Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Brave: Shaman's Challenge (NDS)
OkładkaBrave: Shaman's Challenge (NDS)

Brave: Shaman's Challenge NDS

Wcielamy się w postać młodego Indianina i ruszamy na ratunek porwanym członkom swojego plemienia. Do eliminacji wrogów i rozwiązywania zagadek używamy szamańskich mocy.

Akcji | TPP | western | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Brave: Shaman's Challenge Premiera NDS

anulowana

producent: Collision Studios wydawca: SouthPeak Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Brave: Shaman's Challenge

Super Mario 64 DS

Yoshi Touch & Go

Crash Bandicoot: Mind over Mutant

Brave: Shaman's Challenge to przygodowa gra akcji, umożliwiająca bliższe zapoznanie się z kulturą Indian Ameryki Północnej. Produkt ten pod wieloma względami nawiązuje do wydanej na PS2 zręcznościówki Brave: The Search for Spirit Dancer. Shaman’s Challenge jest dziełem studia developerskiego Collision Studios, znanego również za sprawą gry 300: March to Glory.

Gracz w trakcie zabawy ma okazję wcielenia się w postać młodego chłopca o imieniu Brave, którego największym marzeniem jest stanie się potężnym szamanem. Zamieszkiwana przez głównego bohatera wioska zostaje napadnięta, a jej mieszkańcy trafiają do niewoli. Dzielny Brave wyrusza z zadaniem uratowania swoich przyjaciół i to właśnie na tych próbach koncentruje się główny wątek gry.

Właściwa rozgrywka opiera się przede wszystkim na konieczności starannej eksploracji najbliższego otoczenia i unikania zdradliwych pułapek. Brave na swojej drodze napotyka różnorakich przeciwników, z którymi musi się sprawnie i szybko rozprawiać. Ponadto co kilka poziomów wpada się na zdecydowanie trudniejszych do wyeliminowania bossów.

Sympatyczny chłopiec spotyka też jednak przyjaźnie nastawione postaci. Na szczególną uwagę zasługują tu szamani, od których główny bohater może nauczyć się nowych umiejętności. W miarę postępów w zabawie Brave uzyskuje dostęp do nowych mocy, dzięki którym jest w stanie skutecznie eliminować wrogów oraz radzić sobie z napotykanymi problemami. Zagadki wymagają zazwyczaj użycia określonych umiejętności lub odnalezienia fragmentów układanki.

Oprawa wizualna Brave: Shaman's Challenge prezentuje typowy dla produkcji z tego gatunku poziom wykonania. Warto dodać, iż wiele głównych akcji wykonuje się z wykorzystaniem ekranu dotykowego konsoli DS.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Brave: Shaman's Challenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.