Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Alchemia | Zarządzanie ekwipunkiem | Wiedźmin 3 Dziki Gon Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik, solucja

Alchemia

Jeśli chcesz zajmować się alchemią to często powracaj do zielarzy - Alchemia | Zarządzanie ekwipunkiem | Wiedźmin 3 Dziki Gon - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
Jeśli chcesz zajmować się alchemią to często powracaj do zielarzy

Alchemia w Wiedźminie 3 jest bardziej rozbudowanym tematem od rzemiosła, a to dlatego, że z jej pomocą Geralt może wejść w posiadanie większej liczby przedmiotów o dużym zróżnicowaniu. Generalnie rzecz biorąc z alchemii korzysta się głównie z myślą o czterech zasadniczych kwestiach:

  • Możliwość korzystania z eliksirów (mikstur) - Eliksiry mogą pomagać Geraltowi w regeneracji zdrowia, zwiększać jego odporność na określone rodzaje ataków czy też podnosić jego zdolności bojowe.
  • Możliwość używania petard (bomb) - Bomby są przydatne zarówno wtedy gdy do pokonania są przeciwnicy, jak i gdy do zniszczenia są odnalezione w świecie gry gniazda potworów.
  • Możliwość nakładania olejków na bronie - Jest to bardzo istotna część alchemii jeśli grasz na jednym z wyższych poziomów trudności. Użycie odpowiedniego olejku (sprawdzaj wpisy w bestiariuszu gdzie wypisywane są słabe strony przeciwników) może ci bowiem bardzo wyraźnie ułatwić pokonanie jakiegoś silnego potwora.
  • Możliwość wypijania odwarów - Ich działanie jest znacznie silniejsze od eliksirów, aczkolwiek wyraźnie przyczyniają się one do podwyższania poziomu toksyczności u Geralta.

Proces przygotowywania przedmiotów alchemicznych wykazuje nieco podobieństw do rzemiosła, ale pomiędzy craftingiem i alchemią jest także sporo różnic. W celu przygotowania danego przedmiotu związanego z alchemią musisz dysponować jego formułą. Potrzebne przepisy możesz odnajdywać w świecie gry, otrzymywać z tytułu zaliczania zadań czy też nabywać je u handlarzy (najwięcej z nich jest zazwyczaj w posiadaniu zielarzy).

Zostało jeszcze 59% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie