Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil Village - poradnik do gry

Resident Evil Village - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Resident Evil Village: Trofeum Universe's Best Dad - jak zdobyć? Resident Evil Village poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 17 maja 2021

Na tej stronie poradnika trofeowego do gry Resident Evil Village znajdziecie opis odblokowania osiągnięcia Universe's Best Dad. Jest to złote trofeum przyznawane za ukończenie trybu fabularnego na najwyższym poziomie trudności Village of Shadows.

Poziom trudności Village of Shadows - jak odblokować?

Jeśli posiadacie standardową wersję gry, to najwyższy poziom trudności Village of Shadows jest odblokowywany dopiero po ukończeniu po raz pierwszy kampanii - Resident Evil Village: Trofeum Universes Best Dad - jak zdobyć? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Jeśli posiadacie standardową wersję gry, to najwyższy poziom trudności Village of Shadows jest odblokowywany dopiero po ukończeniu po raz pierwszy kampanii. W przypadku posiadania wersji Deluxe i powiązanego z nią zestawu Trauma Pack jest on dostępny od samego początku rozgrywki.

Zdecydowanie nie polecamy walczyć o to trofeum już podczas przechodzenia gry po raz pierwszy, bo będziecie mieli ogromne problemy z pokonywaniem nawet zwykłych przeciwników, odnawianiem zapasów amunicji i utrzymywaniem bohatera przy życiu. Powinniście bardzo dobrze poznać grę oraz dobrze przygotować się poprzez odblokowanie lepszych broni i nielimitowanej amunicji do nich (więcej o tym w kolejnym podpunkcie).

Przygotowania - odblokowanie broni z nielimitowaną amunicją

W zaliczaniu gry na najwyższym poziomie trudności bardzo pomoże wam korzystanie z broni z nielimitowaną amunicją - działa to na zasadzie cheatów (ułatwień), które kupuje się za punkty CP (Completion Points) przyznawane za zaliczanie wbudowanych wyzwań (Challenges) gry - Resident Evil Village: Trofeum Universes Best Dad - jak zdobyć? - Resident Evil Village - poradnik do gry

W zaliczaniu gry na najwyższym poziomie trudności bardzo pomoże wam korzystanie z broni z nielimitowaną amunicją - działa to na zasadzie cheatów (ułatwień), które kupuje się za punkty CP (Completion Points) przyznawane za zaliczanie wbudowanych wyzwań (Challenges) gry.

Po ukończeniu kampanii po raz pierwszy gra odblokuje dostęp do sklepu Extra Content Shop, który znajduje się w menu głównym. Są w nim różne pozycje do zakupu, w tym także nowe modele broni. Zainteresujcie się jednak przede wszystkim pozycjami z kategorii Infinite Ammo. Pozwalają one kupować możliwość korzystania z nielimitowanej amunicji. Dotyczy to niestety maksymalnie ulepszonych broni, tzn. tych z zakupionymi wszystkimi ulepszeniami statystyk oraz zainstalowanymi wszystkimi modyfikacjami. Starajcie się o tym pamiętać i ulepszać upatrzone bronie na przestrzeni całej gry.

W przykładzie z naszego obrazka zagwarantowanie nielimitowanej amunicji do granatnika GM 79 kosztuje 80000 CP. Możecie oczywiście zaczynać od słabszych broni, przy czym wyzwania potrzebne do zdobywania punktów CP najlepiej odblokowywać powtarzając kampanię na najniższym poziomie trudności.

Najlepsza broń w grze to magnum S - Resident Evil Village: Trofeum Universes Best Dad - jak zdobyć? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Najlepsza broń w grze to magnum S.T.A.K.E. Nie jest ono dostępne podczas przechodzenia gry po raz pierwszy. Począwszy od drugiego przejścia (niezależnie od ustawionego poziomu trudności) możecie je zakupić u Duke'a po dotarciu do jednego z jego sklepów (np. tego przed zamkiem Dimitrescu).

Starajcie się dążyć do maksymalnego ulepszenia magnum STAKE (modyfikacje + ulepszenia statystyk) - wiąże się to z koniecznością wydania łącznie ponad 2 milionów kredytów, a więc musicie spędzić bardzo dużo czasu na ponownym ogrywaniu gry i gromadzeniu waluty Lei. Pozwoli wam to docelowo zakupić za punkty CP nielimitowaną amunicję do broni magnum.

Podczas przygotowań do przejścia gry na najwyższym poziomie trudności nie możecie zapomnieć o sekcji Chrisa z finału przygody (płonąca wioska), w trakcie której nie jest dozwolone używanie broni z inwentarza Ethana - Resident Evil Village: Trofeum Universes Best Dad - jak zdobyć? - Resident Evil Village - poradnik do gry

Podczas przygotowań do przejścia gry na najwyższym poziomie trudności nie możecie zapomnieć o sekcji Chrisa z finału przygody (płonąca wioska), w trakcie której nie jest dozwolone używanie broni z inwentarza Ethana.

Dokonajcie zakupy nielimitowanej amunicji do karabinu Dragoon, czyli najlepszej broni, którą dysponuje Chris. Zakup ten jest od razu dostępny (nie ma konieczności ulepszenia karabinu), ale musicie wydać 50000 CP.

Przechodzenie gry na poziomie Village of Shadows - porady

Dopiero po zakupieniu nielimitowanej amunicji dla magnum S.T.A.K.E. i karabinu Dragoon (oraz opcjonalnie również do granatnika GM79) powinniście zainteresować się przejściem kampanii na poziomie trudności Village of Shadows.

Oto szereg dodatkowych porad do tego jak przetrwać na najwyższym poziomie trudności:

  1. Najważniejszą poradą jest to żeby grać bardzo zachowawczo i eliminować potwory na dystans. Główny bohater może bardzo łatwo i bardzo szybko zginąć jeśli doprowadzicie do bezpośredniej konfrontacji. Musicie szczególnie pilnować się w przypadku tych wrogów, którzy mogą atakować na dystans lub w łatwy sposób zbliżyć się do głównego bohatera (np. dzięki wyprowadzeniu szarży). W lokacjach, które pozwalają ukryć się lub zabarykadować w chatkach korzystajcie z tej opcji. Ułatwi to wam atakowanie potworów z bezpiecznego miejsca lub po kolei.
  2. Skupiajcie się na czynnościach powiązanych z główną fabułą, choć w dalszym ciągu warto badać odwiedzane lokacje po to żeby pozyskiwać np. przedmioty jednorazowego użytku czy składniki do craftingu. Nie warto natomiast męczyć się np. ze staczaniem walk z opcjonalnymi mini-bossami, bo wygrane nie przybliżą was do ostatecznego zwycięstwa.
  3. Przytrzymujcie przycisk gardy jeśli tuż przed bohaterem stoi potwór i jeśli nie ma już czasu na reakcję z wykorzystaniem broni palnej. Możecie w ten sposób powstrzymać przeciwnika przed złapaniem i pogryzieniem bohatera, doprowadzając w ten sposób do otrzymania bardzo dużych obrażeń.
  4. Nie zużywajcie zbyt szybko przenoszonych granatów. W szczególności pomocne mogą być granaty ogłuszające, bo mogą one chwilowo zatrzymać ataki przeciwników i pozwolić wam na ucieczkę lub na wznowienie ostrzału po ustawieniu się w bezpieczniejszym miejscu.
  5. Starajcie się nieprzerwanie atakować bossów z użyciem najlepszych broni z nielimitowaną amunicją. Chodzi o to żeby skrócić maksymalnie czas trwania każdego pojedynku i tym samym zmniejszyć szanse na przyczynienie się do śmierci bohatera. Bardzo dużo uwagi przywiązujcie jednak do unikania ataków bossów, których nie można zablokować (dzięki skorzystaniu z gardy lub wyprowadzeniu własnego silnego ataku). Sterowana postać może od razu zginąć po takim ataku i możecie nie dostać nawet szansy na jej wyleczenie.
  6. Pamiętajcie o tym żeby w trakcie gry nie obniżać poziomu trudności (z menu restartu po zgonie), bo stracicie przez to szanse na zdobycia osiągnięcia.