Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us 2 - poradnik do gry

The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Last of Us 2: Serafici (Seraphites) The Last of Us 2 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry The Last of Us 2 znajdziesz podstawowe informacje na temat kultystów, tzn. ugrupowania Serafitów - Seraphites. Jest to jedna z dwóch najważniejszych frakcji w TLoU 2.

W naszym opisie Serafitów staraliśmy się ograniczyć do minimum spojlery fabularne. Nie informujemy dokładnie o tym jakie losy czekają kultystów oraz poszczególnych członków tej frakcji ani o tym czy jakieś osoby z tego ugrupowania mogą zginąć w trakcie gry.

Serafici - Seraphites to ugrupowanie mocno przypominające religijny kult i odgrywa ono bardzo znaczącą rolę w The Last of Us 2 - The Last of Us 2: Serafici (Seraphites) - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Serafici - Seraphites to ugrupowanie mocno przypominające religijny kult i odgrywa ono bardzo znaczącą rolę w The Last of Us 2. Członkowie tej frakcji popularnie nazywani są również Bliznami (Scars), a to dlatego, że posiadają oni tytułowe blizny na policzkach, które pozwalają w łatwy sposób ich zidentyfikować i które sygnifikują ich przynależność do kultu. Warto też dodać, że wszyscy członkowie kultu mają "jednolity wygląd" i przykładowo wszystkim mężczyznom zostały ogolone głowy. Serafici nie tolerują żadnych form dezercji czy nieposłuszeństwa.

Serafici jako kult zajmują się praktykowaniem rytualnych poświęceń i "wypędzaniem grzechu" z żywych istot. Blizny są przede wszystkim wrogo nastawione do ugrupowania WLF (Washington Liberation Front), pomimo tego, że w przeszłości frakcje te były w stanie względnie pokojowo koegzystować. Serafici dążą też do eliminowania zainfekowanych, których nazywają demonami.

Kult Serafitów walczy o wpływy na terenie Seattle, przy czym w dalszej części kampanii możliwe jest odwiedzenie ich głównej siedziby, która znajduje się na wyspie. Motyw przywódczyni kultu pojawia się na muralach odnajdywanych w świecie gry, choć osobiście nigdy jej nie poznajemy. W jednym z późniejszych etapów pojawia się jednak kobieta o imieniu Emily, która jest ważną osobą w rangach Blizn.

Serafici prezentują zupełnie odmienne podejście do wyposażenia od członków ugrupowania WLF - The Last of Us 2: Serafici (Seraphites) - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Serafici prezentują zupełnie odmienne podejście do wyposażenia od członków ugrupowania WLF. Nie opierają oni swojej siły na broni palnej ani na zaawansowanym wojskowym sprzęcie. Blizny polegają przede wszystkim na korzystaniu z łuków oraz broni białej. Nie czyni to ich w żaden sposób mniejszym zagrożeniem, zwłaszcza że są w stanie skutecznie skradać się i wtapiać w otoczenie.

Jedną z unikalnych cech Serafitów jest to, że do komunikowania się między sobą wykorzystują gwizdanie. Udało im się w ten sposób opracować własny język do porozumiewania się między sobą i są w stanie m.in. do siebie nawoływać, czy informować o potencjalnym zagrożeniu.

Z frakcją Serafitów najbardziej powiązane są etapy W poszukiwaniu Nory oraz Las opisane w naszym poradniku.