Niskopoziomowego programowania za bardzo nie sprawdzałem. Ale domyślam się, że tam jeszcze przyda się prawdziwy "programista". Ogólnie nie da się zastąpić doświadczonych programistów, bo mają nowe rzeczy do roboty. Choćby tworzenie modeli AI i ich obsługę. Jednak z drugiej strony taki Facebook, to jakieś 70% kodu jest obecnie pisane przez AI.
Jo, AI napisało dla mnie już wiele aplikacji większych czy mniejszych. Nauczyło mnie, jak programować w wielu językach. Niskiego szczebla programiści są już nie potrzebni moim zdaniem.
To jak poprawia czy debuguje kod. Przepisuje tony kodu i go po prostu naprawia.
Internet będzie wypełniony treścami AI, które zdominuje cały Internet. Już to dziś robi w sumie.
Baa, za 5 lat to zacznie wychodzić poza Internet. Robotyka się też rozwija dosyć szybko.
Będzie na pewno. Na 100%. Ale trzeba długo czekać. Teraz GTA VI. Oj za duża stawka, by o tym myśleli.
Trzeba brać pod uwagę o jakich pieniądzach tu mówimy. To nie może się nie udać.
Rockstar robi wybitne gry, a RDR jest tego dowodem.
Menty mam prawie od dziecka i żyję. Nie oślepłem jeszcze.
Dokładnie. Ja wybrałem w swoim mieście dobrą szkołę, to wszystkie takie miejsca czy pułapki miałem obcykane na pamięć. I zdałem za pierwszym razem.
Na egzaminie NIE wolno:
- przejechać przez linię ciągłą
- ratować się” skrętem ze środka
NIE tłumaczysz się: „bo strzałka”
Chcesz skręcić w prawo › ustawiasz się na prawym pasie
Jak jesteś na środkowym › jedziesz na wprost, nawet jeśli wszyscy skręcają. Nawigacja każe, a strzałka kusi
Jeśli przegapisz prawy pas, jedziesz na wprost i ZERO paniki.
Co by powiedział egzaminator?
Proszę jechać zgodnie z oznakowaniem poziomym — linia ciągła zabrania zmiany pasa.
Bo ten pierwszy znak dotyczy odcinka przed skrzyżowaniem, drugi – samego skrzyżowania.
Zgoda, komplikują tutaj za bardzo i można od tego "zgłupieć". To jest dobre miejsce na oblanie egzaminu. Jedna z klasycznych pułapek w danym mieście.
Oznacza, że:
Nie wolno jechać prosto
Nie wolno zmieniać kierunku później
Musisz skręcić w prawo tym łukiem
Pas służy wyłącznie do skrętu w prawo (kierunek jazdy zgodny ze strzałką)
Mimo zielonego światła sprawdzasz pieszych i rowerzystów
Niebieskie znaki nad pasami (F-10 / F-11)
Strzałka w górę – pas przeznaczony wyłącznie do jazdy na wprost
Strzałka w prawo – pas przeznaczony wyłącznie do skrętu w prawo
Nie wolno:
z pasa „na wprost” skręcać w prawo
z pasa „w prawo” jechać prosto
Nawet jeśli oba mają zielone światło – każdy pas jedzie tylko w swoim kierunku.
Dodatkowo po prawej stronie
Znak przejścia dla pieszych – piesi mogą się pojawić na pasach
Droga dla rowerów / pieszo-rowerowa – trzeba uważać przy skręcie w prawo, bo możesz przecinać tor ruchu rowerzysty
Egzaminator oczekuje, że:
patrzysz nie tylko na światła, ale też na znaki nad pasami
jedziesz zgodnie z przypisanym kierunkiem pasa
przy skręcie w prawo ustępujesz pieszym i rowerzystom, jeśli mają zielone
Po pierwsze nie zniknie, po drugie potrafi znacznie więcej niż Twoje "proste programowanie".
Jak nie korzystasz, to masz zielono przed oczami. Po prostu. I tyle na ten temat.
UBI jest spoko. Jeśli ktoś lubi stare dobre gry UBI. Jeśli ktoś nie oczekuje wielkich zmian w gamepleju, wybitnych dialogów, czy stylu itp., te gry dają radę. Piękne duże otwarte światy, dobra muzyka.
Jednak do gier Rockstara czy CDPR, to im daleko jest, niestety. Ja wiem, troszkę płytka opinia, ale teraz nie chcę mi się tego analizować w szczegółach.
A ja zagram. Bo budują przepiękne, duże otwarte światy. Jedyne co tam brakuje to możliwość modowania, jak u Bethesdy. Te gry żyłyby latami. Ich duży błąd.
A ta cała stara megera znowu trolluje tutaj? Zamiast na temat odpowiedzieć autorowi?
Ja mam inaczej. Boże Narodzenie kojarzy mi się z Civilization III, bo dużo w to wtedy grałem. I Heroes V, ten dodatek z krasnoludami. Piękny dodatek na Święta. Super klimacik, super muzyczka.
RTX 5090TI. Jedyna dobra karta. I 4K. Uzbieraj sobie taką kasę. Do tego 64GB RAM DDR 5 najszybsze z RGB. Bo pięknie wygląda. I procesor AMD seria 9000 Zen 5. Płyty główne to ogólnie z chipsetem X, nie B czy jakieś tanie gówienka. Dyski wystarczą SSD M.2 4 generacji. Jeden to za mało będzie. Minimum 2 x 2 TB na gry.
Najwidoczniej dla mnie ma znaczenie, kto i co tworzy. Skąd mam wiedzieć? Może na Ciebie działa szara mysz?
Nie ma potrzeby tego ruszać. Gra wygląda dobrze, to raz. Dwa, takie aktualizacje psują wiele modów. Niech wydadzą osobną wersję remaster, jeśli już.
To jest już jakaś porażka totalna. Kto to w ogóle tworzył? Straszne, i oni się jeszcze tym chwalą? Masakra jakaś!
Ale jak to? Tam nie ma ograniczeń i zakazów, co do czasu jaki możesz poświęcić na gry?
Na takie mody trzeba będzie poczekać. Gra wyszła zaledwie miesiąc temu. Trzeba poczekać jakiś około rok.
Mam sam zamiar stworzyć takiego moda, jak kiedyś do jedynki zresztą. Ale na razie czekam na tryb hardcore i dodatki zanim w ogóle zacznę coś grzebać w plikach.
Każda mapa była wyjątkowa na swój sposób, oferowała inną rozgrywkę, jak się dużo grało, to się wiedziało, jak daną mapę wykorzystać. Było to dobrze przemyślane (jedynie czasem brakowało balansu) Pusta na pewno nie była.
UBI (garstka osób) współtworzyło to wtedy z ruskim studiem Nival. Problemem była zmiana uniwersum. Fabułę pisał taki francuz z UBI, później do VI i VII też.
Robiła niezłe pierwsze wrażenie,
Na początku były mieszane reakcje, ale później się przyjęła i zyskała dużą bazę fanów. Często porównywana do trójki.
niegrywalne na tle poprzednich gier.
Potrafiła wciągnąć dobrym gameplejem, szczególnie po wydaniu drugiego rozszerzenia. (a były aż dwa duże rozszerzenia do tej gry).
Dam swój głos (próbkę DNA). Będzie pasował do pewnych postaci. Ile płacą?
pomiędzy niektórymi grami wcale. '
Zawsze był progres, ulepszenia i nowości już od czasów Areny. Jedyny wyjątek to Fallout 3 i New Vegas (które wyszyły w podobnym czasie).
No cóż... Rockstarowi póki co mogą lizać buty, ale... może... następnym razem? Na tym UE5 da się zrobić? Bez modów? Fabuła to nie wszystko, bo gra to w końcu nie film czy książka.
Słabe recenzje, gra jest można powiedzieć zbrakowana i za bardzo przekombinowana. Zagra się za trzy lub cztery lata. Jak dożyję. Ale to już nie jest to, czego fan Cywilizacji by oczekiwał dziś. Ja będę sobie grał w te starsze, nawet wrócę do jedynki. Moja ulubiona. Na plus piękna oprawa graficzna i jak zawsze dźwiękowa. Podobnie jak w Civilization VI.
Hehe... dlatego piszę w notepad++ najpierw, później wklejam to, a następnie dopiero edytuję. I nic nie znika xD
Ciekawe czy ich ambicje są tak szalenie wysokie, jak oczekiwania co do gry? Rockstar nie gada takich rzeczy, nie pompuje balonika.
To i to.
Sprawdź sobie ten wywiad, jak Redzi już pompują balonik:
https://www.youtube.com/watch?v=MiYBje1qeaA
Rockstar by tak nigdy nie zrobił. Ech...
Wiedźmin 1 to najlepszy Wiedźmin, dlatego czekam na Wiedźmin Remake bardziej niż Wiedźmin 4.
GTAVI
Kingdom Come Deliverance II
Civilization VII
Gothic Remake
Poza tym to czekam na:
Witcher Remake
Witcher 4
Cyberpunk 2
RDR2
Na gry Rockstara zawsze czekam. To raczej oczywiste.
Łaski nie robią. Wystarczyła prosta komenda na Steam, by to ominąć. Widzę jednak, że ludzie mylą konta UBI, Blizzard, czy Rockstara ze zwykłymi launcherami. Takie konta nigdy nie znikną. To są firmy duże i niezależne. To jest coś, czego potrzebują.
To już Twój problem. To nie problem Rockstara, fanów, tylko Twój osobisty. Może tego właśnie potrzebują? Pozwól się innym z tego cieszyć.
Uwielbiam gry CDPR. CP2077 też uwielbiam. Doprawiłem grę modami i jest idealnie. Cieszę się również, że to gra w pierwszej osobie. Nawet nie wyobrażam sobie dziś tego inaczej.
Od kiełbachy robi się brzdeń i zawał serca. Nie wiedziałeś? Pozdrawiam, dużo zdrowia życzę.
Po czasie okazuje się, że tej walki jest zdecydowanie za dużo, co wpływa negatywnie na rozgrywkę. Do tego jest powtarzalna, niby lepsza technologia wobec orygniału, ale jak na dzisiejsze standardy, to tak sobie. Dlatego tym bardziej nie powinni robić z tego takiej męczącej i powtarzalnej skiekanki. Tego nie było w oryginale!
Co do muzyki, mam wrażenie że jest znacznie więcej ciszy i ambientu niż w oryginale. Są też pozmieniane niektóre ścieżki.
Niepotrzebnie zmienili również ścieżkę dżwiękową. I do tego jest mniej tej świetnej muzyki w ogóle. Nie tylko z oryginału, ale w ogóle. Moim zdaniem daje to gorszy efekt niż w oryginale, ale raczej twórcy to zrobili celowo i świadomie.
Oryginał jest lepszy pod względem klimatu. Tu dodali jakieś niepotrzebne rzeczy, dialogi, scenki, po co to było? Jedyne co lepsze to grafika i walka. Nic poza tym.
Racja. Rockstar robił też takie gry jak Der Clou/The Clue oraz The Lost Vikings na Amige.
Atari 2600, a później C64, następnie Amiga i tak dalej. Do dziś :)
A dziś jest Rockstar!
ale nowi co niby robią coś lepiej ?
Jacy "nowi"? Pan Minister Sikorski był już w rządzie lata temu. Tak samo jak Pan Premier Tusk. Nic nowego tutaj.
Grand Theft Audo V i Red Dead Redemption 2. To też piękne widoki!
Kingdom Come Deliverance, Witcher 3, Avatar, Cyberpunk, Mass Effect i masa innych gier z otwartym światem.
Widoki, widokami, ale liczy się też klimat!
Mortal Kombat, Tekken, Final Fantasy, Civilization i dziesiątki, a nawet setki innych gier.
" link afirmacyjny" Kupię se na pewno!
Tworzą własną muzykę, masa godzin muzyki score tworzona przez świetny zespół Tangerine specjalnie na potrzeby GTAV. Jednak, muzyka w radiu, to utwory innych artystów. Tworzenie tego byłoby zupełnie bezsensu, biorąc pod uwagę, jak dużo świetnej muzy w wielu gatunkach tam się znajduje. Podobnie jest w Cyberpunku.
Szkoda, że Rockstar nie rozwija i nie buduje gier w stylu L.A. Noire lub Red Dead Redemption 2
Jak nie buduje, skoro to są ich gry! Do tego w RDR2 jesteś bandytą (gangsterem). Brak logiki w twojej wypowiedzi.
Co do GTA, to mogliby nie robić, ale ludzie chcą!
Gameplay niestety nie dla mnie. Taki slasher. Nie podoba mi się to ciągłe naparzenie. Zbyt dużo przeciwników jednocześnie. Cała gra na tym polega.
U mnie będzie grane. Zmiany są potrzebne. Na tym to polega, każda odsłona wprowadza zmiany.
Ale ja nigdzie nie powiedziałem, że kupuję tylko na jednej platformie. Wymyślasz jakieś kolejne głupoty, by tylko podtrzymać te swoje... wcześniejsze głupoty.
Jesteś fanatykiem Epica i tyle. Bo srasz w porki, gdy ktoś inny woli Steam i jego ficzersy, z których korzysta. Do tego trzeba IQ? By to zrozumieć?
Chyba fanatycy Epica? Bo tak najeżonych obiektów bez żadnych obkiektywnych argumentów tu nie widziałem.
Bo ja nie korzystam... i teraz w domyśle... dlatego inni są tacy jak ja... też nie korzystają....
Jednak statysyki mówią swoje.
Fanatyk epica się przyjebał? Albo jakiś może troll?
Nie interesuje mnie czyjeś zdanie sprzeczne z ogółem graczy w Polsce, w Europie i USA. Więc daruj już sobie.
a kupuje tam, gdzie taniej bo dodatki steama mnie zupelnie nie interere - nie wykorzystuje żadnych jego opcji, ficzerow, acziwkow, padow pod Xboxa, forow dyskusyjnych, steam workshopa etc. Nic. Wystarczy mi klikniecie "PLAY" aby grac i tyle.
To nie znaczy, że inni (setki tysięcy) gracze, z tego nie korzystają. Nie jest to ani trochę obiektywny argument.
Mimo, że kilka osób odeszło, to Ed Beach był odpowiedzialny za "szóstkę", tak samo jak za "siódemkę".
Firaxis zawsze miało taką zasadę, o której mówił sam Ed Beach. 30% zmian i nowości, 70% tego samego, czyli "core" gry, z poprzednich części.
Mnie się szóstka bardzo podobała, jedyna wada to brak kodu źródłowego (polityka TakeTwo) i słabe AI. Reszta dosyć fajna. W tym stylizowana grafika (trochę podobna do CivIV, jednak znacznie lepsza i ładniejsza do dziś).
Typ jest po prostu typowym propagandzistą w Internecie. To jest bardziej odpowiednie słowo.
Fajna postać wirtualna. Przypomina mi Ferdka Kiepskiego - serial odniósł duży sukces z tego powodu.
udostępnili gameplay, który możecie obejrzeć poniżej.
Wpis o nowej wersji moda, o której nic nie wiemy. Zero informacji na ten temat.
Powrót do poważnej oprawy graficznej - cukierkowość civ 6 to jedna z jej największych wad.
To nie jest żadna wada. Jednak jestem ciekaw w jakim kierunku poszli. Bo zdania były bardzo podzielone.
Akurat Civ VI ma najlepszą stylizowaną grafikę, podobną do IV. Bardzo przyjemna dla oka.
CivV zestarzała się i jest po prostu brzydka.
Nie wiem, co murzyni mają do KCD i średniowiecza? Przed kim niby Warhorse miało się uginać, skoro w tym rejonie i w tych czasach tam nie było murzynów? Nie mam pojęcia, o czym gadasz?
W GTA VI bedą murzyni, bo na Florydzie jest dużo murzynów. W USA w ogóle jest dużo, a na Florydzie pewnie jeszcze więcej. Więc tak, to ma sens.