Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil Village - poradnik do gry

Resident Evil Village - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Resident Evil Village: Straszaki/jumpscares - czy są w grze? Resident Evil Village poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 17 maja 2021

Na tej stronie poradnika dowiecie się czy w Resident Evil Village pojawiają się straszaki / jumpscares - niespodziewane sceny i momenty mające na celu wystraszyć gracza. Może to być istotna wiedza jeśli celowo unikacie gier próbujących was na takie sposoby zaskakiwać i wywoływać strach.

Poniższy opis nie zawiera żadnych konkretnych spojlerów fabularnych. Skupia się on na ogólnym opisaniu charakteru Resident Evil 8.

Resident Evil Village jest grą, którą można nazwać pełnoprawnym survival horrorem - Resident Evil Village: Straszaki/jumpscares - czy są w grze? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Resident Evil Village jest grą, którą można nazwać pełnoprawnym survival horrorem. Sterowana postać przystepuje do wielu intensywnych starć z silnymi przeciwnikami. W grze pojawiają się też momenty, w których czuć atmosferę zaszczucia - Ethan musi np. bronić się przed atakami hord potworów czy jest nękany przez pozornie nieśmiertelnych przeciwników.

W Resident Evil 8 znacznie ograniczono natomiast występowanie tzw - Resident Evil Village: Straszaki/jumpscares - czy są w grze? - Resident Evil Village - poradnik do gry

W Resident Evil 8 znacznie ograniczono natomiast występowanie tzw. straszaków (jumpscares). Chodzi tu o momenty, których głównym założeniem jest wystraszenie gracza np. poprzez nagłe pojawienie się potwora czy przez jakiś głośny dźwięk.

Jumpscares w bardzo ograniczonym zakresie pojawiają się w Resident Evil Village, szczególnie podczas eksploracji lokacji z lalkami. Jest ich jednak znacznie mniej niż np. w Resident Evil 7, który starał się porządnie straszyć gracza od pierwszych minut przygody m.in. w scenach z udziałem Mii oraz członków rodziny Bakerów. Autorzy celowo ograniczali występowanie jumpscares po to żeby osoby o niskiej odporności na straszne sceny również mogły czerpać przyjemność z ogrywania Resident Evil Village.