Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us 2 - poradnik do gry

The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Last of Us 2: Tłumik do broni - jak, gdzie zdobyć? The Last of Us 2 poradnik, solucja

Tłumik do broni: jak odblokować? Jak zainstalować? Wyciszony pistolet maszynowy, porady.

Na tej stronie poradnika do gry The Last of Us 2 znajdziesz odpowiedź na pytanie jak odblokować tłumik do broni. Dowiesz się czy tłumik można zainstalować na każdym modelu broni, a także czy można z niego korzystać bez ograniczeń przez całą grę.

Odblokowanie tłumików

Tłumik to upgrade broni możliwy do wyprodukowania w oparciu o crafting - The Last of Us 2: Tłumik do broni - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Tłumik to upgrade broni możliwy do wyprodukowania w oparciu o crafting. Niestety nie możesz wytwarzać tłumików już od samego początku zabawy, a to dlatego, że Ellie nie dysponuje wtedy jeszcze projektem wymaganym do jego wyprodukowania.

Musisz zaczekać aż w trakcie pierwszego dnia pobytu w Seattle (Seattle Day 1) awansujesz do etapu Seattle - Capitol Hill. Jest to jeden z poziomów zaliczanych w drodze do siedziby stacji telewizyjnej Channel 13. Podczas rozgrywania tego etapu mija się m.in. stację benzynową. Podążaj głównymi ulicami aż natrafisz na pokazaną na obrazku księgarnię - rozpoznasz ją po wywieszonej obok niej fladze LBGT.

Wewnątrz księgarni znajdziesz przejście do kawiarni Coffee House - The Last of Us 2: Tłumik do broni - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Wewnątrz księgarni znajdziesz przejście do kawiarni Coffee House.

Po wkroczeniu do kawiarni odszukaj podręcznik szkoleniowy dotyczący skradania się - Training Manual: Stealth - The Last of Us 2: Tłumik do broni - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Po wkroczeniu do kawiarni odszukaj podręcznik szkoleniowy dotyczący skradania się - Training Manual: Stealth.

Zdobycie podręcznika szkoleniowego odblokuje nową kategorię pasywnych umiejętności do kupowania za suplementy - Skradanie się - Stealth - The Last of Us 2: Tłumik do broni - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Zdobycie podręcznika szkoleniowego odblokuje nową kategorię pasywnych umiejętności do kupowania za suplementy - Skradanie się - Stealth. Zainteresuj się pierwszą pozycją z tego drzewka zdolności - Twórz tłumiki - Craft Silencers.

Zakupienie umiejętności za 20 suplementów pozwoli ci zdobyć projekt do wytwarzania tłumików - The Last of Us 2: Tłumik do broni - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Zakupienie umiejętności za 20 suplementów pozwoli ci zdobyć projekt do wytwarzania tłumików. Do wyprodukowania 1 tłumika potrzebne są 1 szmata (Rag) i 1 pojemnik (Canister).

Każdy tłumik ma mocno ograniczoną liczbę użyć. Początkowo są to jedynie 3 strzały, po oddaniu których tłumik bezpowrotnie przepada i trzeba wyprodukować kolejny. Warto dodatkowo odblokować pasywną umiejętność Ulepszone tłumiki - Improved Silencers z drzewka Skradanie się, która zwiększy wytrzymałość tłumika z 3 do 5 strzałów.

W dalszej części kampanii przejmiesz kontrolę nad postacią Abby i ona od razu będzie mogła wytwarzać tłumiki z zamiarem instalowania ich na pistolecie wojskowym Military Pistol - The Last of Us 2: Tłumik do broni - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

W dalszej części kampanii przejmiesz kontrolę nad postacią Abby i ona od razu będzie mogła wytwarzać tłumiki z zamiarem instalowania ich na pistolecie wojskowym Military Pistol.

W przypadku Abby również możesz pozyskać umiejętność Ulepszone tłumiki, która zwiększa "żywotność" tłumików z 3 do 5 strzałów. Wspomniana zdolność jest jedną z drzewka Wyposażenie. Zajrzyj na stronę Podręczniki szkoleniowe i pasywne umiejętności, by dowiedzieć się jak odblokować to drzewko umiejętności.

Zainstalowanie tłumika na broni

Tłumik można zainstalować wyłącznie na pistolecie - nie będzie on pasował do żadnej innej odmiany broni palnej - The Last of Us 2: Tłumik do broni - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Tłumik można zainstalować wyłącznie na pistolecie - nie będzie on pasował do żadnej innej odmiany broni palnej.

Dobrą informacją jest to, że tłumik możesz zakładać i zdejmować na życzenie - możesz dokonywać zmian wciskając Trójkąt. Zdjęcie tłumika jest dobrym pomysłem, jeśli masz np. w planach otwarte konfrontacje i nie chcesz go niepotrzebnie zużyć.

Dodatkowa uwaga: Podczas korzystania z pistoletu z tłumikiem staraj się celować w głowy żywych przeciwników, psów i potworów. Zwiększy to szanse zabicia danego wroga w wyniku pojedynczego trafienia i każdy tłumik wystarczy ci dzięki temu na dłużej.

Wyciszony pistolet maszynowy

W trakcie rozgrywania finałowego rozdziału Santa Barbara Ellie automatycznie wejdzie w posiadanie ostatniej broni palnej - wyciszonego pistoletu maszynowego (Silenced Submachine Gun) - The Last of Us 2: Tłumik do broni - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

W trakcie rozgrywania finałowego rozdziału Santa Barbara Ellie automatycznie wejdzie w posiadanie ostatniej broni palnej - wyciszonego pistoletu maszynowego (Silenced Submachine Gun).

Jest to bardzo ważna broń, gdyż w przeciwieństwie do zwykłych tłumików ten zamontowany na pistolecie maszynowym nie zużywa się. Możesz z powodzeniem korzystać z tej broni w końcowych etapach i dzięki dysponowaniu nią w łatwy sposób pozbywać się pojedynczych przeciwników bez alarmowania całej okolicy.