Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Resident Evil Village - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Resident Evil Village - poradnik do gry

Resident Evil Village - poradnik do gry

Rosemary's a baby Resident Evil Village poradnik i solucja to kompletny opis przejścia i najlepsze porady do eksploracji, walki, skradania i Lady Dimitrescu. Opisujemy wszystkie znajdźki, rozwiązania zagadek, walki z bossami i trofea.

Ostatnia aktualizacja: 17 maja 2021

Poradnik do gry Resident Evil Village zawiera wszystkie informacje, dzięki którym ukończycie pomyślnie grę oraz odnajdziecie jej wszystkie sekrety i zdobędziecie platynowe trofeum. Najważniejszą częścią niniejszego poradnika jest szczegółowy opis przejścia gry. Solucja skupia się na omawianiu głównych celów misji, opisywaniu trasy przemarszu oraz doradzaniu jak radzić sobie z napotykanymi zagrożeniami. Na osobnych stronach solucji opisane zostały bardziej rozbudowane zagadki oraz walki z bossami. Są to momenty gry, w których najczęściej można napotkać problem niełatwy do rozwiązania.

Drugim większym rozdziałem poradnika jest przewodnik po grze, dzięki któremu poznacie najważniejsze mechaniki rozgrywki oraz nauczycie się tego jak poprawnie przechodzić grę i jak zarządzać wyposażeniem Ethana. Na kolejnych stronach przewodnika opisane zostały m.in. walka i skradanie się, eksploracja i zbieranie lootu, crafting oraz odnajdywanie i ulepszanie broni. Podstawowy rozdział przewodnika uzupełnia rozdział FAQ, w którym znajdziecie odpowiedzi na często zadawane pytania. Niniejszy poradnik wyjaśnia m.in. jak unikać Lady Dimitrescu, czy Resident Evil 8 posiada otwarty świat, jak otwierać zamknięte pojemniki, czy jak powiększyć inwentarz bohatera.

Ostatni podstawowy rozdział poradnika skupia się na sekretach i znajdźkach. Dzięki zamieszczonym wskazówkom będziecie mogli odnaleźć m.in. wszystkie dokumenty, a także kolekcjonować unikalne artefakty. Oprócz głównych rozdziałów znalazło się także mniejszych. Są wśród nich poradnik trofeowy, strony na temat sterowania i wymagań sprzętowych, a także informacje ile czasu zajmuje przejście gry Resident Evil Village.

Resident Evil Village: Szybkie porady na start

Resident Evil 8 jest pełnokrwistym survival horrorem i możecie mieć problemy z utrzymaniem głównego bohatera przy życiu. Poniżej znajdziecie kilka podstawowych porad:

 1. Badajcie dokładnie okolicę. W grze można odnaleźć mnóstwo przydatnego lootu - amunicji, składników do craftingu czy skarbów do wystawienia na sprzedaż. Niektóre przedmioty kryją się np. w skrzynkach czy dużych wazach nadających się do zniszczenia.
 2. Polegajcie na wskazaniach mapy. Jej różne kolory mogą symbolizować status odwiedzenia oraz zbadania lokacji. Na mapie zaznaczane są też na bieżąco zablokowane przejścia i możecie odczytać powody, dla których są one niedostępne.
 3. Uciekajcie podczas losowych spotkań z Lady Dimitrescu i córkami. Konfrontacje z potężnymi wampirzycami zaplanowane są w ściśle określonych momentach gry. Podczas zwykłej eksploracji zamku jedynym rozwiązaniem jest zazwyczaj ucieczka.
 4. Rozważcie zwiększenie jasności ekranu. RE8 potrafi być bardzo ciemną grą. Możecie w rezultacie łatwo przegapić znajdujące się w danej lokacji skarby czy, co jest jeszcze ważniejsze, skrywające się w ciemnościach potwory.
 5. Dokonujcie rozsądnych zakupów u Duke'a. Handlarz z Resident Evil Village ma do zaoferowania wiele ciekawych jednorazowych przedmiotów oraz zapasów. Powinniście wybierać te najbardziej przydatne i unikalne.

Więcej porad i wskazówek dla początkujących graczy znajdziecie na stronie Porady na start.

Resident Evil Village: Wszystkie główne rozdziały

Poniżej znajdziecie listę głównych etapów gry Resident Evil Village. W naszym opisie przejścia podzielone one zostały według kolejnych wpisów w dzienniku głównego bohatera. W grze nie ma oficjalnego podziału na misje, ani nie pojawiają się też ekrany podsumowań dla zaliczonych etapów.

Prolog

 1. Prolog - Ethan, Mia i Rose

Wioska - 1. wizyta

 1. Las (Some Forest)
 2. Pierwsza bitwa w wiosce (Village Square)
 3. Odnalezienie i eksploracja domu Luizy (Luiza's House)
 4. Ucieczka w kopalni (A Mine)

Zamek Dimitrescu

 1. Eksploracja zamkowych komnat (Castle Chambers)
 2. Eksploracja dziedzińca i okolic (Castle Courtyard)
 3. Wydostanie się z zamku (Tower of Worship)

Wioska - 2. Wizyta

 1. Dotarcie do ołtarza (Altar)
 2. Znalezienie domu z czerwonym kominem (Red Chimney)

Dom Beneviento

 1. Dotarcie do domu władczyni lalek (House Beneviento)
 2. Wydostanie się z piwnicy (Basement)
 3. Pokonanie Donny Beneviento i powrót do wioski (Donna Beneviento)

Zbiornik (Reservoir)

 1. Przeprawa przez wioskę do łodzi
 2. Zbiornik i unikanie wielkiej ryby
 3. Walka z Moreau i opuszczenie zbiornika

Twierdza (Stronghold)

 1. Przeprawa przez twierdzę
 2. Walka z Uriasem i powrót do wioski

Fabryka (Heisenberg's Factory)

 1. Odblokowanie fabryki i odnalezienie Heisenberga (Find Heisenberg)
 2. Przejście przez poziom B4 (Materials)
 3. Przejście przez poziom B3 (Manufacturing)
 4. Dotarcie na poziom B1 (Storage) i zbudowanie klucza (Heisenberg's Key)
 5. Pokonanie maszyny Prototype Sturm i bossa Heisenberga (Mutated Heisenberg)

Finał

 1. Płonąca wioska (Burning village)
 2. Finałowe starcie z Mirandą (Miranda)
 3. Zakończenie (Ending)

Resident Evil Village: Wszystkie znajdźki

Ethan w trakcie eksploracji wioski oraz zamku Dimitrescu może odnajdywać różnorakie znajdźki i sekrety. Zostały one uwzględnione w osobnych rozdziałach poradnika.

 1. Bronie
 2. Złote skrzynie
 3. Wychodki (Outhouse)
 4. Koziołki (Goats of Warding)

Akta (Files)

 1. Prolog
 2. Wioska - 1. wizyta
 3. Zamek Dimitrescu
 4. Wioska - 2. wizyta i kolejne
 5. Dom Beneviento
 6. Zbiornik
 7. Twierdza
 8. Fabryka
 9. Finał

Unikalne skarby (Treasures)

 1. Zamek Dimitrescu
 2. Wioska - 2. wizyta i kolejne
 3. Dom Beneviento
 4. Zbiornik
 5. Twierdza
 6. Fabryka

Resident Evil Village: Rozwiązania zagadek

W RE8 jest sporo łamigłówek z przedmiotami questowymi, na których łatwo możecie się zaciąć. Wszystkie bardziej skomplikowane zagadki opisane zostały na osobnych stronach naszego poradnika.

 1. Otwarcie bramy do zamku - herby (Demon Crest i Maiden Crest)
 2. Zagadka z okiem (Maroon Eye)
 3. Zagadka z 4 posągami (Hall of Ablution Statues)
 4. Zagadka z pianinem (Opera Hall)
 5. Zagadka z 5 dzwonami (Dimitrescu's Portait)
 6. Mapa skarbów - gdzie jest skarb? (Treasure Map)
 7. Zagadka z maskami i popiersiami (Four Angels' Busts)
 8. Zagadka z kombinacją w warsztacie (Workshop)
 9. Zagadka z lalką kobiety (Doll Woman)
 10. Zagadka z pozytywką (Storage Room)
 11. Zagadka z projektorem (Film Projector)
 12. Zagadka z 3 medalionami (Sealed Door)
 13. Zagadka z bezpiecznikiem (Breaker Box)
 14. Zagadka z labiryntem (Labyrinth Puzzle)
 15. Naszyjnik - jak skompletować? (Necklace with Two Holes)
 16. Zagadka ze śluzą (Sluice Gate Controls)
 17. Zagadka z kluczem Heisenberga (Heisenberg's Key)
 18. Zagadka z naszyjnikiem (Luiza's Necklace)

Resident Evil Village: Wszyscy bossowie

Konfrontacje z silnymi przeciwnikami są w Resident Evil Village nieuniknione, przy czym nie każda z nich kończy się pokonaniem wroga. Starcia z bossami opisane zostały w oddzielnym rozdziale poradnika. Dowiecie się jakimi atakami dysponuje każdy z bossów i jak ich zabijać / unikać.

 1. Pierwsza wampirza córka
 2. Lady Dimitrescu - 1. konfrontacja
 3. Druga wampirza córka
 4. Trzecia wampirza córka
 5. Lady Dimitrescu - główny pojedynek
 6. Donna Beneviento
 7. Moreau
 8. Urias - boss z młotem (twierdza)
 9. Prototype Sturm
 10. Zmutowany Heisenberg
 11. Urias Strajer (boss z płonącej wioski)
 12. Miranda - finałowy boss

Resident Evil Village: FAQ - Mam pytanie i szukam odpowiedzi

Podczas przechodzenia gry Resident Evil Village możecie napotkać potencjalne problemy, bądź też niektóre mechanizmy rozgrywki nie będą do końca zrozumiałe. W rozdziale FAQ znalazły się odpowiedzi na często zadawane pytania. Najważniejsze strony FAQ poradnika to:

 1. Lady Dimitrescu i córki - jak unikać? - Dowiecie się kiedy zaczyna pojawiać się Lady Dimitrescu, jakie są konsekwencje złapania Ethana i jak unikać wielkiej wampirzycy. Oprócz tego wyjaśniamy jak radzić sobie z wampirzymi córkami Dimitrescu..
 2. Wytrychy - jak zdobywać i używać? - W trakcie eksploracji wioski oraz zamku natraficie na zamknięte pojemniki, które wymagają skorzystania z wytrychów. Wyjaśniamy jak zdobywać wytrychy i jakie są ogólne zasady korzystania z nich.
 3. Inwentarz - jak powiększyć? - Kieszenie Ethana pomieszczą sporo przedmiotów, ale z czasem zaczniecie odczuwać potrzebę jego powiększenie. Na stronie opisaliśmy prostą metodę dodania kolejnych slotów inwentarza.
 4. Otwarty świat - czy jest w grze? - Tematem tym możecie być zainteresowani w kontekście eksploracji wioski oraz zamku. Na stronie jest wyjaśnienie w jak dużym zakresie można badać okolicę oraz czy główny wątek fabularny jest nieliniowy.
 5. Kłódka - jak zdjąć? - Na stronie wyjaśnione zostało jak radzić sobie z odnajdywanymi kłódkami na drzwiach i bramach, które utrudniają docieranie do nowych lokacji.
 6. Studnia - jak uruchomić mechanizm? - Dowiecie się na jakich zasadach można wchodzić w interakcję ze studniami oraz jakie skarby można wyciągać ze studni.
 7. Skarby (Treasures) - co dają? - Możecie zastanawiać się jakie zastosowania mają skarby, które Ethan odnajduje w trakcie gry. Strona ta zawiera szczegółowe wyjaśnienie na temat tego co z nimi zrobić.
 8. Broń - jak ulepszać? - Podczas przechodzenia gry będziecie na pewno chcieli zwiększać skuteczność używanych broni. Na stronie wyjaśniamy jak ulepszać bronie poprzez zwiększanie ich statystyk oraz instalowanie modyfikacji.
 9. Rany - jak leczyć? - W Resident Evil Village łatwo możecie zginąć i w rezultacie istotne staje się dbanie o dobry stan zdrowia Ethana. Na stronie wyjaśniamy jak odzyskać utracone punkty zdrowia.
 10. Zamek - czy można do niego powrócić? - Na stronie odpowiadamy na pytanie czy można raz jeszcze odwiedzić Zamek Dimitrescu po awansowaniu do dalszej fazy gry. Może to was interesować jeśli chcecie odkryć 100% mapy świata.
 11. Duże wilkołaki - jak pokonywać? - Na stronie wyjaśniamy jak pokonywać lub jak unikać bezpośrednich konfrontacji z wilkołakami Varcolac. Zaczniecie je napotykać w dalszej fazie kampanii.

Resident Evil Village: Przewodnik po grze

Na kolejnych stronach przewodnika do Resident Evil Village znajdziecie informacje o najważniejszych mechanikach, staczaniu walk, eksploracji świata czy rozwijaniu sterowanej postaci.

 1. Walka i skradanie się - Strona zawiera porady na temat rozprawiania się z przeciwnikami lub przekradania się obok nich jeśli są niezniszczalni lub jeśli starcia z nimi doprowadziłyby do zużycia zapasów.
 2. Eksploracja i zbieranie lootu - Dowiecie się na jakich zasadach bada się wioską oraz przylegający do niej zamek. Strona wyjaśnia jakie rodzaje blokad można napotkać, jak korzystać z mapy oraz jakie rodzaju przedmiotów czekają na zabranie.
 3. Crafting - Na tej stronie znajdziecie dokładne podpowiedzi kiedy można wytwarzać nowe przedmioty, jakie rodzaje obiektów można wyprodukować w oparciu o crafting i jakie wymagania ma proces craftingu.
 4. Handlarz Duke - Na stronie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje na temat zaprzyjaźnionego handlarza. Wyjaśniamy gdzie spotyka się Duke'a, jakie oferuje rodzaje usług i jakie są najlepsze przedmioty sprzedawane przez Duke'a.
 5. Korzystanie z map - Dzięki lekturze tej strony dowiecie się na jakich zasadach odbywa się używanie map na potrzeby eksploracji świata gry. Dodatkowo wyjaśniamy co oznaczają różne kolory na mapach oraz jak zaliczać lokacje w 100%.
 6. Tryb Mercenaries Mode - Na stronie opisane zostały założenia dodatkowego trybu gry, który odblokujecie po skończeniu kampanii. Dowiecie się m.in. jak zdobywać punkty, jak podbijać mnożnik i jak uzyskiwać wysokie rangi.

Resident Evil Village: Długość gry

Resident Evil Village jest grą dłuższą od swojego poprzednika - Resident Evil 7. W trakcie przygody odwiedza się większą liczbę lokacji. Wasze postępy mogą też spowalniać liczne starcia z bossami - samych głównych przeciwników jest ponad dziesięciu.

Ukończenie gry po raz pierwszy powinno wam zająć około 10 godzin, przy czym wynik ten może się zwiększyć jeśli ustawicie wyższy poziom trudności lub zajmiecie się opcjonalną eksploracją. Więcej informacji o tym ile czasu zajmuje przejście Resident Evil Village znajdziecie na stronie Długość gry.

Resident Evil Village: Trofea i platyna

Resident Evil Village pozwala na zdobycie platynowego trofeum w wersjach na konsole PS4 i PS5. W celu zdobycia platyny musicie liczyć się z koniecznością wielokrotnego ukończenia gry i wykonywania specyficznych czynności powiązanych m.in. z odnajdywaniem sekretów i ulepszaniem wyposażenia Ethana. Wszystkie osiągnięcia Resident Evil 8 opisaliśmy szczegółowo na osobnych stronach:

 1. Trofea / Osiągnięcia
 2. Trofeum Repairer
 3. Trofeum Medium Rare
 4. Trofeum Universe's Best Dad

Resident Evil Village: Wymagania sprzętowe PC

 1. Procesor: Intel Core i5-7500 3.4 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 1050 Ti / Radeon RX 560
 4. System operacyjny: 64-bitowy Windows Windows 10
 5. Miejsce na dysku: około 30 GB

Więcej informacji m.in. o zalecanych wymaganiach PC gry Resident Evil 8 oraz jej ustawieniach graficznych i działaniu na PS5 znajdziecie na stronie Wymagania sprzętowe.

Informacje o Resident Evil Village - poradnik do gry

Autor : Jacek "Stranger" Hałas

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 29 kwietnia 2021, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 6 maja 2021, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.