Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil Village - poradnik do gry

Resident Evil Village - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Resident Evil Village: Tryb The Mercenaries Mode Resident Evil Village poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 17 maja 2021

Na tej stronie poradnika do gry Resident Evil Village znajdziecie informacje jak odblokować dodatkowy tryb The Mercenaries Mode. Dowiecie się jakie ogólne założenia ma tryb The Mercenaries, a także jak zdobywać duże ilości punktów oraz wysokie rangi w Mercenaries Mode.

Mercenaries Mode - jak odblokować tryb?

Tryb Mercenaries Mode jest początkowo niedostępny - Resident Evil Village: Tryb The Mercenaries Mode - Resident Evil Village - poradnik do gry

Tryb Mercenaries Mode jest początkowo niedostępny. W celu odblokowania go musicie najpierw ukończyć kampanię i możecie tego dokonać na dowolnym poziomie trudności.

Powróćcie do menu głównego i w zakładce Bonuses otwórzcie sklep gry (Extra Content Shop). Pierwsza pozycja to Extra Game - The Mercenaries. Kosztuje ona symboliczne 10 CP (Completion Points).

W zakładce Bonuses znajdziecie teraz nową pozycję The Mercenaries - Resident Evil Village: Tryb The Mercenaries Mode - Resident Evil Village - poradnik do gry

W zakładce Bonuses znajdziecie teraz nową pozycję The Mercenaries. Wybranie jej doprowadzi do załączenia trybu Mercenaries Mode.

Tryb The Mercenaries - ogólne założenia i porady

Tryb Mercenaries Mode w całości skupia się na staczaniu walk - Resident Evil Village: Tryb The Mercenaries Mode - Resident Evil Village - poradnik do gry

Tryb Mercenaries Mode w całości skupia się na staczaniu walk. Nie posiada on żadnej warstwy fabularnej. Wszystkie bitwy rozgrywane są w lokacjach znanych z kampanii. Początkowo dostępna jest jedynie wioska (Village) i kolejne etapy musicie sobie odblokować dzięki odpowiednio dobrej grze. Przykładowo w celu odblokowania zamku (Castle) musicie w etapach z wioski uzyskać końcową rangę co najmniej A (zdobyć co najmniej 420 tysięcy punktów).

Przed rozpoczęcie walk możecie (i powinniście) dokonać zakupów u Dukea - od zaprzyjaźnionego handlarza możecie kupować bronie, przedmioty jednorazowego użytku i amunicję - Resident Evil Village: Tryb The Mercenaries Mode - Resident Evil Village - poradnik do gry

Przed rozpoczęcie walk możecie (i powinniście) dokonać zakupów u Duke'a - od zaprzyjaźnionego handlarza możecie kupować bronie, przedmioty jednorazowego użytku i amunicję. Nie możecie sobie od razu pozwolić na większe zakupy. Najlepiej jest rozpocząć od zakupienia jednej pukawki lepszej od startowego pistoletu.

Nie ma obowiązku zużycia wszystkich posiadanych kredytów. Możecie odkładać je sobie na później i wydawać je w kolejnych rundach. Pamiętajcie o tym żeby zbierać pozostawianą przez wrogów walutę Lei po to żeby móc ją wydać podczas kolejnej wizyty u Duke'a (lub alternatywnie dalej odkładać np. z myślą o zakupieniu najlepszych broni).

W pomieszczeniu z Dukeem znajdziecie też zapasy amunicji - Resident Evil Village: Tryb The Mercenaries Mode - Resident Evil Village - poradnik do gry

W pomieszczeniu z Duke'em znajdziecie też zapasy amunicji. Więcej amunicji możecie odnajdywać na arenach walk w formie lootu. Jest to dobry sposób, bo nie wymusza on wydawania kredytów.

W trybie The Mercenaries musicie - Resident Evil Village: Tryb The Mercenaries Mode - Resident Evil Village - poradnik do gry

W trybie The Mercenaries musicie:

  1. Ścigać się z upływającym czasem - Każdy etap musicie ukończyć przed upływem limitu czasu, przy czym możecie odnawiać limit czasu dzięki zabijaniu przeciwników oraz odnajdywaniu specjalnych sfer (więcej o nich w dalszej części tekstu).
  2. Zdobywać punkty i podbijać mnożnik punktów - Bardzo ważne jest to żeby starać się utrzymywać jak najwyższą wartość mnożnika (Combo). Jest on resetowany do wartości x1 jeśli za dużo czasu upłynęło od ostatniego zabójstwa. Starajcie się więc zabijać kolejne potwory bez większych przestojów i jeśli sytuacja tego wymaga grać bardziej agresywnie lub korzystać z lepszych broni.
Każda runda wymaga pokonania określonej liczby potworów - Resident Evil Village: Tryb The Mercenaries Mode - Resident Evil Village - poradnik do gry

Każda runda wymaga pokonania określonej liczby potworów. Możecie celowo wybierać najsłabszych przeciwników lub dążyć do zabijania także elitarnych wrogów (np. Soldatów, wilkołaków czy opancerzonych lykanów) i zdobywać dzięki nim więcej punktów i więcej kredytów (Lei).

Po rozprawieniu się z wymaganą liczbą potworów pojawi się punkt wyjścia (Goal). Możecie od razu tam wyruszyć po to żeby jak najszybciej zakończyć rundę lub pozostać na arenie walk i kontynuować eliminowanie potworów po to żeby zgromadzić więcej punktów oraz kredytów.

1 - Resident Evil Village: Tryb The Mercenaries Mode - Resident Evil Village - poradnik do gry
Podczas staczania walk rozglądajcie się za sferami (Orb), które pojawiają się w dwóch głównych odmianach - Resident Evil Village: Tryb The Mercenaries Mode - Resident Evil Village - poradnik do gry

Podczas staczania walk rozglądajcie się za sferami (Orb), które pojawiają się w dwóch głównych odmianach:

  1. Dotknięcie żółtej sfery wydłuża wyraźnie limit czasu na zakończenie danej rundy.
  2. Dotknięcie niebieskiej sfery pozwala na wybranie 1 z 3 permanentnych zdolności. Sporym ułatwieniem jest to, że odblokowane zdolności przechodzą także do kolejnych rund.
Na koniec każdej rundy / obszaru (Area) gra wyświetla informacje na temat liczby zdobytych punktów - Resident Evil Village: Tryb The Mercenaries Mode - Resident Evil Village - poradnik do gry

Na koniec każdej rundy / obszaru (Area) gra wyświetla informacje na temat liczby zdobytych punktów. Oprócz bazowych punktów możecie otrzymać premie punktowe za ilość niewykorzystanego czasu (Time Bonus) oraz ilość niewykorzystanych kredytów (Money Bonus).

Po zakończeniu wszystkich etapów dla danej lokacji wyświetli się z kolei pełne podsumowanie (Total Result) i otrzymacie jedną z kilku możliwych rang - C, B, A, S, SS lub SSS. Starajcie się dążyć do uzyskiwania co najmniej rang S po to żeby odblokować komplet "podstawowych" nagród dla danej lokacji.