Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us 2 - poradnik do gry

The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Last of Us 2: Leczenie The Last of Us 2 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry The Last of Us 2 wyjaśniamy jak skutecznie wyleczyć sterowaną postać. Dowiesz się także czy można zwiększyć żywotność bohatera oraz czy trzeba leczyć towarzyszy, którzy mogą podróżować razem z postacią kontrolowaną przez gracza.

Czy bohater może się sam wyleczyć?

Nie, w grze nie ma mechanizmu autoregeneracji zdrowia - The Last of Us 2: Leczenie - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Nie, w grze nie ma mechanizmu autoregeneracji zdrowia. Jeśli twoja postać utraci punkty energii życiowej, to nie odzyska ich dopóki jej sam nie wyleczysz. Musisz o tym pamiętać już od pierwszych godzin gry, gdyż odniesienie obrażeń w jakiejś bitwie i zignorowanie ich spowoduje, że rozpoczniesz kolejną konfrontację osłabioną postacią, która o wiele łatwiej będzie mogła zginąć.

Biały pasek zdrowia w kształcie półkola jest wyświetlany w prawym dolnym rogu ekranu. Obserwuj na bieżąco jego wskazania.

Jak wyleczyć postać?

Najskuteczniejszym sposobem uleczenia postaci jest użycie apteczki Health Kit - The Last of Us 2: Leczenie - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Najskuteczniejszym sposobem uleczenia postaci jest użycie apteczki Health Kit. Twoja postać może maksymalnie przenosić 3 apteczki.

Są dwa sposoby pozyskiwania apteczek. Pierwsza metoda to wytwarzanie apteczek w oparciu o crafting. Projekt do produkowania apteczek jest od samego początku dostępny zarówno dla Ellie, jak i dla Abby. W obu przypadkach do wyprodukowania 1 apteczki potrzeba po 1 sztuce alkoholu i szmaty (są to materiały do craftingu).

Druga metoda to odnajdywanie gotowych apteczek w świecie gry - The Last of Us 2: Leczenie - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Druga metoda to odnajdywanie gotowych apteczek w świecie gry. Staraj się nigdy nie używać craftingu do zapełnienia limitu apteczek. Jeśli bowiem znajdziesz gdzieś porzuconą apteczkę, to nie będziesz mógł jej podnieść.

Alternatywnym sposobem leczenia postaci jest odnajdywanie batoników w świecie gry - The Last of Us 2: Leczenie - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Alternatywnym sposobem leczenia postaci jest odnajdywanie batoników w świecie gry. Pozwalają one odnowić mniej punktów zdrowia, niż apteczka, ale są częstszym znaleziskiem. Mogą leżeć na widoku lub być składowane w automatach - w tym drugim przypadku używaj zawsze broni białej lub pięści żeby rozbić centralną szybę automatu.

Jak wydłużyć pasek zdrowia bohatera?

Twoja postać już na starcie posiada dość długi pasek zdrowia, ale możesz go jeszcze bardziej zwiększyć - The Last of Us 2: Leczenie - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Twoja postać już na starcie posiada dość długi pasek zdrowia, ale możesz go jeszcze bardziej zwiększyć. Ellie oraz Abby mogą odblokować pasywne umiejętności Zwiększone zdrowie, które wydłużają pasek zdrowia o 25%. W przypadku Ellie dostępna jest 1 taka zdolność, a dla Abby dostępne są aż dwie, dzięki czemu domyślny pasek zdrowia można zwiększyć docelowo o połowę.

Zakupienie wszystkich umiejętności Zwiększone zdrowie jest szczególnie ważne na wyższych poziomach trudności, bo z oczywistych względów łatwiej jest odnieść na nich jakieś obrażenia.

Polecamy zaopatrzyć się też w pasywną zdolność Twórz ulepszone apteczki. Pozwala ona zwiększyć możliwości apteczek, tzn. odzyskiwać dzięki nim więcej punktów zdrowia.

Czy muszę leczyć towarzyszy?

Nie, sterowani przez sztuczną inteligencję towarzysze (np - The Last of Us 2: Leczenie - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Nie, sterowani przez sztuczną inteligencję towarzysze (np. Dina, Lev czy Jesse) nie wymagają żadnego leczenia. Nie musisz ich też ochraniać w trakcie staczanych wspólnie walk. Wyjątkiem są sytuacje zaplanowane przez autorów, w których trzeba np. pomóc kompanowi schwytanemu przez jakiegoś silnego przeciwnika. W tego typu scenach śmierć towarzysza jest równoznaczna z zawaleniem gry.

Opisywany mechanizm działa niestety w obie strony. Nie licz na żadne leczenie w wykonaniu kompana, jeśli główny bohater odniesie poważniejsze obrażenia.