Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us 2 - poradnik do gry

The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Last of Us 2: Lista broni i gadżetów The Last of Us 2 poradnik, solucja

Bronie, gadżety Ellie, Abby: lista, zalety i wady, przedmioty do rzucania. Jak permanentnie ulepszać bronie? Odpowiedni dobór uzbrojenia – kiedy i z czego korzystać? Strata broni – czy można?

Na tej stronie poradnika do gry The Last of Us 2 znajdziesz zestawienie wszystkich broni oraz gadżetów. Podajemy zalety i wady dostępnych odmian uzbrojenia, a także podpowiadamy kiedy korzystać z poszczególnych broni i gadżetów oraz jak permanentnie ulepszać bronie.

Jak zdobywać nowe bronie i gadżety?

W TLoU 2 są trzy sposoby na pozyskiwanie nowych elementów wyposażenia - The Last of Us 2: Lista broni i gadżetów - The Last of Us 2 - poradnik do gry

W TLoU 2 są trzy sposoby na pozyskiwanie nowych elementów wyposażenia:

  1. Automatycznie w wyniku postępów w grze - Ellie i Abby otrzymają w określonych momentach gry podstawowy ekwipunek, na który składają się "startowe" bronie oraz projekty do wytwarzania przedmiotów.
  2. Dzięki eksploracji świata gry - W badanych lokacjach możesz odnajdywać nowe bronie i gadżety.
  3. Dzięki odblokowywaniu pasywnych umiejętności - Niektóre pasywne zdolności dotyczą możliwości wytwarzania nowych rodzajów obiektów.

Jak ulepszać bronie i gadżety?

Bronie można ulepszać wyłącznie przy stołach warsztatowych odnajdywanych w świecie gry - The Last of Us 2: Lista broni i gadżetów - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Bronie można ulepszać wyłącznie przy stołach warsztatowych odnajdywanych w świecie gry. Dostępne upgrade'y odblokowuje się poświęcając złom. Cały proces dokładnie opisaliśmy na stronie Warsztaty i ulepszanie broni.

Niektóre gadżety można ulepszać dzięki pasywnym umiejętnościom. Możesz np. zwiększyć w ten sposób skuteczność apteczki, czy sprawić, że siła eksplozji bomby ulegnie zwiększeniu.

Czy można stracić broń?

Broń palna, a także łuk i kusza, są niezniszczalne i nie możesz ich stracić za wyjątkiem sytuacji, w których odebranie broni bohaterowi jest podyktowane wydarzeniami głównej fabuły - The Last of Us 2: Lista broni i gadżetów - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Broń palna, a także łuk i kusza, są niezniszczalne i nie możesz ich stracić za wyjątkiem sytuacji, w których odebranie broni bohaterowi jest podyktowane wydarzeniami głównej fabuły. Na szczęście nawet jeśli bronie zostaną ci odebrane, to gra pozwala je szybko odzyskać.

Broń biała podlega natomiast zużyciu za wyjątkiem nożyka Ellie, który może być używany m.in. do nieskończonej liczby cichych zabójstw. Każda podniesiona odmiana broni białej posiada określoną liczbę użyć zanim ostatecznie ulegnie zniszczeniu. Ellie i Abby mogą na szczęście używać umiejętności pozwalających na jednorazowe naprawienie danej broni białej. Po więcej informacji na ten temat zajrzyj na stronę Broń biała - czy jest niezniszczalna? w naszym poradniku.

W przypadku Abby pojawia się też możliwość używania jednorazowych ostrzych (Shivs), których działanie jest identyczne do pierwszej części The Last of Us - ich podstawowym zastosowaniem jest eliminowanie klikaczy, przy czym każde ostrze może zostać użyte tylko raz i po jego zniszczeniu trzeba wyprodukować kolejne.

Lista broni i gadżetów - Ellie

Broń biała

Ellie posiada przede wszystkim nożyk switchblade - jest to mała broń, której używa się głównie do cichego zabijania przeciwników po atakach z zaskoczenia. Nożyk jest niezniszczalny, ale zadaje małe obrażenia. Sprawia to, że jest słabym wyborem do bezpośrednich konfrontacji. Lepiej jest wtedy rozejrzeć się za większą bronią białą lub po prostu zacząć używać broni palnej.

Ellie może podnosić różne odmiany broni białej odnajdywanej w świecie gry, m.in. kije bejsbolowe, młotki czy maczty. Najlepiej rozglądać się za broniami, które posiadają dużą liczbę użyć, tzn. około sześciu. Radzimy również zaopatrzyć się w pasywną zdolność Twórz ulepszenia broni białej, która pozwala na (jednorazowe) naprawienie i wzmocnienie aktualnie używanej broni.

Pistolet - Semi-Auto Pistol

Jest to podstawowa broń Ellie, którą posiada się od samego początku gry - The Last of Us 2: Lista broni i gadżetów - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Jest to podstawowa broń Ellie, którą posiada się od samego początku gry. Pistolet nie zadaje dużych obrażeń i w rezultacie warto celować w głowy przeciwników. Jest to też jedyna broń Ellie (nie licząc pistoletu maszynowego z Santa Barbara), na której można zainstalować tłumik. Używaj tłumika do cichego zabijania wrogów i zdejmuj go w tych sytuacjach, w których przystąpiłeś do bezpośredniej konfrontacji.

Karabin - Bolt-Action Rifle

Karabin również dostępny jest od początku gry, przy czym gra odblokuje go dopiero po awansowaniu w etapie Patrol - The Last of Us 2: Lista broni i gadżetów - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Karabin również dostępny jest od początku gry, przy czym gra odblokuje go dopiero po awansowaniu w etapie Patrol. Jest to świetna broń do atakowania na dystans, zwłaszcza że jedno z ulepszeń karabinu pozwala na zainstalowanie na nim lunety. Możesz w ten sposób przemienić tę broń w karabin snajperski. Polecamy dodatkowo odblokować pasywną zdolność Wstrzymywanie oddechu, która ułatwia oddawanie celnych strzałów.

Rewolwer - Revolver

Broń tę pozyskasz podczas eksploracji Śródmieścia Seattle, czyli w trakcie przechodzenia rozdziału Seattle, dzień 1 - The Last of Us 2: Lista broni i gadżetów - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Broń tę pozyskasz podczas eksploracji Śródmieścia Seattle, czyli w trakcie przechodzenia rozdziału Seattle, dzień 1. Rewolwer może przydać w tych sytuacjach, w których wyczerpiesz zapasy amunicji do innych pukawek. Możesz też szybko przełączać się pomiędzy pistoletem i rewolwerem żeby mieć 1 broń podręczną z tłumikiem i 1 bez. Warto zakupić ulepszenie zwiększające obrażenia zadawane rewolwerem.

Zostało jeszcze 67% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie