Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us 2 - poradnik do gry

The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Last of Us 2: Łuk - jak zdobyć? The Last of Us 2 poradnik, solucja

Łuk: jak zdobyć? Gdzie znaleźć? Jak atakować łukiem? Strzały, wybuchowe strzały – skąd wziąć? Ulepszenie Rangefinder.

Łuk to jedna z najbardziej użytecznych broni w grze The Last of Us 2, szczególnie jeśli lubisz eliminować przeciwników z ukrycia. Na tej stronie poradnika dowiesz się gdzie znajduje się łuk w TLoU2 i jak go zdobyć. Przygotowaliśmy też podstawowe porady jak skutecznie atakować z użyciem łuku.

Abby, która staje się grywalną postacią w dalszej części gry, nie może używać łuku. Dla tej postaci przygotowano jednak równie ciekawą kuszę i więcej dowiesz się o niej z osobnej strony Kusza - jak zdobyć?.

Jak zdobyć łuk w The Last of Us Part 2?

Łuk zdobywa się dopiero po kilku godzinach od rozpoczęcia gry, a konkretnie po awansowaniu do scen z drugiego dnia pobytu w Seattle (Seattle Day 2) grając jako Ellie - The Last of Us 2: Łuk - jak zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Łuk zdobywa się dopiero po kilku godzinach od rozpoczęcia gry, a konkretnie po awansowaniu do scen z drugiego dnia pobytu w Seattle (Seattle Day 2) grając jako Ellie. Musisz rozpocząć poziom Hillcrest, który zakłada eksplorację tytułowej dzielnicy. W trakcie rozgrywania tego etapu miniesz m.in. pokazane na obrazku schody, przy których Ellie znajdzie pierwsze strzały do łuku.

Niedługo po wkroczeniu do jednego z domów mieszkalnych Ellie zaatakuje Stalker (unikalny zarażony) cechujący się zwiększoną zwinnością - The Last of Us 2: Łuk - jak zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Niedługo po wkroczeniu do jednego z domów mieszkalnych Ellie zaatakuje Stalker (unikalny zarażony) cechujący się zwiększoną zwinnością. Musisz pokonać potwora w walce wręcz - nie zapomnij co najmniej raz wykonać uniku zanim zaczniesz wyprowadzać ataki bronią białą.

1 - The Last of Us 2: Łuk - jak zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry
Pokonany potwór pozostawi po sobie łuk, który będziesz mógł wyrwać ze zwłok przytrzymując Trójkąt - The Last of Us 2: Łuk - jak zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pokonany potwór pozostawi po sobie łuk, który będziesz mógł wyrwać ze zwłok przytrzymując Trójkąt. Łuk na stałe znajdzie się w twoim inwentarzu (w przeciwieństwie do broni białej nie podlega on stopniowemu zużyciu).

Strzały do łuku

Są dwa sposoby pozyskiwania strzał - The Last of Us 2: Łuk - jak zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Są dwa sposoby pozyskiwania strzał:

  1. Odnajdywanie strzał w świecie gry.
  2. Wytwarzanie strzał w oparciu o crafting - W momencie zabrania łuku automatycznie odblokujesz przepis Arrows Recipe pozwalający na wytwarzanie strzał. Możesz wyprodukować 2 strzały zużywając 1 wiązanie (binding) i 1 ostrze (blade).
Uwaga - Nie zapominaj o tym, że możesz podejmować próby ponownego zabierania ze sobą wystrzelonych strzał - The Last of Us 2: Łuk - jak zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Uwaga - Nie zapominaj o tym, że możesz podejmować próby ponownego zabierania ze sobą wystrzelonych strzał. Jest to jednak możliwe tylko jeśli strzała nie uległa zniszczeniu w momencie trafienia w cel. Generalnie szansa na odzyskanie strzały jest niewielka.

Wybuchowe strzały

W dalszej części gry możesz odblokować opcję wytwarzania wybuchowych strzał - jest do tego niezbędny podręcznik szkoleniowy na temat materiałów wybuchowych - The Last of Us 2: Łuk - jak zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

W dalszej części gry możesz odblokować opcję wytwarzania wybuchowych strzał - jest do tego niezbędny podręcznik szkoleniowy na temat materiałów wybuchowych. Sposób pozyskania podręcznika opisaliśmy m.in. na stronach Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia oraz Podręczniki szkoleniowe i pasywne umiejętności. Alternatywnie wybuchowe strzały będziesz też mógł odnajdywać w świecie gry, aczkolwiek są one rzadkim znaleziskiem.

Do przełączania się pomiędzy zwykłymi i wybuchowymi strzałami używa się Trójkąta.

Wybuchowe strzały świetnie sprawdzają się do atakowania grup przeciwników - The Last of Us 2: Łuk - jak zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Wybuchowe strzały świetnie sprawdzają się do atakowania grup przeciwników. Eksplozja strzały jest w stanie pozbawić życia dwóch lub nawet więcej wrogów, którzy stoją blisko siebie (dotyczy to także przeciwników podróżujących razem z psami).

Jak poprawnie atakować przeciwników z użyciem łuku?

W trakcie korzystania z łuku musisz pamiętać o dwóch rzeczach - The Last of Us 2: Łuk - jak zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

W trakcie korzystania z łuku musisz pamiętać o dwóch rzeczach:

  1. Postaraj się maksymalnie napiąć cięciwę, tzn. przytrzymać R2 na kilka sekund zanim puścisz przycisk z zamiarem wypuszczenia strzały. Jeśli zbyt szybko puścisz przycisk, to strzała poleci z mniejszą prędkością i jest duża szansa, że nie zabije trafionego przeciwnika, a jedynie go zrani (i zaalarmuje).
  2. Zawsze celuj nieco wyżej podczas atakowania oddalonych przeciwników. Oczywistym faktem jest to, że strzała nie leci dokładnie w linii prostej i łatwo można spudłować lub trafić przeciwnika w inną część ciała od zaplanowanej.

Warto też wiedzieć, że Ellie może strzelać łuku w pozycji leżącej. Nie musisz kucać i tym samym być bardziej widocznym dla przeciwników.

Ulepszenie Rangefinder

Zdecydowanie najlepszym ulepszeniem dla łuku jest Rangefinder - możesz je odblokować za 80 sztuk złomu po odwiedzeniu dowolnego warsztatu - The Last of Us 2: Łuk - jak zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Zdecydowanie najlepszym ulepszeniem dla łuku jest Rangefinder - możesz je odblokować za 80 sztuk złomu po odwiedzeniu dowolnego warsztatu.

Mając ulepszenie będzie pojawiała się kropka podczas celowania z łuku - The Last of Us 2: Łuk - jak zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Mając ulepszenie będzie pojawiała się kropka podczas celowania z łuku. Pozwala ona ustalić gdzie dokładnie ma polecieć strzała po to żeby trafiła w namierzonego przeciwnika. Zwiększa się dzięki temu szansa, że strzał z łuku będzie udany i że nie spudłujesz.