Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2008, 09:22

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (17 czerwca 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: Hawx skorzysta z dobrodziejstw technologii amBX, golf dla dzieci, „waga” dla dżokejów, nowe MMO na silniku UE3, wrestlingowe dodatki, nowy firmware PSP, rozwój serii Fire Emblem i nowości na XBLA. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: Hawx skorzysta z dobrodziejstw technologii amBX, golf dla dzieci, „waga” dla dżokejów, nowe MMO na silniku UE3, wrestlingowe dodatki, nowy firmware PSP, rozwój serii Fire Emblem i nowości na XBLA. Zapraszamy do lektury.

Tom Clancy’s HAWX

Francuski Ubisoft i koncern Philips ogłosili, że znajdująca się w fazie produkcyjnej gra HAWX korzystać będzie z systemu amBX, czyli zestawu dodatkowych diod LED, wentylatorków, kolorowych świateł i dźwięku przestrzennego, który ma spotęgować doznania i wrażenia płynące z rozgrywki. Premiera gry przewidziana jest na jesień, a docelowymi platformami są konsole Xbox 360 i PS3 oraz komputery PC.

Kidz Sports: Crazy Golf

Firma Data Design Interactive zapowiedziała grę Kidz Sports: Crazy Golf, która powędruje do posiadaczy konsoli Nintendo Wii. W programie znajdzie się edytor tworzenia postaci, 74 dołki, 4 różne pola golfowe oraz takie tryby rozgrywki, jak Single Hole, Championship Challenge czy Crazy Golf Tour.

G1 Jockey

KOEI zapowiedziało, że najnowsza część serii G1 Jockey trafi do posiadaczy Wii we wrześniu tego roku. Program pozwala wcielić się w dżokeja i przy pomocy wiilota i nunchaka sterować ruchami konia. Nowością w serii będzie możliwość wykorzystania Wii Balance Board.

Unreal Engine 3

Firmy T-Entertainment i Epic Games podpisały porozumienie, na mocy którego na silniku Unreal Engine 3 powstanie nowa gra MMO. Póki co nie posiada ona jeszcze oficjalnej nazwy, zaś ta kodowa to L2. W opisie znajdujemy notkę, że będzie to RPG z domieszką RTS utrzymane w klimatach fantasy i z space opery. Planowany termin premiery to 2010 rok.

PSP

Sony oficjalnie poinformowało, że wkrótce możemy spodziewać się nowej aktualizacji firmware (v4.00) konsoli PlayStation Portable. Jedną z nowości będzie dołączenie Google Internet do interfejsu użytkownika (XBM).

TNA iMPACT!

Przygotowywana przez kalifornijskie studio koncernu Midway gra TNA iMPACT! po wrześniowej premierze doczeka się zawartości dodatkowej, którą zainteresowani będą mogli ściągnąć z usług Xbox Live Marketplace i PlayStation Store. Oprócz Xboksa 360 i PS3 gra dostępna będzie także na konsole Wii o PS2. Swoją drogą, dziwny to zwyczaj zapowiadania dodatków (z pewnością płatnych) jeszcze przed premierą programu.

Fire Emblem DS

Fire Emblem DS będzie pierwszą grą z serii, która pozwoli na internetowe potyczki pomiędzy jej posiadaczami. Program będzie remakiem oryginalnego Fire Emblem, który pierwotnie ukazał się w 1990 roku na konsoli NES. Japońska premiera odbędzie się w sierpniu tego roku.

Xbox Live Arcade

Sega zapowiedziała na przyszły tydzień premierę w usłudze Xbox Live Arcade gry Happy Tree Friends: False Alarm. Zanim to jednak nastąpi, od poniedziałku gra dostępna będzie dla posiadaczy komputerów PC.

W tym tygodniu zaś będziemy mogli zabawić się w podwodnego fotografa w grze Sealife Safari i wywołać kilka katastrof w rodzaju tornada czy trzęsienia ziemi w Elements of Destruction.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Project Origin

Legendary: The Box

Beijing 2008

Nascar 09

Star Ocean: The Last Hope

Beauty Factory

Ninjatown

X-Blades

Brave: Shaman’s Challenge

The Conduit

Rubik’s Puzzle World

Death Jr.: Root of Evil

ATV Offroad Fury Pro

Zombie Wranglers

Rise of the Argonauts

Stalker: Clear Sky

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Star Ocean: The Last Hope

Beijing 2008

Alone in the Dark

American McGee’s Grimm

Sid Meier’s Civilization Revolution – rozwój

Rise of the Argonauts

LEGO Batman: The Videogame

Empire: Total War

Star Wars: The Force Unleashed

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry