Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us 2 - poradnik do gry

The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Last of Us 2: Kusza - jak, gdzie zdobyć? The Last of Us 2 poradnik, solucja

Kusza jest w The Last of Us 2 świetną bronią do oddawania cichych i bardzo precyzyjnych strzałów, które mogą prowadzić do natychmiastowych zgonów przeciwników. Na tej stronie poradnika wyjaśniamy jak zdobyć kuszę w TLoU2. Znajdziesz też porady odnośnie oddawania strzałów z kuszy, odzyskiwania bełtów i ulepszania kuszy.

Jak zdobyć kuszę w The Last of Us Part 2?

Kusza Crossbow jest bronią zarezerwowaną wyłącznie dla Abby, nad którą przejmiesz kontrolę w dalszej części kampanii - The Last of Us 2: Kusza - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Kusza Crossbow jest bronią zarezerwowaną wyłącznie dla Abby, nad którą przejmiesz kontrolę w dalszej części kampanii. Nie możesz zdobyć kuszy podczas zaliczania wcześniejszych etapów, w których steruje się Ellie.

Abby zdobędzie kuszę podczas rozgrywania etapu Wybrzeże - Coast. To jeden z poziomów wchodzących w skład rozdziału Seattle, dzień 1 dotyczącego postaci Abby. W trakcie rozgrywania etapu Wybrzeże Abby dopłynie do wraku statku i rozpocznie jego eksplorację.

1 - The Last of Us 2: Kusza - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry
Kusza będzie znajdowała się przy odnalezionych na statku zwłokach - The Last of Us 2: Kusza - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Kusza będzie znajdowała się przy odnalezionych na statku zwłokach. Abby automatycznie zabierze tę broń, tak więc nie musisz obawiać się, że przegapisz moment jej zdobycia.

Używanie kuszy

Kusza jest w naszej ocenie o wiele lepszą bronią od łuku - The Last of Us 2: Kusza - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Kusza jest w naszej ocenie o wiele lepszą bronią od łuku. Jej najważniejsze zalety to:

  1. Nie musisz dokonywać dużych korekt podczas celowania, oczywiście za wyjątkiem sytuacji, w których celujesz do bardzo odległych celów.
  2. Nie musisz napinać cięciwy przed oddaniem strzału. Możesz wypuścić bełt od razu po rozpoczęciu celowania.
  3. Jest większa szansa na odzyskanie użytego bełtu, nawet jeśli trafił on bezpośrednio w przeciwnika. Warto wyrobić sobie nawyk i sprawdzać zwłoki wszystkich zaatakowanych kuszą wrogów.
  4. Kusza to cicha broń. Nikt nie usłyszy momentu oddania strzału.

Najważniejszą wadą kuszy jest natomiast długi czas przeładowania, tzn. umieszczenia w mechaniźmie nowego bełtu. Staraj się nie pudłować i w razie wykrycia przez przeciwników przełączać na inne bronie.

Podobnie jak w przypadku łuku, bełty możesz też odnajdywać w świecie gry - The Last of Us 2: Kusza - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Podobnie jak w przypadku łuku, bełty możesz też odnajdywać w świecie gry. Staraj się w miarę możliwości jak najczęściej przenosić pełny ich zapas.

Ulepszanie kuszy

Kusza ma trzy dostępne ulepszenia - The Last of Us 2: Kusza - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Kusza ma trzy dostępne ulepszenia:

  1. Stability - 50 złomu - Zwiększa ono stabilnośc broni, a więc ułatwia oddawanie precyzyjnych strzałów.
  2. 4x Scope - 60 złomu - Pozwala ono na zainstalowanie lunety z 4-krotnym zoomem, którą aktywuje się wciskając X. To najlepsze naszym zdaniem ulepszenie, które warto jak najwcześniej odblokować. Ułatwi ci ono zabijanie bardziej oddalonych wrogów, np. poprzez celowanie w ich głowy.
  3. Reload Speed - 80 złomu - To również ważne ulepszenie, które skraca mniej więcej o połowę czas przeładowania kuszy. Przyda ci się to szczególnie jeśli planujesz używać kuszy nawet w trakcie bezpośrednich konfrontacji z przeciwnikami.