Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us 2 - poradnik do gry

The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Last of Us 2: Strzelba - jak, gdzie zdobyć? The Last of Us 2 poradnik, solucja

Strzelba Ellie, Abby – jak zdobyć? Gdzie znaleźć? Amunicja – jak zrobić?

Strzelba w grze The Last of Us 2 jest doskonałą bronią do atakowania silniejszych zainfekowanych oraz do szybkiego rozprawiania się z przeciwnikami na krótkim dystansie. Na tej stronie poradnika podpowiadamy jak szybko zdobyć strzelbę w TLou2. oraz wyjaśniamy czy można produkować amunicję do strzelby.

Strzelba dla Ellie

1 - The Last of Us 2: Strzelba - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry
Pierwsza okazja do pozyskania strzelby dla Ellie pojawia się w trakcie pierwszego dnia wizyty w Seattle (Seattle Day 1) - The Last of Us 2: Strzelba - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pierwsza okazja do pozyskania strzelby dla Ellie pojawia się w trakcie pierwszego dnia wizyty w Seattle (Seattle Day 1). Musisz konkretnie awansować do etapu Śródmieście - Downtown, czyli największej lokacji w grze. Dla przypomnienia Śródmieście ma częściowo otwarty charakter - możesz przemieszczać się po dużym obszarze i odwiedzać wiele lokacji.

Jedną z opcjonalnych lokacji do odwiedzenia jest zrujnowana siedziba Westlake Bank - pokazaliśmy ją na powyższych obrazkach.

Po przeciśnięciu się przez gruzy dotrzesz do zniszczonego lobby banku - The Last of Us 2: Strzelba - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Po przeciśnięciu się przez gruzy dotrzesz do zniszczonego lobby banku. W miejscu tym do wyeliminowania jest grupa zainfekowanych.

2 - The Last of Us 2: Strzelba - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry
Wygraj konfrontację i przejdź do pomieszczenia na tyłach banku, gdzie znajduje się skarbiec - The Last of Us 2: Strzelba - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Wygraj konfrontację i przejdź do pomieszczenia na tyłach banku, gdzie znajduje się skarbiec. Otwarcie go wiąże się z rozwiązaniem mini-zagadki - kombinacja do skarbca to 60-23-06 i można ją było odczytać z notatki odnalezionej w torbie.

3 - The Last of Us 2: Strzelba - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry
Wewnątrz skarbca na odkrycie czeka kilka unikalnych skarbów, przy czym strzelbę Pump Shotgun znajdziesz przy zwłokach jednego z mężczyzn, którzy próbowali obrabować bank - The Last of Us 2: Strzelba - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Wewnątrz skarbca na odkrycie czeka kilka unikalnych skarbów, przy czym strzelbę Pump Shotgun znajdziesz przy zwłokach jednego z mężczyzn, którzy próbowali obrabować bank.

Opisane przez nas miejsce nie jest jedynym, w którym można zdobyć strzelbę. Pozwala ono po prostu możliwie jak najwcześniej zacząć z niej korzystać. Strzelby możesz też odnajdywać np. przy zwłokach niektórych z pokonanych wrogów.

Strzelba dla Abby

Abby (druga grywalna postać gry) również może zdobyć strzelbę, przy czym będzie to inny model od shotguna używanego przez Ellie - broń Abby to Double Barrel Shotgun - The Last of Us 2: Strzelba - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Abby (druga grywalna postać gry) również może zdobyć strzelbę, przy czym będzie to inny model od shotguna używanego przez Ellie - broń Abby to Double Barrel Shotgun.

Okazja do pozyskania strzelby pojawia się podczas rozgrywania etapu Wrogie terytorium - Hostile Territory. To jedna z misji wchodzących w skład rozdziału Seattle, dzień 1 rozgrywanego jako Abby.

Zdobyciem strzelby możesz zająć się niedługo po dotarciu do obszaru z obrazka. W uliczce tej po bokach znajdują się sklepy i do kilku z nich można zajrzeć.

Wejdź do budynku Ruby Dragon, skieruj się na piętro i rozpraw się z przebywającymi tam potworami - The Last of Us 2: Strzelba - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Wejdź do budynku Ruby Dragon, skieruj się na piętro i rozpraw się z przebywającymi tam potworami. Przejdź następnie na duży balkon. Musisz wykonać skok w stronę budynku zlokalizowanego po przeciwnej stronie ulicy.

4 - The Last of Us 2: Strzelba - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry
Dotrzyj na parter budynku - The Last of Us 2: Strzelba - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Dotrzyj na parter budynku. Strzelba ukryta jest pod sklepową ladą.

Unikalną cechą strzelby odnalezionej przez Abby jest to, że możesz alternatywnie używać amunicji zapalającej oraz produkować ją - The Last of Us 2: Strzelba - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Unikalną cechą strzelby odnalezionej przez Abby jest to, że możesz alternatywnie używać amunicji zapalającej oraz produkować ją. Staje się to jednak możliwe dopiero po odnalezieniu podręcznika szkoleniowego dot. tworzenia broni - Training Manual: Firearms.

Wspomniany podręcznik możesz znaleźć w etapie Las, który jest jedną z późniejszych misji z pierwszego dnia pobytu w Seattle. Sekret ten możesz znaleźć niedługo po ucieknięciu potworom oraz pokonaniu wielkiej kobiety, która posiadała odebrane Abby bronie. Po dotarciu do budynku warsztatu La Rosa's Auto Shop musisz zbadać jego wnętrze. Po więcej szczegółów na temat odnalezienia podręcznika zajrzyj na stronę Podręczniki szkoleniowe i pasywne umiejętności.

Zdolność wytwarzania amunicji jest pierwszą z podręcznika: Twórz naboje zapalające - Craft Incendiary Shells - The Last of Us 2: Strzelba - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Zdolność wytwarzania amunicji jest pierwszą z podręcznika: Twórz naboje zapalające - Craft Incendiary Shells. Kosztuje ona 20 suplementów. Po zakupieniu umiejętności możesz wytwarzać 2 naboje wydając 1 sztukę alkoholu i 1 sztukę ładunków wybuchowych.

Polecamy także zakupić ulepszenie wspomnianej umiejętności - Twórz więcej naboi zapalających. Pozwoli ci ono jednocześnie wyprodukować 3 naboje i zwiększa ich limit w inwentarzu do 6 (domyślnie to 4).

Amunicja zapalająca do strzelby przydaje się szczególnie podczas walk z zainfekowanymi - The Last of Us 2: Strzelba - jak, gdzie zdobyć? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Amunicja zapalająca do strzelby przydaje się szczególnie podczas walk z zainfekowanymi. Nawet jeśli zaatakowany potwór od razu nie zginie, to będzie mógł stopniowo tracić punkty zdrowia i pojawia się też szansa, że zaprzestanie na krótką chwilę swoich ataków. Możesz to wykorzystać i np. dobić go z użyciem pistoletu czy innej broni.