Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zlecenia wiedźmińskie | Wieś Podgaje | Wiedźmin 3 Dziki Gon Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik, solucja

Zlecenia wiedźmińskie we Wsi Podgaje

Zlecenie: Tajemnica wsi Stegny (Contract: The mystery of the Byways Murders)

O zadaniu tym dowiesz się z notatki zawieszonej na tablicy ogłoszeń znajdującej się we wsi Rudnik (Oreton). Aby otrzymać więcej informacji musisz udać się do zleceniodawcy - Milana Norana, dowódcy Nilfgaardczyków (M4,7). Powie ci on, że wokół wsi Stegny (Byways) giną ludzie i nie wiadomo kto lub co tego dokonuje. Zadaniem Geralta będzie sprawdzić znaleźć oraz pozbyć się problemu. Przed przyjęciem zlecenia możesz targować się o cenę, nie wynegocjujesz jednak zbyt wiele.

Zapach krwi zaprowadzi cię do zejścia do starożytnych tuneli. - Zlecenia wiedźmińskie | Wieś Podgaje | Wiedźmin 3 Dziki Gon - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
Zapach krwi zaprowadzi cię do zejścia do starożytnych tuneli.

Udaj się do tytułowej Wsi Stegny (Byways) (M10,3). Pokonaj 5 Ghuli na poziomie 23. Podczas walki staraj się skupiać swoje ataki na jednym przeciwniku i używać znaku Quen (magicznej tarczy) tak często jak to możliwe. Gdy już zabijesz wszystkie Ghule ,z chaty wyjdzie dwóch mężczyzn. Nie dowiesz się jednak od niczego przydatnego. Musisz sam przeprowadzić śledztwo. Zbadaj trupy, które leżą nieopodal. Przy jednym Geralt wyczuje zapach krwi, którym musisz podążać. Trop zaprowadzi cię do jednej z chat. Drzwi są zamknięte, ale w tym samym czasie zagada do siebie jeden z chłopów. Po krótkiej wymianie zdań wyzna on, że pod wsią znajdują się starożytne tunele, a mieszkańcy przez przypadek odkopali komorę z bestią. Da ci on klucz do drzwi.

Wejdź do budynku, odsłoń klapę przykrywającą drabinę i zejdź na dół. Po chwili natkniesz się na ciało, które możesz zbadać. Dowiesz się z niego, że potworem jest wampir, a dokładniej Ekkima (Ekimmaras). Potwór ten wrażliwy jest na ogień, jednak używaj raczej petard z obrażeniami od ognia niż znaku Igni. Energię lepiej spożytkujesz używając znaku Quen. Aby zwiększyć zadawane obrażenia możesz nałożyć na miecz specjalnie przygotowany olej. Jeśli odpowiednio się przygotujesz, walka nie powinna sprawić ci większych trudności. Pamiętaj jednak aby cały czas być w ruchu.

Z ciała zabitego przeciwnika zabierz trofeum, cenne składniki alchemiczne oraz stalowy miecz Bloed Aedd. Wróć porozmawiać z Bytomirem - mieszkańcem wioski, który powiedział ci o tunelu. Otrzymasz od niego 210 monet. Pozostaje ci jeszcze tylko wrócić do Milan Norana, dowódcy Nilfgaardczyków po uzgodnioną na samym początku nagrodę.

Zlecenie: Leśnica (Contract: Jenny o' the Woods)

Zlecenie to możesz przyjąć we Wsi Podgaje (Midcopse) zabierając z tablicy ogłoszeń wiadomość. Aby uzyskać więcej szczegółów musisz udać się do Sołtysa Bolko (M4,7), który znajduje się w tej samej wsi. Przed przyjęciem zadania potarguj się z rozmówcą. Zgodzi się on na 255 monet, ale nie więcej.

Idź po śladach badając wszystkie wskazówki. - Zlecenia wiedźmińskie | Wieś Podgaje | Wiedźmin 3 Dziki Gon - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
Idź po śladach badając wszystkie wskazówki.

Teraz musisz przesłuchać świadków. Udaj się w tym celu do Agnety, która znajduje się w tej samej wiosce, około 30 metrów od Sołtysa. Dowiesz się od niej, że Leśnica pojawiła się poprzednio tuż po północy. Musisz jeszcze przeszukać okoliczne pole za pomocą wiedźmińskich zmysłów. Znajduje się ono jakieś 100 metrów na północny zachód od miejsca gdzie jesteś. Na samym środku obszaru znajdziesz kawałek sukienki, a także ślady, po których musisz iść. Po jakimś czasie natkniesz się na resztki ciała, przy których znajdziesz nóż (Assassin's knife). Idąc dalej natkniesz się na kolejne resztki. Zabierz list i go przeczytaj. Dowiesz się z niego, że zamordowana dziewczyna chciała uciec z wioski razem ze swoim kochankiem. Zapytaj o całą sytuację Sołtysa. Wskaże ci on miejsce gdzie dziewczyna spotykała się z chłopakiem.

Do pokonania Leśnicy użyj znaku Yrden oraz srebrnego miecza. - Zlecenia wiedźmińskie | Wieś Podgaje | Wiedźmin 3 Dziki Gon - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
Do pokonania Leśnicy użyj znaku Yrden oraz srebrnego miecza.

Udaj się do wskazanego miejsca. Znajdziesz tam zapalone ognisko. Spal odnaleziony list. Po krótkiej scence pojawi się Leśnica i rozpoczniesz tym samym walkę. Jest ona identyczna jak w przypadku Licha ze studni czy Południc. Musisz używać znaku Yrden (magicznej pułapki), aby móc zadać obrażenia Leśnicy. Poczekaj aż znajdzie się ona w magicznym okręgu, po czym zadaj jej kilka ciosów. Atakowanie jej w inne miejsca nie będzie przynosiło żadnych efektów. Podczas starcia, przeciwnik dwukrotnie stworzy swoje trzy kopie. Możesz go wtedy zaatakować w każdym miejscu i wystarczy jeden cios aby duch zniknął. Gdy uderzysz wszystkie trzy zjawy walka powróci do normy. Po zabiciu Leśnicy zabierz z jej ciała dosyć dobry miecz (Forgotten Vran Sword) oraz trofeum, które dodaje +5% doświadczenia za eliminowanie ludzi oraz nieludzi. Jest to takie same trofeum jakie posiadasz z Licha ze studni, jednak z inną grafiką. Wróć do miasta, aby odebrać nagrodę.