Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Deep Rock Galactic - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Deep Rock Galactic: Mutacje - anomalie, ostrzeżenia Deep Rock Galactic poradnik, solucja

Z tego rozdziału poradnika do gry Deep Rock Galactic Gracz dowie się, czym są mutacje, jaki mają podział oraz jaki mają wpływ na rozgrywkę.

Misje w grze Deep Rock Galactic mogą posiadać dodatkowe mutacje, które dzielą się na anomalie (anomalies) oraz ostrzeżenia (warnings). Anomalie mają pozytywny efekt, jak np. podwójna ilość punktów doświadczenia, więcej minerałów w biomie. Ostrzeżenia są znacznie groźniejsze i zwiększają poziom trudności misji poprzez większa ilość latających przeciwników lub całkowite wyłączenie tarczy krasnoludów.

Anomalie i ostrzeżenia można rozpoznać za sprawą dodatkowych znaczków przy wyborze misji - Deep Rock Galactic: Mutacje - anomalie, ostrzeżenia - Deep Rock Galactic - poradnik do gry

Anomalie i ostrzeżenia można rozpoznać za sprawą dodatkowych znaczków przy wyborze misji. Żółtym kolorem oznaczono anomalie, a czerwonym ostrzeżenia. Jak można zauważyć na powyższym obrazku, jedna misja może posiadać zarówno jeden jak i drugi efekt.

Anomalie (Anomalies)

Anomalie są najbardziej pożądane przez Graczy w trakcie wykonywania misji, a szczególnie te, które zwiększają ilość punktów doświadczenia i zapewniają bogatsze złoża minerałów w biomie. Poniższa tabela zawiera opis wszystkich anomalii występujących w grze Deep Rock Galactic.

Nazwa anomalii

Opis anomalii

Critical Weakness

Strzelając w słabe punkty przeciwników Gracz wyrządzi pięciokrotnie większe obrażenia niż normalnie. Ta anomalia przydaje się szczególnie w trakcie walki z Pretorianami lub Dreadnoughts.

Double XP

Po pomyślnym zakończeniu misji Gracz otrzymuje dwa razy więcej punktów doświadczenia. Dzięki tej anomalii można uzyskać ogromne ilości punktów doświadczenia i znacznie przyśpieszyć levelowanie postaci. Jeśli uda Ci się trafić na misję z taką anomalią postaraj się zbierać jak najwięcej surowców, aby po wykonaniu zadania zainkasować pokaźną sumę punktów doświadczenia wydobycie.

Gold Rush

W jaskiniach pojawia się bardzo dużo żył złota i można wydobyć z nich znacznie więcej tego cennego surowca niż normalnie. Warto pamiętać, że zebrane złoto wpływa na ilość punktów doświadczenia, które Gracz uzyska po zakończeniu misji.

Golden Bugs

Każdy zabity Obcy upuszcza jedną bryłkę złota.

Low Gravity

Ze względu na znacznie mniejszą grawitację górnicy mogą skakać znacznie wyżej i mogą bezpiecznie upaść z większej wysokości.

Mineral Mania

Surowce charakterystyczne dla danego biomu występują znacznie częściej niż normalnie. Dzięki tej anomalii możesz szybko uzbierać surowce potrzebne do ulepszenia wyposażenia.

Rich Atmosphere

Szybkość ruchu górników i Obcych jest zwiększona o 25%. Krasnoludy mogą także biegać z ciężkimi surowcami, jak np. Jadiz czy Compressed Gold. Dodatkową atrakcją tej anomalii jest zmiana tonu głosu krasnoludów, który jest znacznie wyższy niż normalnie i niezwykle zabawny jednak nie wpływa to w żaden sposób na rozgrywkę.

Volatile Guts

Każdy zabity Obcy wybucha wyrządzając obrażenia na określonym obszarze. Anomalia ta jest równie przydatna, jak niebezpieczna więc w trakcie walki z rojem przeciwników należy niezwykle uważać, aby nie zginąć od eksplozji. Warto także zaznaczyć fakt, że więksi wrogowie powodują wybuch na większym obszarze.

Ostrzeżenia (Warnings)

Ostrzeżenia są znacznie bardziej niebezpieczne od anomalii, ale za to nagradzają Gracza dodatkowymi punktami doświadczenia, które wahają się w przedziale od 15% do nawet 30%. Poniższa tabela zawiera opis wszystkich ostrzeżeń występujących w grze Deep Rock Galactic.

Nazwa ostrzeżenia

Opis ostrzeżenia

Bonus XP

Cave Leech Cluster

Pijawki Jaskiniowie (Cave Leechers) pojawiają się znacznie częściej i mogą występować parami. W trakcie eksploracji podziemnego kompleksu z tego typu ostrzeżeniem musisz uważnie patrzeć na sklepienie jaskini i eliminować ewentualne zagrożenie zanim Twoja postać zostanie złapana.

+15%

Parasites

Wszyscy duzi i średniej wielkości wrogowie zostali zarażeni pasożytami, które uwalniają się po śmierci żywiciela i atakują najbliższy cel. Pasożyty nie wyrządzają dużych obrażeń, ale są niezwykle uciążliwe w trakcie walki z rojem Obcych. Warto tutaj zaznaczyć fakt, że więksi wrogowie jak np. Pretorianie wypuszczą większą ilość pasożytów. Najmniejsi Obcy, jak Swarmers nie zostali zainfekowani. W trakcie wykonywania misji z ostrzeżeniem Parasites warto zabrać ze sobą Perk Thorns dzięki czemu pasożyty same będą się zabijać w momencie zaatakowania postaci Gracza.

+15%

Regenerative Bugs

Wszyscy wrogowie posiadają zdolność regeneracji. Oznacza to, że jeśli nie będą otrzymywać obrażeń przez kilka sekund będą mogli odnowić własne zdrowie do maksimum. W trakcie walki z tego typu przeciwnikami przydają się bronie wyrządzające obrażenia w czasie, jak np. Flamethrower Drillera lub samoobsługowe LMG Gun Platform Engineera. Warto także wiedzieć, że Obcy oswojony przy użyciu Perka Beast Master także będzie posiadał zdolność regeneracji więc może walczyć u boku krasnoluda znacznie dłużej.

+15%

Low Oxygen

Jaskinie generowane do misji z tym ostrzeżeniem mają skażone powietrze i krasnoludy muszą korzystać z dodatkowego źródła tlenu, aby móc ukończyć misję. Zapas tlenu szybko się kończy i wtedy postać zaczyna otrzymywać obrażenia, które mogą doprowadzić do śmierci krasnoluda. Zapas tlenu można uzupełnić przy robocie M.U.L.E., na platformie wydobywczej lub przy pojeździe ewakuacyjnym.

+20%

Mactera Plague

W misjach z tym ostrzeżeniem latający wrogowie typu Mactera stanowią znaczną część wszystkich przeciwników. W walce z tego typu wrogiem będą przydatne Cryo Canon Drillera, Breach Cutter Engineera, Minigun Gunnera lub broń snajperska M1000 Classic Scouta. Warto także wiedzieć, że Driller może wydrążyć w ścianie jaskini wąski tunel, do którego Mactera nie wlecą i mogą zostać w łatwy sposób zlikwidowani.

+20%

Lethal Enemies

Wszyscy wrogowie wyrządzają dwa razy większe obrażenia fizyczne więc warto zachować dystans i starać się eliminować przeciwników na odległość.

+25%

Shield Disruption

W misji z tym ostrzeżeniem tarcze ochronne krasnoludów są całkowicie wyłączone. W ramach rekompensaty każdy Gracz rozpoczyna misję z nieco większą pulą zdrowia, a Red Sugar pojawia się częściej niż normalnie.

+30%

Exploder Infestation

W misjach z tym ostrzeżeniem wybuchający Obcy typu Glyphid Exploders często szturmują na pozycję Graczy. Co bardzo istotne, atak tych przeciwników odbywa się co jakiś czas niezależnie od występowania roju. Warto także zaznaczyć fakt, że w misjach z tym zagrożeniem często występują najpotężniejsi przeciwnicy, jakim są Detonators.

+30%

Haunted Cave

W misjach z tym ostrzeżeniem całą drużynę prześladuje duch Detonatora, który otrzymał miano Nieznanego Horroru. Tego przeciwnika nie można w żaden sposób zranić ani zabić jednak jest podatny na spowolnienia. Pomimo tego, że duch Detonatora zadaje zmniejszone obrażenia to na wyższych poziomach zagrożenia może wyeliminować całą drużynę za pomocą jednego lub dwóch ataków. Należy także mieć na uwadze fakt, że poza duchem Detonatora Gracze wciąż będą musieli walczyć z rojem Obcych i wypełnić główne zadanie misji. W trakcie wykonywania tego typu zadania należy pozostawać w ciągłym ruchu i szybko zbierać surowce.

+30%