Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Deep Rock Galactic - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Deep Rock Galactic: Machine Events - jak aktywować i ukończyć? Nagrody Deep Rock Galactic poradnik, solucja

W tym rozdziale poradnika do gry Deep Rock Galactic Gracz znajdzie wszelkie istotne informacje na temat Machine Events (eventów z maszynami) - czym są, jak je aktywować, jak ukończyć oraz jakie nagrody można z nich uzyskać.

Machine Events to jedna z end game'owych mechanik dostępnych w grze Deep Rock Galactic. Eventy z maszynami występują losowo i mogą pojawić się w każdej zwykłej misji, wyłączając Deep Dives. Do rozpoczęcia Machine Events Gracz potrzebuje specjalnego klucza Tritilyte Key, który można otrzymać po pierwszym awansie postaci. W momencie pisania tego poradnika w grze Deep Rock Galactic występują cztery takie eventy: Ebonite Mutation, Omen Tower, Tritilyte Shard oraz Kursite Infection. Każde wydarzenie wymaga od Graczy wykonania innego zadania i nagradza tylko tych śmiałków, którzy posiadają Blank Matrix Core.

Ebonite Mutation

Ebonite Mutation to jedno z losowych zdarzeń z gatunku Machine Events, które może pojawić się w trakcie rozgrywki w grze Deep Rock Galactic. Po aktywacji wydarzenia na pozycję Graczy zaczną szturmować zmutowani skalni przeciwnicy, którzy są odporni na wszelkie ataki z broni palnej, ogień, mróz, a także na ładunki wybuchowe.

Skalnych przeciwników można zranić wyłącznie w zwarciu więc będziesz musiał walczyć wręcz i użyć kilofa - Deep Rock Galactic: Machine Events - jak aktywować i ukończyć? Nagrody - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Skalnych przeciwników można zranić wyłącznie w zwarciu więc będziesz musiał walczyć wręcz i użyć kilofa. Warto tutaj także zaznaczyć fakt, że w odróżnieniu od wszystkich innych przedmiotów do rzucania, Impact Axes Drillera liczone są jako atak fizyczny więc można ich użyć do walki ze skalnymi przeciwnikami.

Co jakiś czas maszyna wyrzuca w losowym kierunku specjalne moduły, które mogą naładować kilof krasnoluda specjalną mocą, dzięki której skraca się czas ładowania mocnego ataku. Za sprawą takiego wzmocnienia w znacznym stopniu łatwiej walczyć ze skalnymi przeciwnikami.

Omen Tower

Omen Tower to jedno z losowych zdarzeń z gatunku Machine Events, które może pojawić się w trakcie rozgrywki w grze Deep Rock Galactic. Po aktywacji wydarzenia z głównego kontenera wysunie się śmiercionośna wieża podzielona na kilka segmentów z czego każdy z nich został uzbrojony w inną broń i może dotkliwie zranić trafiony cel - szczególnie na wyższych poziomach zagrożenia.

Wyposażenie wieży jest całkowicie losowe i każda Omen Tower może dysponować różnym uzbrojeniem - Deep Rock Galactic: Machine Events - jak aktywować i ukończyć? Nagrody - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Wyposażenie wieży jest całkowicie losowe i każda Omen Tower może dysponować różnym uzbrojeniem:

  1. Heavy Burster - wieża jest w stanie namierzyć cel i rozpocząć atak ciężkim karabinem maszynowym;
  2. Twin Slicer - wieża strzela ciągłymi wiązkami lasera, które może nieco unosić do góry i do dołu, ale nigdy nie trafi nimi w ziemię więc łatwo je omijać;
  3. Radial Pulse Gun - raz na sekundę wieża obróci się i pośle we wszystkich kierunkach wiązki plazmy, które wyrządzają ogromne obrażenia. Bez wątpienia jest to najbardziej śmiercionośna broń w tym evencie, ale możesz skorzystać z pewnej sztuczki, aby ułatwić sobie walkę. Platformy Engineera i Shield Generator Gunnera może blokować wiązki plazmy dzięki czemu Gracz może czuć się nieco bezpieczniej;
  4. Flying Bomb Drones - wieża co jakiś czas wypuszcza wolno poruszające się drony, które wybuchają po zetknięciu z celem. Drony można zestrzelić przy pomocy broni dystansowej.

Stań na świecących zewnętrznych platformach, aby odsłonić zielone moduły na podstawie wieży, a następnie zniszcz je, aby uszkodzić wieżę.

Tritilyte Shard

Tritilyte Shard to jedno z losowych zdarzeń z gatunku Machine Events, które może pojawić się w trakcie rozgrywki w grze Deep Rock Galactic. Po aktywacji wydarzenia z ziemi wyrośnie sporych rozmiarów kryształ, który należy zniszczyć w określonym czasie, aby pozytywnie ukończyć to zadanie.

W pierwszej kolejności należy odnaleźć urządzenie Bomb Dispenser oznaczone czarną beczką z białą obwódką - Deep Rock Galactic: Machine Events - jak aktywować i ukończyć? Nagrody - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

W pierwszej kolejności należy odnaleźć urządzenie Bomb Dispenser oznaczone czarną beczką z białą obwódką. Następnie należy pobierać z niego bomby i rzucaj w kryształ, aby go zniszczyć. Wydarzenie Tritilyte Shard może być banalnie proste, jeśli dozownik z bombami spadnie w pobliżu maszyny. Niekiedy zdarzy się tak, że dozownik spadnie w zupełnie innym segmencie jaskini i dostęp do niego będą mieć tylko Scouci lub Gunnerzy.

Bomby z urządzenia Bomb Dispenser są uważane za ciężkie przedmioty więc nie można z nimi biegać. Najlepszym sposobem na dostarczenie ich pod kryształ jest po prostu daleki wyrzut - przytrzymaj przycisk odpowiedzialny za rzut (domyślnie LPM na PC) dopóki pasek mocy nie naładuje się do maximum, a następnie zwolnij przycisk.

Kursite Infection

Kursite Infection to jedno z losowych zdarzeń z gatunku Machine Events, które może pojawić się w trakcie rozgrywki w grze Deep Rock Galactic. Po aktywacji wydarzenia na tym obszarze zaczną pojawiać się zainfekowani przeciwnicy, a celem Graczy jest uzyskanie Kursite Shards, aby maszyna mogła przeprowadzić analizę infekcji przenoszonej przez Obcych.

Kursite Shard można zdobyć po zabiciu zainfekowanego, świecącego na żółto przeciwnika - Deep Rock Galactic: Machine Events - jak aktywować i ukończyć? Nagrody - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Kursite Shard można zdobyć po zabiciu zainfekowanego, świecącego na żółto przeciwnika. Warto tutaj zaznaczyć fakt, że przeciwnicy w tego typu wydarzeniu mogą odradzać się jako różne gatunki, nawet jako latające Macteras. Wszystkie przedmioty Kuriste Shards muszą zostać dostarczone do maszyny w określonym limie czasu.

Kursite Shards są uważane za ciężkie przedmioty więc nie można z nimi biegać. Najlepszym sposobem na dostarczenie ich do maszyny jest po prostu daleki wyrzut - przytrzymaj przycisk odpowiedzialny za rzut (domyślnie LPM na PC) dopóki pasek mocy nie naładuje się do maximum, a następnie zwolnij przycisk. Następnie podnieś przedmiot z ziemi i zdeponuj do maszyny.

Machine Events - nagrody

Nagroda za ukończenie Machine Events w grze Deep Rock Galactic niestety nie jest dostępna dla wszystkich Graczy. Do aktywacji terminala z nagrodami będzie potrzebny jeden przedmiot typu Blank Matrix Core, który można uzyskać za ukończenie pierwszych misji Deep Dives lub po wykonaniu cotygodniowego zadania typu Weekly Core Hunt.

Po użyciu terminala z nagrodami Gracz będzie mógł wybrać pomiędzy trzema losowymi nagrodami w skład których mogą wchodzić Overclocks do broni lub specjalne Matrix Core Cosmetics, czyli przedmioty kosmetyczne do wykonania w kuźni - Deep Rock Galactic: Machine Events - jak aktywować i ukończyć? Nagrody - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Po użyciu terminala z nagrodami Gracz będzie mógł wybrać pomiędzy trzema losowymi nagrodami w skład których mogą wchodzić Overclocks do broni lub specjalne Matrix Core Cosmetics, czyli przedmioty kosmetyczne do wykonania w kuźni. Co więcej, po pozytywnym zakończeniu całej misji Gracz otrzyma dodatkowe punkty doświadczenia i kredyty.

Jeśli Gracz posiada wszystkie przedmioty kosmetyczne i Overclocks do broni zamiast standardowej nagrody otrzyma specjalny pojemnik, a w nim 120 sztuk losowego surowca rzemieślniczego.