Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Deep Rock Galactic - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Deep Rock Galactic: APD-B317 (Bosco), umiejętności, modyfikacje Deep Rock Galactic poradnik, solucja

W tym rozdziale poradnika do gry Deep Rock Galactic Gracz znajdzie wszelkie istotne informacje na temat drona APD-B317 o pseudonimie Bosco oraz polecane modyfikacje, które stworzą z niego niezwykle przydatnego towarzysza.

APD-B317 to wielozadaniowy dron o pseudonimie Bosco, który towarzyszy Graczowi w trakcie każdej solowej misji, a także w trakcie czekania na większą ilość Graczy w rozgrywce multiplayer. Jak na tak małego drona, Bosco jest niezwykle przydatny w każdej możliwej sytuacji, ponieważ potrafi naprawdę wiele!

Dron Bosco został zaprogramowany w taki sposób, aby spełniać wszystkie polecenia wydawane mu przez górników - Deep Rock Galactic: APD-B317 (Bosco), umiejętności, modyfikacje - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Dron Bosco został zaprogramowany w taki sposób, aby spełniać wszystkie polecenia wydawane mu przez górników. Przy pierwszym kontakcie z grą Deep Rock Galactic sterowanie Bosco może wydawać się nieco skomplikowane jednak po pewnym czasie wszystkie akcje będzie mu się zlecać automatycznie. Podpowiadamy, jak skutecznie sterować dronem Bosco, jak go zmodyfikować oraz w jaki sposób wykorzystywać jego umiejętności.

Jak sterować Bosco?

W Deep Rock Galactic Gracz ma pełną kontrolę nad wielozadaniowym dronem Bosco i może sterować nim za pomocą wskaźnika laserowego, który w grze wykorzystywany jest także do wielu innych rzeczy. Bosco może również podejmować własne decyzje i tak zazwyczaj jest w momencie, gdy zauważy przeciwnika - od razu ruszy do ataku.

Pomimo tego, że Bosco sam czasem decyduje o tym co chce robić to każde polecenie wydane mu przez Gracza anuluje poprzednie i zostaje natychmiast wykonane - Deep Rock Galactic: APD-B317 (Bosco), umiejętności, modyfikacje - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Pomimo tego, że Bosco sam czasem decyduje o tym co chce robić to każde polecenie wydane mu przez Gracza anuluje poprzednie i zostaje natychmiast wykonane. W zależności od platformy (PC, Xbox One) do sterowania Bosco wykorzystuje się odpowiednie klawisze i przyciski lub ich kombinacje.

Jak sterować Bosco na PC

Po kliknięciu na złoże surowców lub miejsce zakopania minerału Bosco zacznie wydobycie - Deep Rock Galactic: APD-B317 (Bosco), umiejętności, modyfikacje - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Po kliknięciu na złoże surowców lub miejsce zakopania minerału Bosco zacznie wydobycie. Może też przekopać się przez piach łączący korytarze. Po kliknięciu w każdy inny teren Bosco zacznie go oświetlać.

Po kliknięciu na przeciwnika Bosco zacznie atak podstawowym działkiem.

Bosco zaatakuje wybrany cel lub obszar przy pomocy swoich rakiet - Deep Rock Galactic: APD-B317 (Bosco), umiejętności, modyfikacje - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Bosco zaatakuje wybrany cel lub obszar przy pomocy swoich rakiet.

Przerwanie akcji Bosco, przywołanie go do postaci - Deep Rock Galactic: APD-B317 (Bosco), umiejętności, modyfikacje - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Przerwanie akcji Bosco, przywołanie go do postaci.

Zasalutowanie - Deep Rock Galactic: APD-B317 (Bosco), umiejętności, modyfikacje - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Zasalutowanie.

Jak sterować Bosco na Xbox One

Po oznaczeniu wskaźnikiem laserowym złoża surowców lub miejsce zakopania minerału i użyciu RT Bosco zacznie wydobycie - Deep Rock Galactic: APD-B317 (Bosco), umiejętności, modyfikacje - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Po oznaczeniu wskaźnikiem laserowym złoża surowców lub miejsce zakopania minerału i użyciu RT Bosco zacznie wydobycie. Może też przekopać się przez piach łączący korytarze. Po wskazaniu na każdy inny teren Bosco zacznie go oświetlać.

Po wskazaniu na przeciwnika i użyciu RT Bosco zacznie atak podstawowym działkiem.

Po oznaczeniu wskaźnikiem laserowym przeciwnika lub danego obszaru i użyciu LT Bosco wystrzeli rakietę - Deep Rock Galactic: APD-B317 (Bosco), umiejętności, modyfikacje - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Po oznaczeniu wskaźnikiem laserowym przeciwnika lub danego obszaru i użyciu LT Bosco wystrzeli rakietę.

Zasalutowanie - Deep Rock Galactic: APD-B317 (Bosco), umiejętności, modyfikacje - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Zasalutowanie.

Umiejętności Bosco

Bosco to niezwykle wszechstronny Dron, który nie tylko dotrzymuje górnikowi towarzystwa, ale potrafi wydobywać surowce, może oświetlać ciemne korytarze, przenosić ciężkie przedmioty, wskrzeszać powaloną postać, a także doskonale walczyć. Gra w trybie solo w Deep Rock Galactic bez Bosco byłaby strasznie uciążliwa!

Wydobywanie zasobów

Jednym z głównym zadań drona wielozadaniowego Bosco w grze Deep Rock Galactic jest wspomaganie górników w wydobywaniu surowców. Bosco w znacznym stopniu przyśpiesza cały proces zbierania minerałów, ponieważ jest w stanie kopać szybciej od górnika co w znacznym stopniu skraca czas wykonywania misji.

Jeśli chcesz zlecić Bosco wydobywanie surowców wystarczy użyć wskaźnika laserowego i wcisnąć odpowiedni przycisk - na PC będzie to LPM, a na Xbox One RT - Deep Rock Galactic: APD-B317 (Bosco), umiejętności, modyfikacje - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Jeśli chcesz zlecić Bosco wydobywanie surowców wystarczy użyć wskaźnika laserowego i wcisnąć odpowiedni przycisk - na PC będzie to LPM, a na Xbox One RT. Bosco od razu zrozumie komunikat i weźmie się do pracy, a na jego ikonie pojawi się znak kilofa.

Surowce wydobywanie przez Bosco spadają na ziemię więc muszą zostać zebrane przez Gracza i zdeponowane do robota M.U.L.E..

Bosco jest także w stanie przenosić duże bryły surowców, jak Bittergem, Compressed Gold, Enor Pearl czy Jadiz, a także dodatkowe przedmioty jak Alien Egg, Aquarq lub tajemniczy przedmiot ERR://23¤Y%/ - Deep Rock Galactic: APD-B317 (Bosco), umiejętności, modyfikacje - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Bosco jest także w stanie przenosić duże bryły surowców, jak Bittergem, Compressed Gold, Enor Pearl czy Jadiz, a także dodatkowe przedmioty jak Alien Egg, Aquarq lub tajemniczy przedmiot ERR://23¤Y%/. Każdy z tych przedmiotów musi być od Bosco odebrany i złożony do depozytu.

Jeśli Bosco nie chce zlecieć na dół z danym surowcem lub przedmiotem możesz nakazać mu przerwanie wykonywanej akcji poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku i przywołanie robota do siebie (domyślnie X na klawiaturze). Przedmiot zostanie natychmiast upuszczony na ziemie dzięki czemu łatwo będzie go podnieść i zdeponować.

Walka

Kolejnym zastosowaniem wielozadaniowego Drona APD-B317 o pseudonimie Bosco jest skuteczna walka z Obcymi. Gdy tylko Bosco zauważy przeciwnika natychmiast wyda ostrzegawczy dźwięk i zacznie atak działkiem automatycznym. Co ciekawe, Bosco zawsze stara się trafiać we wrażliwe punkty przeciwnika dzięki czemu wyrządza możliwie jak największe obrażenia.

Przy pomocy swojego automatycznego działka Bosco wyrządza całkiem spore obrażenia, szczególnie na niższych poziomach trudności i jest w stanie samodzielnie poradzić sobie nawet ze średniej wielkości przeciwnikiem - Deep Rock Galactic: APD-B317 (Bosco), umiejętności, modyfikacje - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Przy pomocy swojego automatycznego działka Bosco wyrządza całkiem spore obrażenia, szczególnie na niższych poziomach trudności i jest w stanie samodzielnie poradzić sobie nawet ze średniej wielkości przeciwnikiem. Po wprowadzeniu odpowiedniej modyfikacji (Rockets), Bosco może także strzelać rakietami i wyrządzać obrażenia obszarowe.

Jeśli chcesz zlecić Bosco zaatakowanie konkretnego przeciwnika będziesz musiał użyć na nim wskaźnika laserowego. W innym przypadku Bosco będzie sam wybierał swoje cele.

Oświetlanie drogi

Kolejnym zastosowaniem tego wszechstronnego drona o imieniu Bosco jest możliwość punktowego oświetlania wnętrza jaskiń. W trakcie rozgrywki w Deep Rock Galactic niezbyt często będziesz korzystać z tej umiejętności, ale warto wiedzieć, że jeśli zabraknie Ci flar świetlnych będziesz mógł znaleźć drogę powrotną do pojazdu ewakuacyjnego lub oświetlić miejsce wydobywania surowców.

Procedura oświetlania danego punktu wewnątrz jaskini jest bardzo podobna do zlecenia wydobywania surowców - Deep Rock Galactic: APD-B317 (Bosco), umiejętności, modyfikacje - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Procedura oświetlania danego punktu wewnątrz jaskini jest bardzo podobna do zlecenia wydobywania surowców. Po prostu użyj wskaźnika laserowego i kliknij na jakikolwiek punkt na ścianie lub sklepieniu jaskini (domyślnie LPM na PC), a Bosco poleci go oświetlić.

Ożywianie

Ostatnim zastosowaniem drona Bosco w grze Deep Rock Galactic jest możliwość ożywiania powalonej postaci Gracza. Umiejętność ta jest niezwykle przydatna w trakcie rozgrywki na wyższych poziomach trudności lub w trakcie przechodzenia złożonych misji w end game'owych Deep Dives.

Gdy Gracz zostanie powalony Bosco przerwie każdą wykonywaną akcję i rzuci się na pomoc - Deep Rock Galactic: APD-B317 (Bosco), umiejętności, modyfikacje - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Gdy Gracz zostanie powalony Bosco przerwie każdą wykonywaną akcję i rzuci się na pomoc. Jeśli jednak z jakichś powodów dron zablokuje się i nie podejmie działań reanimacyjnych możesz na niego krzyknąć (domyślnie X na klawiaturze). Ożywienie trwa krótką chwilę i Gracz powróci do walki z pewną ilością punktów zdrowia. Na plecach Bosco wyświetla się liczba, która informuje Gracza, ile razy może skorzystać z możliwości ożywienia postaci.

Do ożywienia postaci Gracza Bosco korzysta z elektrowstrząsów, które dodatkowo odstraszają pobliskich przeciwników więc Gracz nie zostanie od razu zaatakowany przez hordę Obcych.

Bosco - Polecane modyfikacje

Bosco może zostać zmodyfikowany w taki sam sposób, jak modyfikuje się inne wyposażenie dostępne w grze Deep Rock Galactic. Do ulepszania drona APD-B317 używa się takich samych zasobów, jak przy ulepszaniu broni i innego sprzętu bojowego, a więc potrzebne będą kredyty i dodatkowe surowce, jak np. Enor Pearl, Bismor, Jadiz itd.

Poszczególne modyfikacje Bosco podzielone zostały na 5 Tierów i odblokowują się na określonym poziomie rangi postaci - Deep Rock Galactic: APD-B317 (Bosco), umiejętności, modyfikacje - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Poszczególne modyfikacje Bosco podzielone zostały na 5 Tierów i odblokowują się na określonym poziomie rangi postaci. Do drona wielozadaniowego Bosco proponujemy następujące modyfikacje:

  1. Tier 1 - Mining Expert;
  2. Tier 2 - Rockets;
  3. Tier 3 - Extra Revive;
  4. Tier 4 - High Frequency Explosion;
  5. Tier 5 - Overcharged Rounds.

Tak zmodyfikowany Dron będzie doskonałym towarzyszem dla każdego górnika, który musi walczyć z rojami Obcych. Bosco będzie w stanie szybko wydobywać surowce, strzelać rakietami, rozbijać pancerz przeciwników, a także będzie miał szansę na ogłuszenie trafionego celu. W ciężkich chwilach Gracz zawsze będzie mógł skorzystać z dodatkowego ożywienia.