wiosce/Village Square - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

W nowej części wioski bohater po raz kolejny będzie miał dość ograniczone pole manewru. Docelowo musicie wejść do nowego budynku w wiosce, w którym znajdziecie m.in. amunicję do pistoletu.

Podczas eksploracji wnętrza budynku dojdzie do ataku lykanów. Warto przede wszystkim dotrzeć do drzwi wejściowych do budynku i przesunąć duży mebel żeby je zabarykadować. Możecie strzelać do potworów pojawiających się przy zabitych deskami oknach. Co najmniej jeden lykan dostanie się do środka. Bądźcie gotowi do rozprawienia się z nim. Na odblokowanie wyjścia z budynku zdecydujcie się dopiero po zakończeniu ataku.

Duża bitwa z lykanami i zdobycie strzelby

Po wyjściu z chatki zauważycie, że w okolicy zgromadziły się lykany - będą one rozstawione na dachach oraz pilnowały niektórych ścieżek - Resident Evil Village: Pierwsza bitwa w wiosce/Village Square - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Po wyjściu z chatki zauważycie, że w okolicy zgromadziły się lykany - będą one rozstawione na dachach oraz pilnowały niektórych ścieżek. Potwory nie zaatakują od razu Ethana. Możecie to wykorzystać do wstępnego rozejrzenia się po okolicy, a także poniszczyć skrzynki i zebrać dodatkowy loot.

Docelowo skierujcie się do chatki sąsiadującej z tą, w której niedawno się broniliście. Niedługo po wejściu do drugiej chatki rozpocznie się atak lykanów. Pozbierajcie szybko okoliczny loot, wśród którego będzie strzelba M1897.

Bitwa z lykanami nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać - Resident Evil Village: Pierwsza bitwa w wiosce/Village Square - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Bitwa z lykanami nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Pełni ona w pewnym zakresie rolę z samouczka z prowadzenia walk z potworami. Nauczycie się kilku nowych rzeczy, które będą przydatne w późniejszych starciach.

Po zabraniu strzelby macie dwie główne możliwości:

  1. Bronienie sie w miejscu zdobycia strzelby - Możecie dodatkowo trafić w worki z maką (Flour Bags) i oślepić chwilowo atakujące potwory.
  2. Ucieczka z budynku poprzez skorzystanie z drabiny - Zejdziecie do obszaru pod chatką i oprócz ułatwienia sobie ucieczki możecie pozbierać loot.
W jednej z kolejnych chatek Ethan może zabarykadować się dzięki przesunięciu mebla - Resident Evil Village: Pierwsza bitwa w wiosce/Village Square - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

W jednej z kolejnych chatek Ethan może zabarykadować się dzięki przesunięciu mebla. Możecie strzelać do potworów przez okiennice. Dodatkowo po tym jak lykany dostaną się do środka możecie trafić w czerwoną beczkę i doprowadzić do potężnej eksplozji, która powali na ziemię i/lub zabije okoliczne potwory.

Inna czerwona beczka jest przy ścieżce prowadzącej do (zamkniętej) bramy. Także i w tym przypadku możecie zastosować taktykę oddania strzału w stronę beczki po tym jak zbliżą się do niej potwory.

Opisywana bitwa jest też dobrym tutorialem jak utrzymywać bohatera przy życiu - Resident Evil Village: Pierwsza bitwa w wiosce/Village Square - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Opisywana bitwa jest też dobrym tutorialem jak utrzymywać bohatera przy życiu. Atakujcie te lykany, które za bardzo zbliżą się do Ethana. Używajcie strzelby do szybkiego powalania potworów i pistoletu gdy możecie sobie pozwolić na spokojniejszy ostrzał. Bohatera można i warto leczyć - gra ostrzega gdy znajdzie się na skraju śmierci. Możecie też próbować blokować ataki przytrzymując przycisk gardy (Guard).

W dalszej fazie walk do "zwykłych" lykanów dołączy większy, elitarny osobnik z wielkim młotem. Trzymajcie się od niego z daleka i polegajcie w razie potrzeby na opcji sprintu, który jest w tej grze nielimitowany.

Bitwy z lykanami nie musicie wygrać poprzez zabicie wszystkich potworów - Resident Evil Village: Pierwsza bitwa w wiosce/Village Square - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Bitwy z lykanami nie musicie wygrać poprzez zabicie wszystkich potworów. Po tym jak dostatecznie długo wytrzymacie ataki potworów automatycznie załączy się filmik przerywnikowy z pojawienia się tajemniczych jeźdźców na koniach. Zakończy on tutejsze walki.

Spotkanie ze staruszką

Po zakończonej bitwie warto na spokojnie zbadać cały obszar walk po to żeby pozbierać jak najwięcej lootu - Resident Evil Village: Pierwsza bitwa w wiosce/Village Square - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Po zakończonej bitwie warto na spokojnie zbadać cały obszar walk po to żeby pozbierać jak najwięcej lootu.

Wyruszcie teraz do bramy, przy której pojawiła się staruszka. Ethan zamieni z nią kilka zdań, dowiadując się o Matce Mirandzie oraz o Rose i konieczności jej odnalezienia.

Eksploracja cmentarza i kościoła

Możecie wznowić dość liniową eksplorację wioski - Resident Evil Village: Pierwsza bitwa w wiosce/Village Square - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

Możecie wznowić dość liniową eksplorację wioski. Wszystkie okoliczne bramy są zamknięte i jedyna ścieżka prowadzi przez cmentarz Graveyard. Na cmentarzu Ethan natrafi na bramę prowadzącą do zamku. Jest to zagadka, której nie możecie się już teraz zaliczyć, bo trzeba będzie najpierw zdobyć dwa herby.

Zbadajcie znajdujący się obok cmentarza kościół Church. Wewnątrz kościoła jest przede wszystkim herb Maiden Crest (pierwszy z dwóch do użycia na wspomnianej bramie). Odnaleziona w kościele notatka podpowiada, że drugiego herbu trzeba będzie poszukać w domu Luizy.

W kościele znajdziecie też pierwszą maszynę do pisania - Resident Evil Village: Pierwsza bitwa w wiosce/Village Square - solucja - Resident Evil Village - poradnik do gry

W kościele znajdziecie też pierwszą maszynę do pisania. Możecie wykorzystywać je do tworzenia manualnych zapisów stanu gry. Resident Evil Village potrafi automatycznie zapisywać wasze postępy, ale mimo wszystko warto się zabezpieczać i tworzyć również manualne sejwy (najlepiej na oddzielnych slotach - dostępnych jest ich aż 20).