Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2008, 10:48

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 czerwca 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: darmowy Fireteam Reloaded, Penny Arcade ląduje w Steamie, Capcom obchodzi srebrny jubileusz, Majesco dla miłośników sadownictwa, ostatnie chwile studia Razorworks, Xbox 360 otrzymuje demo Dark Sector i nowe/stare gry w usłudze Xbox Originals, Sony czyści magazyny. Zapraszamy do lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: darmowy Fireteam Reloaded, Penny Arcade ląduje w Steamie, Capcom obchodzi srebrny jubileusz, Majesco dla miłośników sadownictwa, ostatnie chwile studia Razorworks, Xbox 360 otrzymuje demo Dark Sector i nowe/stare gry w usłudze Xbox Originals, Sony czyści magazyny. Zapraszamy do lektury.

Fireteam Reloaded

Firma Pixel Mine Games poinformowała o darmowym udostępnieniu Fireteam Reloaded. Jest to przeznaczona do rozgrywek multi zespołowa gra akcji, rozgrywana w świecie przyszłości. W programie znajduje się wsparcie dla rozmów przy pomocy głosowego chatu i cztery, jak twierdzą autorzy, cztery unikalne tryby zabawy. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.

Penny Arcade

Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness Episode One trafiła do oferty Steama – poinformowały firmy Valve i Hothead Games. Wzbogacona o system achievementów gra kosztuje $19.99. Do sprawdzenia w tym miejscu.

Caffeinated Games

Niezależny producent Caffeinated Games zapowiedział, że w przyszłym tygodniu ujawni pierwszy tytuł, nad którym obecnie pracuje. Firma założona została przez Grega Chudecke, który pracował m.in. nad serią SOCOM i grą The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring.

Capcom

Wczoraj Capcom obchodził dwudziestopięciolecie istnienia firmy. W opublikowanym z tej okazji dokumencie pod datą 2009 rok widnieje nowa gra z serii Clock Tower. W 2011 miałby powstać film bazujący na cyklu Onimusha. W usłudze Xbox Live Marketplace pojawiła się także gra Wolf of the Battlefield: Commando 3. Osoby, które zdecydują się na zakup jej pełnej wersji otrzymają możliwość ściągnięcia wersji beta Super Street Fighter II Turbo HD Remix.

Orchard

Majesco Entertainment Company zaanonsowało grę Orchard, za produkcję której odpowiada ekipa BoomZap Entertainment. Program, przeznaczony raczej dla niedzielnych graczy, umożliwi zarządzanie farmą, zajmowanie się przydomowymi ogródkami i sadami etc. Docelową platformą są komputery PC.

NVidia

Firmy NVIDIA i NaturalMotion Ltd. poinformowały o podpisaniu porozumienia, na mocy którego powstaną narzędzia ułatwiające deweloperom prace nad animacjami w tworzonych grach. Służący do animacji silnik morpheme i technologia PhysX wspierać będą produkty ukazujące się na konsole Xbox 360, PS3 i Wii oraz pecety.

Dark Sector

W usłudze Xbox Live Marketplace pojawiła się nieco spóźniona wersja demonstracyjna gry Dark Sector. W programie wcielamy się w agenta CIA Haydena Tenno, który zarażony mutagennym wirusem stara się rozwikłać zagadkę tajnej broni wyprodukowanej za czasów Zimnej Wojny.

Dungeon Maker

Fani tzw. dungeonów, czyli gier RPG, w których drużyna przedziera się przez niebezpieczne korytarze pełne krwiożerczych stworów ucieszy fakt, że po raz pierwszy w Europie wydana zostanie gra Dungeon Maker, która pozawala na samodzielne zbudowanie podziemi i zasiedlenie ich potworami. Platformą docelową jest konsolka NDS, termin wydania to 19 września, zaś cena została ustalona na poziomie 29.99 funtów.

Razorworks

Serwis Develop donosi, że Empire Interactive zamierza zamknąć lub sprzedać swoje ostatnie wewnętrzne studio, czyli Razorworks, które na swoim koncie ma m.in. opracowane z myślą o usłudze Xbox Live Arcade gry Speedball 2 i Double Dragon. Wiadomość ponoć zaszokowała trzydziestu pracowników firmy, która obecnie stara się pozyskać nowych ludzi do prac nad nieznanym jeszcze tytułem przeznaczonym dla Wii. Póki co, Empire niczego nie komentuje.

Xbox Originals

Następnymi dwoma grami, które pojawią się w usłudze Xbox Originals będą Guilty Gear X2 Reload i The Legend of Spyro: A New Beginning. Ich premiera będzie miała miejsce 16 czerwca, zaś cenę ustalono na poziomie 1200 punktów Microsoftu za tytuł.

PlayStation 3

Sony zamierza wprowadzić na europejski rynek kolejne cztery zestawy zawierające konsolę PlayStation 3 i jedną z wybranych gier: Folklore, Motorstorm, Formula One CE i Gran Turismo 5: Prologue. Niestety, nadal trwa czyszczenie magazynów japońskiego koncernu z kontrolerów Sixaxis i to właśnie one pojawią się w tych zestawach.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Moscow Racer

Tales of Vesperia

Wakfu

Ninja Gaiden Dragon Sword

TNA iMPACT!

Top Spin 3

Combat Arms

4x4: Hummer

Cryostasis: Sleep of Reason

Ben 10: Protector of Earth

Death Track: Resurrection

Unreal Tournament III

Strong Bad’s Cool Game for Attractive People

Disciples III: Renaissance

Numen: Contest of Heroes

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

NHL 09

Viva Pinata: Trouble in Paradise

NASCAR 09 – film startowy

Race Driver: GRID – Europa

Darksiders: Wrath of War – Z dziennika dewelopera #2

The Last Remnant

Obscure II

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry