Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us 2 - poradnik do gry

The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia The Last of Us 2 poradnik, solucja

Crafting: Apteczka, Mołotow, bomba ogłuszająca, dymna, rurowa, mina pułapka, tłumik, broń biała, strzały, wybuchowe strzały, naboje zapalające, amunicja, ostrza – jak odblokować schemat? Składniki, porady, kto może zrobić?

Ta strona poradnika do gry The Last of Us 2 zawiera najważniejsze informacje na temat craftingu, czyli mechaniki wytwarzania przedmiotów. Możesz dowiedzieć się jakiego rodzaju przedmioty można produkować, dla których grywalnych postaci są one dostępne, jakie mają one zastosowania, jak odblokowywać nowe obiekty do wytworzenia, oraz jak pozyskiwać materiały do craftingu.

Ogólne informacje o wytwarzaniu przedmiotów

W TLoU 2 nie możesz od razu wytwarzać wszystkich rodzajów przedmiotów - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

W TLoU 2 nie możesz od razu wytwarzać wszystkich rodzajów przedmiotów. Zanim możliwe będzie wyprodukowanie po raz pierwszy danej rzeczy konieczne będzie pozyskanie jej schematu / przepisu. Nowe plany do craftingu możesz pozyskiwać dzięki postępom w fabule lub dzięki opcjonalnej eksploracji wiążącej się np. z pozyskiwaniem nowych podręczników szkoleniowych (dokładniej opisaliśmy je na osobnej stronie).

Wszystkie znane aktualnie przepisy pojawiają się w pierwszej zakładce inwentarza.

Do wytworzenia każdego przedmiotu potrzebne są składniki do craftingu, np - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Do wytworzenia każdego przedmiotu potrzebne są składniki do craftingu, np. szmata czy pojemnik. Materiały możesz odnajdywać przeszukując odwiedzane lokacje. Ważną informacją jest jednak to, że nie zdobędziesz od razu pojedynczej jednostki danego materiału. Musisz zebrać kilka sztuk tego samego przedmiotu (np. kilka szmat) po to żeby ich liczba zwiększyła się o 1 na ekranie craftingu.

Opisany powyżej wymóg zbierania wielu identycznych składników oznacza po prostu, że nie możesz zbyt często wytwarzać nowych rzeczy. Przez całą grę będziesz zmagał się z niedoborem materiałów do craftingu, szczególnie podczas gry na wyższych poziomach trudności. Z wytwarzanych przedmiotów staraj się więc korzystać tylko gdy naprawdę zachodzi taka potrzeba, np. z koktajlu Mołotowa tylko jeśli jest doskonała okazja do podpalenia jakiegoś przeciwnika, którego trudno byłoby zaatakować w w inny sposób.

Nie wszystkie przedmioty, które wytwarzałeś grając w początkowych rozdziałach jako Ellie, są dostępne dla drugiej grywalnej postaci - Abby - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Nie wszystkie przedmioty, które wytwarzałeś grając w początkowych rozdziałach jako Ellie, są dostępne dla drugiej grywalnej postaci - Abby. Wspólne są jedynie trzy projekty, natomiast wszystkie pozostałe są już "zarezerwowane" tylko dla jednej z grywalnych postaci.

Należy jednak zaznaczyć że i Ellie i Abby muszą zajmować się poszukiwaniem tych samych rodzajów materiałów do craftingu. Grając jako Abby można też tak samo jak w przypadku Ellie zwiększać liczbę i skuteczność wytwarzanych przedmiotów dzięki odblokowywaniu specyficznych pasywnych umiejętności.

Apteczka - Health Kit

Kto może produkować - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Kto może produkować? - To przedmiot, który mogą wytwarzać Ellie oraz Abby.

Jak odblokować schemat - Ellie? - Jest on odblokowywany automatycznie dzięki postępom w kampanii. Gra odblokuje go po jednej z rozmów z Diną w rozdziale Jackson, podczas której przekaże ona Ellie składniki do wyprodukowania apteczki.

Jak odblokować schemat - Abby? - Jest on od razu dostępny dla tej postaci. Po raz pierwszy będziesz mógł wyprodukować apteczkę po przystąpieniu do etapu Stadion.

Wymagane składniki do craftingu: 1x alkohol, 1x szmata.

Komentarz: Apteczka jest jednym z najważniejszych "gadżetów" w grze, gdyż możesz jej używać do leczenia postaci. Przypomnijmy, że w TLoU2 utracone punkty zdrowia nie są automatycznie odnawiane. Apteczka jest jednym ze sposobów na odzyskanie utraconego hp. Radzimy zawsze mieć 2 apteczki w zapasie, gdyż obiekty tego typu możesz też odnajdywać w świecie gry. Jeśli będziesz miał w inwentarzu maksymalną liczbę apteczek, to gra nie pozwoli ci na podniesienie odnalezionej apteczki.

Mołotow - Molotov

Kto może produkować - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Kto może produkować? - To przedmiot, który może wytwarzać wyłącznie Ellie.

Jak odblokować schemat? - Jest on odblokowywany automatycznie dzięki postępom w kampanii. Po pierwszej wygranej bitwie z klikaczami w rozdziale Jackson Ellie otrzyma od Diny koktajl Mołotowa i nauczy się od razu wytwarzania tych przedmiotów.

Wymagane składniki do craftingu: 1x alkohol, 1x szmata.

Komentarz: Koktajle Mołotowa przydają się do podpalania wszystkich rodzajów przeciwników - innych żywych osób, zainfekowanych oraz psów. Szczególnie w przypadku czworonogów mogą one być świetnym sposobem na pozbycie się problemu psa tropiącego sterowaną postać. Warto jednak zaznaczyć, że rzucenie w kogoś koktajlem Mołotowa nie zawsze oznacza, że taka osoba spłonie. Zaatakowana postać może zacząć się otrzepywać i może w rezultacie zdołać ujść z życiem.

Po tym jak odnajdziesz podręcznik szkoleniowy o ładunkach wybuchowych warto zakupić permanentne ulepszenie zwiększające o 50% pole rażenia koktajlu Mołotowa. Zwiększy to skuteczność Mołotowów podczas obrzucania nimi grup stojących blisko siebie przeciwników.

Bomba ogłuszająca / bomba dymna - Stun Bomb / Smoke Bomb

Kto może produkować - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Kto może produkować? - To przedmiot, który może wytwarzać wyłącznie Ellie.

Jak odblokować schemat? - Okazja do odblokowania planu pojawia się podczas pierwszego dnia pobytu w Seattle, a konkretnie w trakcie rozgrywania etapu Śródmieście - Downtown cechującego się półotwartą mapą, którą można swobodnie eksplorować. Na potrzeby zdobycia schematu Ellie i Dina muszą udać się do zaznaczonego na powyższej mapie budynku sądu - United States Court House.

Wewnątrz budynku sądu musisz najpierw rozprawić się z grupą zainfekowanych, a następnie zlokalizować schody prowadzące na niższe piętro - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Wewnątrz budynku sądu musisz najpierw rozprawić się z grupą zainfekowanych, a następnie zlokalizować schody prowadzące na niższe piętro. Bombę ogłuszającą znajdziesz na jednej z półek. Zabranie jej automatycznie odblokuje też schemat do wytwarzania kolejnych.

Wymagane składniki do craftingu: 1x pojemnik, 1x ładunek wybuchowy.

Komentarz: Gadżet ten służy do ogłuszania wrogów i przydaje się jedynie w nietypowych sytuacjach, np. po wszczęciu alarmu czy generalnie widząc przeciwników zmierzających w stronę sterowanej postaci. Eksplozja bomby może ich na kilka sekund ogłuszyć i możesz wykorzystać to do zaatakowania ich lub do zapewnienia sobie bezpieczniejszej ucieczki w jakieś inne miejsce.

Zakupienie pasywnej umiejętności Twórz bomby dymne z drzewka Tworzenie przedmiotów automatycznie ulepsza wszystkie bomby ogłuszające. Od tej pory każda rzucona bomba wytwarza dodatkowo zasłonę dymną, która ogranicza pole widzenia przeciwników. To przydatny upgrade, jeśli bomb często używasz na potrzeby gubienia pościgu.

Mina pułapka - Trap Mine

Kto może produkować - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Kto może produkować? - To przedmiot, który może wytwarzać wyłącznie Ellie.

Jak odblokować schemat? - Okazja do odblokowania planu pojawia się podczas pierwszego dnia pobytu w Seattle, a konkretnie niedługo po wydostaniu się ze szkoły podstawowej w Eastbrook i dotarciu do pokazanego na obrazku opuszczonego motelu.

Na tyłach motelu znajdziesz budynek mieszkalny z pozornie niedostępnym wysoko umieszczonym balkonem - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Na tyłach motelu znajdziesz budynek mieszkalny z pozornie niedostępnym wysoko umieszczonym balkonem. Zacznij przesuwać okoliczny kontener na śmieci - możesz wdrapać się na kontener i następnie na balkon.

Pierwszą minę-pułapkę znajdziesz na łóżku w sypialni, wewnątrz eksplorowanego mieszkania - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pierwszą minę-pułapkę znajdziesz na łóżku w sypialni, wewnątrz eksplorowanego mieszkania. Zabranie jej automatycznie odblokuje przepis do wytwarzania kolejnych ładunków.

Wymagane składniki do craftingu: 1x pojemnik, 1x ładunek wybuchowy.

Komentarz: To najbardziej przydatny naszym zdaniem rodzaj ładunku wybuchowego w grze, a to dlatego, że jest pomocno zarówny w trakcie walk z zainfekowanymi, jak i żywymi przeciwnikami oraz towarzyszącymi im psami. Bomby-pułapki możesz rozkładać w miejscach, w których wiesz, że wkrótce pojawią się przeciwnicy (np. pies podążający za śladem zapachowym Ellie), oraz w lokacjach, do których chcesz "ściągnąć" wrogów - w tym drugim przypadku rzuć butelką lub cegłą żeby zaalarmowac okolicznych przeciwników, przy czym uważaj żeby rzucony obiekt nie uderzył przedwcześnie w minę.

Po tym jak odnajdziesz podręcznik szkoleniowy o ładunkach wybuchowych warto zakupić permanentne ulepszenie zwiększające o 50% zasięg rażenia miny-pułapki. Zwiększą się dzięki temu szanse zabijania silnych wrogów (np. człapaczy) lub podróżujących grupami zwykłych przeciwników. Powinieneś też odblokować ulepszenie z tego samego drzewka, które umożliwia przenoszenie i konstruowanie większej liczby pułapek.

Tłumik - Silencer

Kto może produkować - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Kto może produkować? - To przedmiot, który mogą wytwarzać Ellie oraz Abby.

Jak odblokować schemat - Ellie? - Wszystkie kroki do pozyskania planu produkowania tłumików opisaliśmy na stronie Tłumik do broni - jak zdobyć?. Dla przypomnienia, musisz w trakcie pierwszego dnia pobytu w Seattle awansować do etapu Capitol Hill i zajrzeć do znajdującej się niedaleko stacji benzynowej księgarni.

W księgarni znajdziesz podręcznik szkoleniowy dotyczący skradania się - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

W księgarni znajdziesz podręcznik szkoleniowy dotyczący skradania się. Musisz zakupić pierwszą umiejętność z tego podręcznika - Twórz tłumiki.

Jak odblokować schemat - Abby? - Jest on od razu dostępny dla tej postaci. Po raz pierwszy będziesz mógł wyprodukować tłumik po przystąpieniu do etapu Stadion.

Wymagane składniki do craftingu: 1x szmata, 1x pojemnik.

Komentarz: Tłumiki są niezwykle pomocne do rozgrywania walk pozostając niezauważonym. Możesz dzięki nim skutecznie po cichu eliminować przeciwników i do momentu zdobycia łuku są one jedynym gadżetem do cichych ataków na dystans. Musisz niestety pamiętać o dwóch ważnych ograniczeniach tłumików - mogą one być instalowanie wyłącznie na pistolecie oraz domyślnie zużywają się po oddaniu 3 strzałów. Koniecznie dokładnie celuj w głowy wrogów, by żadnego wystrzału nie "zmarnować".

Zdecydowanie zaopatrz się w permanentną umiejętność Ulepszone tłumiki. Zwiększy się dzięki temu wytrzymałość każdego tłumika z 3 do 5 strzałów i dzięki temu rzadziej będziesz musiał wytwarzać kolejne tego typu przedmioty.

Broń biała - ulepszenie - Melee Upgrade

Kto może produkować - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Kto może produkować? - To przedmiot, który mogą wytwarzać Ellie oraz Abby.

Jak odblokować schemat - Ellie? - Okazja do odblokowania planu pojawia się podczas pierwszego dnia pobytu w Seattle, a konkretnie w trakcie rozgrywania etapu Śródmieście - Downtown cechującego się półotwartą mapą, którą można swobodnie eksplorować. Na potrzeby zdobycia schematu Ellie i Dina muszą udać się do zaznaczonego na powyższej mapie budynku sądu - United States Court House.

Wewnątrz budynku sądu musisz najpierw rozprawić się z grupą zainfekowanych, a następnie zlokalizować schody prowadzące na niższe piętro - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Wewnątrz budynku sądu musisz najpierw rozprawić się z grupą zainfekowanych, a następnie zlokalizować schody prowadzące na niższe piętro. W jednym z pomieszczeń znajdziesz podręcznik szkoleniowy dotyczący tworzenia przedmiotów. Zakup pierwszą pasywną umiejętność z nowego drzewka - Twórz ulepszenia broni białej.

Jak odblokować schemat - Abby? - Jest on od razu dostępny dla tej postaci. Po raz pierwszy będziesz mógł wyprodukować ulepszoną broń białą po przystąpieniu do etapu Stadion.

Wymagane składniki do craftingu: 1x wiązanie, 1x ostrze, 1 dowolna broń biała.

Komentarz: To bardzo użyteczna pozycja, szczególnie jeśli często używasz broni białej do rozgrywania bezpośrednich walk (do wykonywania cichych egzekucji na przeciwnikach wystarcza zwykłe ostrze Ellie). Postaraj się jak najlepiej wykorzystywać to ulepszenie. Wybieraj przede wszystkim bronie, które mogą zostać użyte 6-7 razy zanim zostaną zniszczone, np. różnego rodzaju maczety. Z wykonaniem ulepszenia wstrzymaj się dodatkowo do momentu aż aktualnie posiadanej broni pozostaną już tylko 1-2 uderzenia. Tę samą broń nie można niestety ulepszyć dwa razy.

Strzały x2 - Arrows x2

Kto może produkować - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Kto może produkować? - To przedmiot, który może wytwarzać wyłącznie Ellie.

Jak odblokować schemat? - Jest on odblokowywany automatycznie dzięki postępom w kampanii. Ellie w trakcie drugiego dnia pobytu w Seattle odwiedzi Hillcrest. W jednym z garaży bohaterkę zaatakuje zainfekowany-stalker. Pokonany potwór pozostawi po sobie łuk. Zabranie łuku odblokuje automatycznie możliwość wytwarzania do niego strzał.

Wymagane składniki do craftingu: 1x wiązanie, 1x ostrze.

Komentarz: W zdecydowanej większości przypadków musisz liczyć sie z tym, że wystrzelona strzała zostanie zniszczona w momencie trafienia w cel. Jedynie w nielicznych przypadkach pojawia się możliwość odzyskania strzały. Staraj się w rezultacie dokładnie celować w przeciwników po to żeby w miarę możliwości nigdy nie spudłować (bierz też pod uwagę to, że strzały nie lecą w linii prostej!). Strzały możesz odnajdywać w świecie gry (m.in. przy ciałach wrogów, którzy używali łuków), ale większość niestety trzeba samemu stworzyć.

Warto odblokować ulepszenie Twórz więcej strzał z drzewka Precyzja. Pozwala ono na jednoczesne wyprodukowanie 3 strzał.

Wybuchowa strzała - Explosive Arrow

Kto może produkować - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Kto może produkować? - To przedmiot, który może wytwarzać wyłącznie Ellie.

Jak odblokować schemat? - Okazja do odblokowania planu pojawia się podczas drugiego dnia pobytu w Seattle, a konkretnie w trakcie rozgrywania etapu W poszukiwaniu Nory - The Seraphites. W początkowej części tego etapu możesz opcjonalnie zbadać pokazany na obrazku budynek mieszkalny. Musisz konkretnie dotrzeć do mieszkania znajdującego się w wyższym piętrze budynku.

Przy próbie wejścia w interakcję ze stołem warsztatowym w mieszkaniu Ellie zaatakuje grupa osób - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Przy próbie wejścia w interakcję ze stołem warsztatowym w mieszkaniu Ellie zaatakuje grupa osób. Rozpraw się z nimi i zajrzyj do pomieszczenia, w którym się ukrywali. Znajdziesz tam m.in. pokazany na obrazku podręcznik szkoleniowy dotyczący materiałów wybuchowych. Pierwsza pasywna umiejętność z tego podręcznika dotyczy właśnie możliwości wytwarzania wybuchowych strzał.

Wymagane składniki do craftingu: 1x ładunek wybuchowy, 1x wiązanie.

Komentarz: Wybuchowe strzały musisz traktować jako zdecydowanie rzadsze dobro. Postaraj się odblokować dość szybko ostatnią umiejętność z drzewka Materiały wybuchowe po to żeby móc jednocześnie wytwarzać 2 wybuchowe strzały i przenosić maksymalnie 4 w inwentarzu. Nawet wtedy staraj się nie marnować wybuchowych strzał na słabych i pojedynczych przeciwników. Najlepiej sprawdzają się do atakowania grup wrogów, do których nie można bezpiecznie zbliżyć się z zamiarem podrzucienia koktajlu Mołotowa czy rozstawienia miny pułapki.

Bomby rurowe x2 - Pipe Bombs x2

Kto może produkować - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Kto może produkować? - To przedmiot, który może wytwarzać wyłącznie Abby.

Jak odblokować schemat? - Jest on odblokowywany automatycznie dzięki postępom w kampanii. Będzie on od razu dostępny po tym jak rozpoczniesz etap Stadion w ramach rozdziału Seattle, dzień 1 dotyczącego postaci Abby.

Wymagane składniki do craftingu: 1x alkohol, 1x pojemnik, 1x ładunek wybuchowy.

Komentarz: Bomby rurowe są świetną alternatywą dla min pułapek, z których korzystała Ellie. Są one jednocześnie bardziej przydatne od koktajli Mołotowa, gdyż eksplozja rzuconej bomby jest w stanie zabić większość zwykłych przeciwników. Staraj się z ich użyciem atakować grupy przeciwników i postacie, które aktualnie nie przemieszczają się. Bomba nie eksploduje od razu po lądowaniu, tylko dopiero po krótkiej chwili. Jeśli przeciwnik zdoła wcześniej odbiec, to może uniknąć obrażeń lub odniesie jedynie niewielkie obrażenia.

Naboje zapalające x2 - Incendiary Shells x2

Kto może produkować - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Kto może produkować? - To przedmiot, który może wytwarzać wyłącznie Abby.

Jak odblokować schemat? - Opcja wytwarzania amunicji zapalającej do strzelby to pierwsza pasywna umiejętność podręcznika szkoleniowego dot. tworzenia broni (Firearms). Odblokuje on drzewko umiejętności Broń palna. Wspomniany podręcznik możesz odnaleźć podczas rozgrywania misji Las wchodzącej w skład rozdziału Seattle, dzień 1. Będzie on znajdował się wewnątrz warsztatu samochodowego La Rosa's Auto Shop, do którego bohaterowie dotrą po ucieknięciu przeciwnikom. Pasywna umiejętność to wydatek 20 suplementów.

Wymagane składniki do craftingu: 1x alkohol, 1x ładunek wybuchowy.

Komentarz: Amunicja zapalająca do strzelby nie wypełnia całkowicie luki wynikającej z braku możliwości korzystania z koktajli Mołotowa przez Abby, ale mimo wszystko jest to ciekawa propozycja. Amunicji podpalającej wrogów warto przede wszystkim używać podczas walk z różnymi odmianami zainfekowanych, a w szczególności z ich silniejszymi odmianami, np. człapaczami czy purchlakami. Podpalony przeciwnik zacznie stopniowo tracić punkty zdrowia i jest też szansa, że może chwilowo zaprzestać kolejnych ataków.

W dalszej części gry dokup też pasywną zdolność Twórz więcej naboi zapalających (Craft More Incendiary Shells). Pozwala ona jednocześnie wytwarzać 3 pociski do strzelby oraz przenosić w inwentarzu maksymalnie 6 naboi (domyślny limit amunicji zapalającej to 4 pociski).

Amunicja do pistoletu myśliwskiego x2 - Hunting Pistol Ammo x2

Kto może produkować - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Kto może produkować? - To przedmiot, który może wytwarzać wyłącznie Abby.

Jak odblokować schemat? - Opcja wytwarzania amunicji do pistoletu myśliwskiego to druga pasywna umiejętność podręcznika szkoleniowego dot. tworzenia broni (Firearms). Odblokuje on drzewko umiejętności Broń palna. Wspomniany podręcznik możesz odnaleźć podczas rozgrywania misji Las wchodzącej w skład rozdziału Seattle, dzień 1. Będzie on znajdował się wewnątrz warsztatu samochodowego La Rosa's Auto Shop, do którego bohaterowie dotrą po ucieknięciu przeciwnikom. Druga pasywna umiejętność z drzewka Broń palna kosztuje 20 suplementów.

Wymagane składniki do craftingu: 1x ładunek wybuchowy, 1x ostrze.

Komentarz: Pistolet myśliwski jest idealną bronią do atakowania pojedynczych silnych przeciwników (zwłaszcza "elitarnych" odmian potworów) oraz do rozprawiania się z bardziej oddalonymi wrogami (w tym przypadku koniecznie zapłać za ulepszenie pozwalające na zainstalowanie lunety). Dodatkowa amunicja zawsze się przyda, choć w miarę możliwości staraj się nie produkować jej aż do limitu, a to dlatego, że amunicję do tej broni można też odnajdywać wraz z innym lootem. Jeśli będziesz dysponował pełnymi zapasami amunicji, to nie będziesz mógł jej podnieść.

Możesz zwiększyć liczbę wytwarzanej amunicji do 3 pocisków dzięki zakupieniu pasywnej zdolności Twórz więcej amunicji do pistoletu myśliwskiego (Craft More Hunting Pistol Ammo). Jest to dobra inwestycja, jeśli często używasz tej broni.

Ostrza x2 - Shiv x2

Kto może produkować - The Last of Us 2: Crafting - lista przedmiotów do wytworzenia - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Kto może produkować? - To przedmiot, który może wytwarzać wyłącznie Abby.

Jak odblokować schemat? - Opcja wytwarzania ostrzy Shivs to pierwsza pasywna umiejętność podręcznika szkoleniowego dot. skradania się (Stealth). Odblokuje on drzewko umiejętności Tajne operacje - Covert Ops. Wspomniany podręcznik możesz odnaleźć podczas rozgrywania misji Pieszo wchodzącej w skład rozdziału Seattle, dzień 1. Będzie on znajdował się na pokładzie łodzi zawieszonej w hangarze. Pasywna zdolność kosztuje 20 suplementów.

Wymagane składniki do craftingu: 1x wiązanie, 1x ostrze

Komentarz: To najważniejszy rodzaj przedmiotów do produkowania przez Abby. Dzieje się tak dlatego, że nie dysponuje ona nożykiem, którego jednym z ważniejszych zastosowań w przypadku Ellie było ciche zabijanie klikaczy. W przypadku Abby ostrze jest wymagane, jeśli masz zamiar pozbyć się klikacza po zakradnięciu się do niego lub w walce wręcz (w przeciwnym razie trzeba ominąć potwora, bądź też skorzystać z broni palnej / bomb rurowych). Warto zaznaczyć, że ostrze może być też zużywane na zwykłych przeciwników. Nie jest to jednak dobry pomysł za wyjątkiem sytuacji, w których chcesz "przyśpieszyć" dane ciche zabójstwo po to żeby zmniejszyć ryzyko wszczęcia alarmu.

Zdecydowanie radzimy zainwestować w pasywną umiejętność Twórz więcej ostrzy (Craft More Shivs) z drzewka Tajne operacje. Pozwoli ona jednocześnie produkować 3 ostrza oraz przenosić w inwentarzu maksymalnie 6 ostrzy (standardowo limit to 4 ostrza).