Wiedźmin 3 Dziki Gon: Zlecenie wiedźmińskie Zaginiony brat - solucja

Zlecenie wiedźmińskie w Karczmie na Rozstajach - solucja

Poradniki

Aktualizacja:

Pobierz Poradnik
Spis treści

Na tej stronie poradnika do gry Wiedźmin 3 Dziki Gon znajduje się opis przejścia jedynego zlecenia wiedźmińskiego z lokacji Karczma na rozstajach. Poniższa solucja wyjaśnia m.in. który z bywalców karczmy poszukuje zaginionego brata, jak przeprowadzić śledztwo w kopalni i jak pokonać mini-bossa - ogromnego pająka Harrisi.

Kontrakt: Zaginiony brat (Contract: Missing Brother)

Miejsce w kopalni, w którym musisz wskoczyć do wody - Wiedźmin 3 Dziki Gon: Zlecenie wiedźmińskie Zaginiony brat - solucja - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
Miejsce w kopalni, w którym musisz wskoczyć do wody

O możliwości zaliczenia tego zadania dowiesz się dzięki odczytaniu notatki po wejściu w interakcję z jedną z tablic ogłoszeniowych w Velen. Udaj się do Karczmy na Rozstajach (Inn by the Crossroads) (M2,4) i porozmawiaj z Brunem, który jest zleceniodawcą kontraktu. Zanim przyjmiesz zlecenie możesz potargować się z mężczyzną na temat wysokości zapłaty za jego wykonanie.

Możesz już wyruszyć w stronę kopalni znajdującej się na północny-wschód od karczmy. Załącz wiedźmińskie zmysły i wkrocz do jaskini, podążając za czerwonymi śladami. Z racji tego, że w jaskini jest dość ciemno warto pomagać sobie dodatkowo miksturą Kot. Podczas eksploracji kopalni zbadaj ślady krwi i dotrzyj do miejsca, w którym Geralt musi zanurkować. Przepłyń pod wodą żeby móc kontynuować przeprawę.

Pająk może zatruwać Geralta, tak więc monitoruj jego stan zdrowia - Wiedźmin 3 Dziki Gon: Zlecenie wiedźmińskie Zaginiony brat - solucja - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
Pająk może zatruwać Geralta, tak więc monitoruj jego stan zdrowia

Niedługo po wyjściu z wody zaczniesz wpadać na młode pająki (Young One). Eliminuj je i dodatkowo rozglądaj się za jajami, z których się wykluwają. Zbadaj dowolne jajo i następnie zacznij się ich pozbywać z wykorzystaniem znaku Igni (podpalanie jaj). Cztery jaja odnajdziesz w najbliższym otoczeniu a do ośmiu kolejnych możesz dotrzeć wybierając boczne korytarze (nie jest to wymagane do zaliczenia zlecenia).

Zanim wkroczysz do głównej pieczary zapisz stan gry. Upewnij się, że Geralt znajduje się na co najmniej 30 poziomie doświadczenia i poczyń odpowiednie przygotowania (odnowienie zapasu zdrowia, nałożenie na broń olejku przeciw insektoidom itp.). Przed Tobą pojedynek z ogromnym pająkiem Harrisi. Po rozpoczęciu walk skup się oczywiście na atakowaniu głównego pająka, ale co pewien czas pozbywaj się też mniejszych insektów (Young Arachas), które mogą niepotrzebnie przeszkadzać Geraltowi (będą pojawiały się jeśli nie zniszczyłeś jaj). Podczas rozgrywania tego pojedynku licz się z tym, że ogromna bestia może otruwać Geralta swoim jadem oraz przyciągać go do siebie. Unikaj też potężnych ataków odnóżami w bezpośrednich starciach - najlepiej jest doskakiwać do potwora, zadawać kilka ciosów i odskakiwać.

Po wygranej walce zbadaj zwłoki pająka i zabierz przede wszystkim trofeum. Możesz już powrócić do Bruna i przekazać mu złe wieści na temat jego brata. Mężczyzna nie będzie chciał zapłacić Geraltowi pełnej ustalonej sumy. Możesz przyjąć od niego połowę złota lub skorzystać z rozwiniętego znaku Aksji (specjalna opcja dialogowa - wymaga maksymalnie rozwiniętej zdolności Sugestia) i wymusić na nim pełną zapłatę.

Główna nagroda za ukończenie zlecenia wiedźmińskiego: Trofeum - 5% szansa na odnalezienie dodatkowych ziół.

Podobało się?

0

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Gry RPG
2022-12-23
06:52

roka43078312715 Junior

Czy można pobrać mody na konsolę Xbox One S ?

Komentarz: roka43078312715
2022-12-30
20:56

wolfw31438128cc Junior

Mam problem z zadaniem Licho przy studni, które ukończyłem przed wyruszeniem do Wizimy. Po ukończeniu wątku głównego (Ciri zostaje wiedźminką) kiedy pojawiam się w Białym sadzie zadanie przenosi się z zakładki zakończone do nieukończone. W zadaniu wszystkie checkpointy są zaliczone na zielono. Czy ktoś ma podobnie, albo orientuje się co powoduje ten błąd?

Komentarz: wolfw31438128cc
2023-01-04
19:11

Krystian1109 Junior

Witam, pierwszy raz bede pobierał program do konsoli i mam pytanie czy po aktualizacji next-gen program debug console nadal będzie działa jak jest pod starszą wersję?

Komentarz: Krystian1109
2023-02-02
13:22

Atajzuru Legionista

wychodzę z kasyna i uwolniłem małego teraz mi pokazało pomarańczowy okrąg i że mam tam szukać schowka tego juniora problem w tym że chodzę po okolicy i nic tam kurna nie ma a w necie nikt nie wie co gdzie i jak bo guglowałem i nic o co chodzi patałachy z cd projekta nie potrafią zadania wykucować by działało

Komentarz: Atajzuru
2024-02-23
11:49

FALKA1521 Legionista

FALKA1521

Axi na eredina i aard, bez sensu na drodze ku zagładzie. Zanim zmienie znak, to ginę, tylko queen sie sprawdza. Ale i tak lipa

Komentarz: FALKA1521
2024-04-21
12:08

atramairama Junior

Ja gram aktualnie po raz pierwszy… mam problem z rybakami na Przystani w Urialli. Zadanie wieża z nikąd oraz szlak bohaterów są wykonane. A rybacy mają dalej „wykrzyknik”. A jak podchodzę to nie da się rozpocząć żadnego zadania. Już zmieniałam świat i wracałam, startowałam na nowo, itd. Nic nie idzie. A może ktoś jeszcze pamięta i może pomóc?

Komentarz: atramairama
2024-06-08
12:51

Thrud the Barbarian Legionista

😈

W księgarni w Novigradzie można kupić Nekronomikon... Też w Novigradzie od jakiegoś npc-a usłyszalem "ciemnośc widzę"...

Komentarz: Thrud the Barbarian
2024-06-10
18:48

Wanheda Junior

Zrobilam wszystkie odpowiedzi tak by ciri została wiedźminka jednak umarła o co chodzi czy wcześniejsze misję przed walka w kaer moren mają coś wspólnego?

Komentarz: Wanheda
2024-12-24
22:00

dariuszo25 Junior

Mam taki problem, ze nie moge wgl rozdac punktów umiejętności, gram na ps5. Czy jest jakas zasada albo cos w zwiazku z rozdawaniem ? Help.

Komentarz: dariuszo25

Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.

Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl