Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us 2 - poradnik do gry

The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Last of Us 2: Najlepsze pasywne umiejętności The Last of Us 2 poradnik, solucja

Pasywne umiejętności Ellie i Abby; które wybrać, które najlepsze, trofeum za umiejętności, drzewka umiejętności.

Na tej stronie poradnika do gry The Last of Us 2 znajdziesz rekomendacje pasywnych zdolności do odblokowania. Zestawilśmy najlepsze umiejętności Ellie oraz najlepsze umiejętności Abby - w przypadku każdego z zestawień dowiesz się co czyni daną umiejętność szczególnie wartościową.

Nie wszystkie drzewka umiejętności są od razu dostępne. Kolejne kategorie umiejętności możesz odblokowywać dzięki odnajdywaniu podręczników szkoleniowych. Cały mechanizm dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie Podręczniki szkoleniowe i pasywne umiejętności w rozdziale Rozwój postaci i ulepszanie wyposażenia.

Dlaczego nie mogę od razu odblokować umiejętności?

W TLoU 2 umiejętności w obrębie każdego drzewka odblokowuje się po kolei. Jeśli przykładowo interesująca cię umiejętność jest czwartą z danego drzewka, to musisz najpierw zakupić zdolności 1, 2 i 3.

Radzimy w pierwszej kolejności odblokowywać najlepsze początkowe umiejętności z poszczególnych drzewek i dopiero po ich zdobyciu interesować się zdolnościami wymuszającymi zakupienie wcześniejszych.

Najlepsze umiejętności w TLoU 2 - Ellie

1 - The Last of Us 2: Najlepsze pasywne umiejętności - The Last of Us 2 - poradnik do gry
 1. Zwiększone zdrowie Increased Health (drzewko Przetrwanie) - Zdolność ta wydłuża o 1/4 pasek zdrowia Ellie, a więc zmniejsza ryzyko utraty wszystkich punktów zdrowia podczas staczania walk.
 2. Wytrzymałość Endure (drzewko Przetrwanie) - To ostatnia umiejętność z drzewka, aczkolwiek z jej odblokowaniem nie powinieneś długo czekać jeśli grasz na jednym z wyższych poziomów trudności. Pozwala ona jednorazowo wybronić się przed śmiertelnymi obrażeniami, dając jeszcze jedną szansę na przeżycie.
 3. Twórz ulepszenia broni białej Craft Melee Upgrades (drzewko Tworzenie przedmiotów) - To świetna umiejętność jeśli lubisz używasz "dużej" broni białej do atakowania przeciwników. Zdolność ta jest w stanie jednorazowo naprawić posiadaną broń białą (najlepiej wybierać silne bronie) oraz zwiększyć zadawane nią obrażenia.
 4. Twórz tłumiki Craft Silencers (drzewko Skradanie się) - Tłumiki są bardzo pomocne w eliminowaniu wrogów z ukrycia i to nawet pomimo faktu, że można je instalować tylko na najsłabszym pistolecie.
 5. Ulepszone tłumiki Improved Silencers (drzewko Skradanie się) - Jest to bardzo ważna zdolność pod kątem zwiększenia "żywotności" tłumików. Domyślnie każdy z nich ulega zniszczeniu już po 3 oddanych strzałów. Ulepszenie to zwiększa liczbę dozwolonych strzałów do pięciu.
 6. Wstrzymywanie oddechu Hold Breath (drzewko Precyzja) - Umiejętność ta pozwala wstrzymać oddech i ustabilizować celownik dzięki wciśnięciu L3. Najbardziej przydaje się to podczas korzystania z karabinu snajperskiego i łuku, gdyż zmniejsza się ryzyko spudłowania.
 7. Twórz więcej strzał Crast More Arrows (drzewko Precyzja) - To dobra umiejętność przy założeniu, że lubisz używać łuku do zabijania wrogów. Ellie jest w stanie wytworzyć 3 strzały zamiast dwóch zużywając tyle samo materiałów do craftingu.
 8. Twórz strzały wybuchowe Craft Explosive Arrows (drzewko Materiały wybuchowe) - Dysponowanie strzałami wybuchowymi znacząco zwiększa użyteczność łuku. Możesz atakować nie tylko pojedynczych wrogów, ale również grupy stojących blisko siebie przeciwników. Nie musisz też bardzo dokładnie celować we wrogów.
 9. Twórz więcej min pułapek Craft More Trap Mines (drzewko Materiały wybuchowe) - Jest to świetna propozycja, ale tylko jeśli regularnie polegasz na minach pułapkach do zabijania wrogów. Ellie dzięki odblokowaniu tej zdolności może jednocześnie produkować 2 pułapki i przenosić maksymalnie 4 w inwentarzu (zamiast trzech).
 10. Twórz więcej strzał wybuchowych Craft More Explosive Arrows (drzewko Materiały wybuchowe) - Dysponowanie większą liczbą wybuchowych strzał ułatwia rozgrywanie wielu trudnych walk. Ellie jest w stanie jednorazowo wyprodukować 2 strzały, dzięki czemu oszczędza się dużo zapasów. Może też przenosić max. 4 strzały.

Najlepsze umiejętności w TLoU 2 - Abby

2 - The Last of Us 2: Najlepsze pasywne umiejętności - The Last of Us 2 - poradnik do gry
 1. Zwiększone zdrowie Increased Health (drzewko Działania operacyjne) - Zdolność ta wydłuża o 1/4 pasek zdrowia Abby, a więc zmniejsza ryzyko utraty wszystkich punktów zdrowia podczas staczania walk.
 2. Wstrzymywanie oddechu Hold Breath (drzewko Działania operacyjne) - Działanie tej zdolności jest identyczne jak tak samo nazywającej się umiejętności Ellie - wciśnięcie L3 stabilizuje celownik. Jest ona jeszcze bardziej pomocna dla Abby, gdyż postać ta może używać wielu broni wyposażonych w lunety.
 3. Zwiększone zdrowie #2 (drzewko Działania operacyjne) - Możesz wydłużyć pasek zdrowia Abby o kolejnych 25%. Jest to bardzo wskazane, gdyż częściej bierze ona udział w bezpośrednich starciach i ponadto w walce wręcz nie może polegać na nożyku.
 4. Twórz ostrza Craft Shivs (drzewko Tajne operacje) - To ekstremalnie ważna zdolność Abby. Ostrze jest jedyną bronią do zabijania klikaczy w bezpośrednich konfrontacjach i w trakcie ataków z ukrycia. Z ostrzy możesz też jednak korzystać w innych sytuacjach po to żeby ułatwić sobie eliminowanie wrogów.
 5. Twórz więcej ostrzy Craft More Shivs (drzewko Tajne operacje) - Po odblokowaniu tej umiejętności Abby może jednocześnie wytwarzać 3 ostrza i przenosić ich maksymalnie 6 (zamiast czterech). Pozwoli ci to częściej polegać na nich do tego żeby kogoś szybko zabić lub żeby wybronić się przed śmiercią.
 6. Twórz naboje zapalające Craft Incendiary Shells (drzewko Broń palna) - Amunicja zapalająca do strzelby może częściowo zastępować brak możliwości korzystania z koktajli Mołotowa podczas grania jako Abby. Najbardziej docenisz ją w trakcie walk z różnymi odmianami zainfekowanych.
 7. Twórz amunicję do pistoletu myśliwskiego Craft Hunting Pistol Ammo (drzewko Broń palna) - Pistolet myśliwski jest bronią, która oddaje pojedyncze strzały, ale takie, które zadają bardzo duże obrażenia. Większy zapas amunicji ułatwi ci szybkie zabijanie "niewygodnych" wrogów oraz osłabianie silniejszych odmian potworów.
 8. Ulepszone bomby rurowe Improved Pipe Bombs (drzewko Wyposażenie) - Bomby rurowe cechują się dużą skutecznością już w swojej podstawowej formie, ale dzięki tej zdolności o 50% poprawia się ich zasięg rażenia. Zwiększają się dzięki temu szanse zabijania wszystkich stojących blisko siebie przeciwników.
 9. Ulepszone tłumiki Improved Silencers (drzewko Wyposażenie) - Zdolność ta ma takie samo działanie, jak w przypadku Ellie, a więc zwiększa wytrzymałość każdego tłumika z 3 do 5 wystrzałów. Nie czekaj długo z odblokowaniem tej umiejętności, bo pomoże ci ona w cichym eliminowaniu wrogów.
 10. Twórz więcej bomb rurowych Craft More Pipe Bombs (drzewko Wyposażenie) - To ostatnia umiejętność z drzewka, ale mimo wszystko warto o nią powalczyć. Umożliwi ci ona częste wykorzystywanie bomb do zabijania wrogów - Abby będzie mogła produkować po 3 bomby i przenosić ich max. 6 w inwentarzu.