Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Deep Rock Galactic - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Deep Rock Galactic: Deep Dives - rodzaje, zasady, nagrody, poziomy trudności Deep Rock Galactic poradnik, solucja

Z tego rozdziału poradnika do gry Deep Rock Galactic Gracz dowie się czym są Deep Dives, jakie są ich rodzaje, jakie zasady w nich panują oraz jakie nagrody można dzięki nim zdobyć.

Deep Dives to zaawansowana end game'owa mechanika w grze Deep Rock Galactic do której mogą przystąpić tylko te krasnoludy, które otrzymały swój pierwszy awans. Deep Dives to specjalne cotygodniowe wcześniej przygotowane zestawy misji o określonym poziomie trudności, które można podzielić na zwykłe Deep Dive oraz Elite Deep Dive. Deep Dives to świetny sposób na sprawdzenie swoich umiejętności oraz odblokowanie dodatkowego contentu w grze Deep Rock Galactic jak przedmioty kosmetyczne i Overclocks.

Deep Dives - Rodzaje, zasady, poziomy trudności

Deep Dives w grze Deep Rock Galactic dzielą się na zwykłe Deep Dive oraz Elite Deep Dive. Każda z nich składa się z 3 określonych misji z dwoma celami do wykonania. Co bardzo istotne, w Deep Dives wszystkie cele poboczne zostały zastąpione drugim celem głównym. Oznacz to, że aby zaliczyć całą misję w Deep Dives trzeba spełnić oba warunki. Przykładowo, drużyna może zostać postawiona przed zadaniem zebrania określonej ilości minerału Morkite oraz zabiciu kilku Dreadnoughts.

Po przejściu jednej misji wszyscy Gracze z drużyny zostają przeniesieni do następnej z tym samym poziomem zdrowia, zapasem amunicji i surowców, jaki zdobyli w trakcie wykonywania wcześniejszego zadania - Deep Rock Galactic: Deep Dives - rodzaje, zasady, nagrody, poziomy trudności - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Po przejściu jednej misji wszyscy Gracze z drużyny zostają przeniesieni do następnej z tym samym poziomem zdrowia, zapasem amunicji i surowców, jaki zdobyli w trakcie wykonywania wcześniejszego zadania. Taka mechanika sprawia, że Deep Dive można traktować jako jedną długą misję złożoną z 3 etapów.

Jeśli Gracz polegnie w trakcie wykonywania którejś misji w którejkolwiek wersji Deep Dives, kolejną próbę będzie musiał zacząć od samego początku jednak wszystkie zebrane Blank Matrix Cores lub przedmioty kosmetyczne nie zostaną mu odebrane.

Dopiero po zakończeniu wszystkich trzech etapów Deep Dive drużyna otrzymuje łączną pulę kredytów i punktów doświadczenia, jaką udało jej się zdobyć w trakcie wykonywania tego złożonego zadania - Deep Rock Galactic: Deep Dives - rodzaje, zasady, nagrody, poziomy trudności - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Dopiero po zakończeniu wszystkich trzech etapów Deep Dive drużyna otrzymuje łączną pulę kredytów i punktów doświadczenia, jaką udało jej się zdobyć w trakcie wykonywania tego złożonego zadania.

Każda Deep Dive ma losowo przyporządkowany poziom trudności, którego nie da się zmienić. Warto tutaj zaznaczyć fakt, że w Deep Dives istnieją także specjalne poziomy zagrożenia (Hazard Level), których nie znajdzie się nigdzie indziej. Deep Dives mogą zostać przypisane następujące poziomy zagrożenia:

  1. Zwykłe Deep Dive - poziom zagrożenia na poziomie 3, 3.5 oraz 4;
  2. Elite Deep Dive - poziom zagrożenia na poziomie 4.5, 5 oraz 5.5.

Gracz może wziąć udział w Deep Dives wyłącznie wtedy, gdy ukończył pierwszy awans postaci. Krasnoludy bez awansu nie mają wstępu do Deep Dives. Z tego względu nie można odblokować tego end game'owego contentu jedną postacią, a grać inną bez awansu. Gracz może przejść wszystkie Deep Dives dowolną ilość razy jednak nagrody może otrzymać tylko raz.

Deep Dives - Nagrody

Deep Dives to bez wątpienia największe wyzwanie w grze Deep Rock Galactic i niekiedy trzeba nieźle się napocić, aby pozytywnie zaliczyć wszystkie 3 misje, szczególnie w wariancie Elite. Sprawa dodatkowo się komplikuje, gdy do jednej misji zostaje przyporządkowany niekorzystny biom oraz trudne ostrzeżenia, jak brak tlenu, przeciwnicy wyrządzający podwójne obrażenia fizyczne lub całkowity brak tarczy.

Za tak ogromny wysiłek Gracz zostaje sowicie nagrodzony i dlatego za każdy ukończony etap Deep Dives może otrzymać jedną z losowych nagród - Deep Rock Galactic: Deep Dives - rodzaje, zasady, nagrody, poziomy trudności - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Za tak ogromny wysiłek Gracz zostaje sowicie nagrodzony i dlatego za każdy ukończony etap Deep Dives może otrzymać jedną z losowych nagród:

  1. Pierwsza misja - Blank Matrix Core potrzebny do uzyskania nagrody z eventów z maszynami;
  2. Druga misja - jeden losowy Overclock do broni lub jeden Blank Matrix Core;
  3. Misja trzecia - jeden losowy kosmetyczny Matrix Core (do użycia w kuźni).

Powyższe nagrody występują w obydwu wersjach Deep Dives więc Gracz może zyskać tygodniowo aż 6 atrakcyjnych nagród. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że jeśli Gracz posiada już wszystkie Overclocks z drugiej misji zawsze dostanie Blank Matrix Core.