Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zlecenia wiedźmińskie | Karczma na Rozstajach | Wiedźmin 3 Dziki Gon Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik, solucja

Zlecenia wiedźmińskie w pobliżu Karczmy na Rozstajach

Kontrakt: Zaginiony brat (Contract: Missing Brother)

Miejsce w kopalni, w którym musisz wskoczyć do wody - Zlecenia wiedźmińskie | Karczma na Rozstajach | Wiedźmin 3 Dziki Gon - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
Miejsce w kopalni, w którym musisz wskoczyć do wody

O możliwości zaliczenia tego zadania dowiesz się dzięki odczytaniu notatki po wejściu w interakcję z jedną z tablic ogłoszeniowych w Velen. Udaj się do Karczmy na Rozstajach (Inn by the Crossroads) (M2,4) i porozmawiaj z Brunem, który jest zleceniodawcą kontraktu. Zanim przyjmiesz zlecenie możesz potargować się z mężczyzną na temat wysokości zapłaty za jego wykonanie.

Możesz już wyruszyć w stronę kopalni znajdującej się na północny-wschód od karczmy. Załącz wiedźmińskie zmysły i wkrocz do jaskini, podążając za czerwonymi śladami. Z racji tego, że w jaskini jest dość ciemno warto pomagać sobie dodatkowo miksturą Kot. Podczas eksploracji kopalni zbadaj ślady krwi i dotrzyj do miejsca, w którym Geralt musi zanurkować. Przepłyń pod wodą żeby móc kontynuować przeprawę.

Pająk może zatruwać Geralta, tak więc monitoruj jego stan zdrowia - Zlecenia wiedźmińskie | Karczma na Rozstajach | Wiedźmin 3 Dziki Gon - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
Pająk może zatruwać Geralta, tak więc monitoruj jego stan zdrowia

Niedługo po wyjściu z wody zaczniesz wpadać na młode pająki (Young One). Eliminuj je i dodatkowo rozglądaj się za jajami, z których się wykluwają. Zbadaj dowolne jajo i następnie zacznij się ich pozbywać z wykorzystaniem znaku Igni (podpalanie jaj). Cztery jaja odnajdziesz w najbliższym otoczeniu a do ośmiu kolejnych możesz dotrzeć wybierając boczne korytarze (nie jest to wymagane do zaliczenia zlecenia).

Zanim wkroczysz do głównej pieczary zapisz stan gry, upewnij się, że Geralt znajduje się na co najmniej 30 poziomie doświadczenia i poczyń odpowiednie przygotowania (odnowienie zapasu zdrowia, nałożenie na broń olejku przeciw insektoidom itp.). Przed Tobą pojedynek z ogromnym pająkiem Harrisi. Po rozpoczęciu walk skup się oczywiście na atakowaniu głównego pająka, ale co pewien czas pozbywaj się też mniejszych insektów (Young Arachas), które mogą niepotrzebnie przeszkadzać Geraltowi (będą pojawiały się jeśli nie zniszczyłeś jaj). Podczas rozgrywania tego pojedynku licz się z tym, że ogromna bestia może otruwać Geralta swoim jadem oraz przyciągać go do siebie. Unikaj też potężnych ataków odnóżami w bezpośrednich starciach - najlepiej jest doskakiwać do potwora, zadawać kilka ciosów i odskakiwać. Po wygranej walce zbadaj zwłoki pająka i zabierz przede wszystkim trofeum (5% szansa na odnalezienie dodatkowych ziół). Możesz już powrócić do Bruna i przekazać mu złe wieści na temat jego brata. Mężczyzna nie będzie chciał zapłacić Geraltowi pełnej ustalonej sumy. Możesz przyjąć od niego połowę złota lub skorzystać z rozwiniętego znaku Aksji (specjalna opcja dialogowa - wymaga maksymalnie rozwiniętej zdolności Sugestia) i wymusić na nim pełną zapłatę.