Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us 2 - poradnik do gry

The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Last of Us 2: Psy The Last of Us 2 poradnik, solucja

Psy: czy są przyjazne? Czy można pogłaskać? Jak uniknąć wykrycia przez psy obronne? Czy trzeba zabijać psy? Jak najłatwiej zabić wrogiego psa?

Na tej stronie poradnika zamieściliśmy komplet informacji na temat psów w grze The Last of Us 2. Dowiesz się czy spotyka się przyjaźnie nastawione psy, czy można pogłaskać psa, jak unikać wykrycia przez wrogie psy obronne, oraz czy zabijanie psów jest obowiązkowe i jak najłatwiej eliminować psy.

Przyjaźnie nastawione psy

W przypadku Ellie przyjazne interakcje z psami są niestety bardzo ograniczone - The Last of Us 2: Psy - The Last of Us 2 - poradnik do gry

W przypadku Ellie przyjazne interakcje z psami są niestety bardzo ograniczone. Bohaterka w trakcie rozgrywania etapu Pobudka może przywitać się z zaprzyjaźnionym czworonogiem przebywającym na terenie miasta Jackson.

1 - The Last of Us 2: Psy - The Last of Us 2 - poradnik do gry
Abby ma znacznie więcej okazji do pozytywnych kontaktów z psami, a to dlatego, że organizacja WLF, której jest częścią, zajmuje się hodowlą psów obronnych - The Last of Us 2: Psy - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Abby ma znacznie więcej okazji do pozytywnych kontaktów z psami, a to dlatego, że organizacja WLF, której jest częścią, zajmuje się hodowlą psów obronnych.

W etapie Stadion będziesz mógł przywitać się z Alice, czyli suczką, która będzie towarzyszyła bohaterom w niektórych wyprawach i pomagała w eliminowaniu niektórych przeciwników.

W tym samym etapie możesz też pobawić się w aportowanie piłki z innym psem.

2 - The Last of Us 2: Psy - The Last of Us 2 - poradnik do gry
Inna okazja do pobawienia się z Alice pojawia się w etapie Akwarium (w poszukiwaniu Leva) - The Last of Us 2: Psy - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Inna okazja do pobawienia się z Alice pojawia się w etapie Akwarium (w poszukiwaniu Leva). W trakcie pobytu w akwarium Abby może porzucać zabawką, którą Alice będzie aportowała.

Abby pomoże też towarzyszącej jej Yarze w nawiązaniu pierwszego kontaktu i zaprzyjaźnieniu się z psem.

Wrogo nastawione psy

Z psami o wrogim nastawieniu ma się do czynienia wyłącznie podczas grania jako Ellie i bedą to psy wyszkolone przez WLF - The Last of Us 2: Psy - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Z psami o wrogim nastawieniu ma się do czynienia wyłącznie podczas grania jako Ellie i bedą to psy wyszkolone przez WLF.

Wrogie psy obronne zaczną pojawiać się począwszy od etapu Hillcrest. Psy domyślnie zajęte są patrolowaniem okolicy razem ze swoimi właścicielami, aczkolwiek mogą się od nich odłączać na czas dodatkowych poszukiwań i po pewnym czasie do nich powracać.

Najważniejszą mechaniką powiązaną z psami jest to, że są one w stanie wywęszyć Ellie i stanie się tak jeśli za bardzo się zbliżysz się do danego zwierzęcia - The Last of Us 2: Psy - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Najważniejszą mechaniką powiązaną z psami jest to, że są one w stanie wywęszyć Ellie i stanie się tak jeśli za bardzo się zbliżysz się do danego zwierzęcia. Wyjątkiem jest pierwsze spotkanie z psami kiedy to Ellie zostanie wywęszona w trakcie krótkiej cut-scenki.

Pies zacznie tropić bohaterkę, tzn. podążać za jej śladem zapachowym. Ślad ten jest widoczny po uaktywnieniu trybu nasłuchiwania. Jest to "trasa", którą będzie również podążał pies.

Jeżeli należycie nie zareagujesz po tym jak pies zacznie tropić Ellie, to może to doprowadzić to do jej wykrycia - The Last of Us 2: Psy - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Jeżeli należycie nie zareagujesz po tym jak pies zacznie tropić Ellie, to może to doprowadzić to do jej wykrycia. Pies zacznie wtedy szczekać alarmując okolicę i rzuci się na bohaterkę. Są trzy główne sposoby na uniknięcie wykrycia przez psa podróżującego za śladem zapachowym:

  1. Zamordowanie psa.
  2. Zgubienie psa - Wyrusz w przeciwną stronę i uciekaj do momentu aż w trybie nasłuchiwania nie będzie widoczny ślad zapachowy.
  3. Odwrócenie uwagi psa - Jest to najlepszy sposób na "bezkonfliktowe" uniknięcie wykrycia. Rzuć butelką lub pustakiem, dzięki czemu pies "straci zainteresowanie" śladem zapachowym i zamiast tego wyruszy w stronę miejsca, w którym wylądował rzucony przedmiot.
3 - The Last of Us 2: Psy - The Last of Us 2 - poradnik do gry
Psów w The Last of Us 2 nie trzeba zabijać, aczkolwiek omijanie ich może ci bardzo utrudnić prowadzenie normalnej gry i przekradanie się przez lokacje, w których się pojawiają - The Last of Us 2: Psy - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Psów w The Last of Us 2 nie trzeba zabijać, aczkolwiek omijanie ich może ci bardzo utrudnić prowadzenie normalnej gry i przekradanie się przez lokacje, w których się pojawiają. Gra nie przewiduje żadnych nagród za pozostawienie czworonogów przy życiu (poza osobistą satysfakcją, że nie odebrało się psu życia).

Jeżeli nie zostałeś w ogóle wykryty przez psa lub jeśli podąża on jeszcze za śladem zapachowym Ellie, to najlepszymi sposobami na zabicie zwierzęcia są:

  1. Użycie pistoletu z tłumikiem lub łuku - Pojawia się dzięki temu szansa, że śmierć psa nie zostanie odnotowana przez przeciwników lub że nie zaczną oni od razu atakować Ellie.
  2. Użycie koktajlu Mołotowa - Jest to świetny sposób na podpalenie psa ORAZ jego właściciela, oczywiście przy założeniu że wspólnie patrolują dany teren.
  3. Użycie miny pułapki - Warto z niej przede wszystkim skorzystać jeśli nie posiadasz przedmiotów do rzucania do odwrócenia uwagi psa. Umieść minę pułapkę np. przy drzwiach czy w jakimś wąskim korytarzu, przez który na pewno przejdzie pies podczas podążania za śladem zapachowym Ellie.
4 - The Last of Us 2: Psy - The Last of Us 2 - poradnik do gry
Jeśli zostałeś zauważony przez psa, to postaraj się szybko zareagować i użyj strzelby, karabinu lub innej dobrej broni zanim pies zdoła dopaść Ellie - The Last of Us 2: Psy - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Jeśli zostałeś zauważony przez psa, to postaraj się szybko zareagować i użyj strzelby, karabinu lub innej dobrej broni zanim pies zdoła dopaść Ellie. W przeciwnym razie bohaterka może zostać powalona na ziemię i zacząć szamotać się z psem - musisz wtedy szybko wciskać Kwadrat i liczyć się z tym, że nawet pomimo zrzucenia z siebie psa stracisz sporo punktów zdrowia.