Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
The Last of Us 2 - poradnik do gry

The Last of Us 2 - poradnik do gry

Ostatni będą jedynymi The Last of Us 2 solucja, poradnik to opis przejścia, najlepsze porady, wskazówki, lokalizacja i mapa wszystkich sekretów, znajdźiek oraz poradnik trofeowy.

Ostatnia aktualizacja: 15 lipca 2020

Niniejszy poradnik do gry The Last of Us 2 stanowi rozbudowany instruktaż przetrwania po brutalnym postapokaliptycznym świecie wykreowanym przez studio Naughty Dog. Skorzystanie z naszego poradnika pozwoli ci przetrwać wszystkie starcia z zainfekowanymi oraz żywymi przeciwnikami, odkryć wszystkie sekrety poukrywane w świecie gry oraz ukończyć TLoU2 w 100% i zdobyć platynowe trofeum.

Pierwszym dużym rozdziałem naszego poradnika jest przewodnik po grze The Last of Us Part II. Rozdział ten otwiera strona z licznymi poradami na start, których lektura powinna pomóc w zrozumieniu niektórych nietypowych mechanik oraz uniknięciu popełniania częstych błędów, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci sterowanej postaci. Na kolejnych stronach przewodnika poruszamy takie tematy, jak walka i skradanie się, eksploracja otaczającego świata, crafting (wytwarzanie przedmiotów), wybór poziomu trudności i zapisywanie stanu gry, korzystanie z najlepszych umiejętności, zdobywanie nowych broni i gadżetów, czy sposoby zachowywania podczas konfrontacji z psami. Przewodnik uzupełniają poradnik trofeowy ze szczegółowymi opisami wszystkich trofeów wymaganych do zdobycia platyny, mini-rozdział na temat rozwoju postaci i jej wyposażenia, a także strony o sterowaniu i wymaganiach sprzętowych.

Ważnym rozdziałem naszego poradnika jest solucja, która pomoże ci w pomyślnym ukończeniu kampanii dla pojedynczego gracza. Nasz opis przejścia dokładnie omawia wszystkie etapy i wszystkie kroki wymagane do awansowania do kolejnych rozdziałów - dowiesz się m.in. jak omijać lub eliminować przeciwników, jak zdobywać ważne przedmioty fabularne oraz jak zaliczać cele misji. W osobnym podrozdziale solucji znajdziesz także opisy bardziej złożonych zagadek oraz trudniejszych konfrontacji. Zdobyta w ten sposób wiedza zminimalizuje ryzyko, że zatniesz się w jakimś miejscu i nie będziesz mógł przejść dalej.

W oddzielnym rozdziale naszego poradnika kompleksowo potraktowaliśmy temat sekretów i znajdziek. Zamieściliśmy w nim informacje pozwalające na odnalezienie 100% sekretów. Skorzystanie z naszego poradnika pozwoli ci odnaleźć m.in. wszystkie podręczniki szkoleniowe, sejfy, stoły warsztatowe, artefakty, karty kolekcjonerskie, czy wpisy do dziennika. Znajdźki podzieliliśmy według lokacji i ważniejsze sekrety pod kątem rozwoju bohatera zostały dodatkowo przedstawione na osobnych stronach. W rozdziale o sekretach znajdziesz też mini atlas świata - przygotowaliśmy wysokiej jakości mapę śródmieścia Seattle, czyli największej i najbardziej rozbudowanej pół-otwartej lokacji w grze. Dowiesz się o wszystkich miejscach do odwiedzenia i o wszystkich sekretach śródmieścia.

Ostatnim większym rozdziałem niniejszego poradnika jest FAQ z odpowiedziami na często zadawane pytania. Znajdziesz w nim rozwiązania wielu popularnych problemów i trudniejszych do zrozumienia kwestii - zamieściliśmy wyjaśnienia m.in. ile czasu zajmuje ukończenie TLoU 2, jak pokonywać lub omijać klikaczy, jak leczyć postać, jak zdobyć łuk, jak korzystać z tłumików, jak ulepszać bronie, oraz czy w TLoU2 są romanse.

The Last of Us: Part II jest kontynuacją bardzo wysoko ocenianej przygodowej gry akcji z 2013 roku. Nowa produkcja kontynuuje wątki z poprzedniej części i pozwala m.in. na kontrolowanie dojrzałą Ellie. Pod względem gameplayowym jest to rozwinięcie pomysłów i mechanik z poprzednika - gracza czeka przede wszystkim wiele wymagających starć z zainfekowanymi oraz żywymi przeciwnikami, w których nacisk położono na skradanie się i oszczędzanie ograniczonych zapasów. Niewątpliwą zaletą gry jest także przepięknie wykonany postapokaliptyczny świat. W TLoU2 dużo czasu spędza się m.in. na eksploracji zarośniętych dzielnic miasta Seattle.

Solucja i lista rozdziałów

Rdzeniem naszego poradnika do The Last of Us 2 jest dokładna solucja, zawierająca szczegółowy opis przejścia wszystkich rodziałów i etapów oraz zestaw porad i wskazówek, ułatwiających wykonanie każdej misji i zadania. TLoU2 skałada się łacznie z 9 rozdziałów, podzielonych na liczne etapy. Oto ich pełna lista:

Jackson

 1. Prolog
 2. Patrol z Diną
 3. Droga do miasta

Seattle Dzień 1 - Ellie

 1. Początek wyprawy z Diną
 2. Poszukiwanie paliwa
 3. Powrót z paliwem do bramy
 4. Ucieczka ze szkoły
 5. Pułapki i stacja telewizyjna
 6. Stacja metra
 7. Stary teatr
 8. Prezent urodzinowy

Seattle Dzień 2 - Ellie

 1. Hillcrest
 2. W poszukiwanie strun
 3. W poszukiwaniu Nory
 4. Szpital

Seattle Dzień 3 - Ellie

 1. Droga do Akwarium
 2. Zatopione miasto/ podróż łodzią
 3. Infiltracja Akwarium

Park

 1. Lekcja Tropienia

Seattle Dzień 1 - Abby

 1. Stadion
 2. Pieszo
 3. Baza / Akwarium
 4. Wrogie terytorium
 5. Las
 6. Wybrzeże

Seattle Dzień 2 - Abby

 1. Droga na skróty
 2. Zejście
 3. Epicentrum
 4. Akwarium / W poszukiwaniu Leva

Seattle Dzień 3 - Abby

 1. Przystań
 2. Wyspa
 3. Ucieczka z Wyspy
 4. Konfrontacja

Farma

 1. Dzień po dniu

Santa Barbara

 1. Constance 245
 2. W głąb lądu
 3. Kurort

 

Porady dla początkujących

Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek dla początkujących, z którymi warto zapoznać się zanim rozpoczniesz po raz pierwszy grę. Więcej podpowiedzi i w bardziej szczegółowej formie znajdziesz w rozdziale Porady na start.

 1. Nie zużywaj zbyt wiele amunicji, koktajli i bomb. W The Last of Us 2 odnajduje się ograniczone ilości amunicji, lekarstw oraz składników do craftingu. Jeśli nie jest to konieczne, staraj się ich nie zużywać w trakcie konfrontacji z przeciwnikami, bo możesz doprowadzić do sytuacji, w której twoje zapasy znajdą się na wyczerpaniu. Wielu przeciwników możesz eliminować np. za pomocą cichych egzekucji, które nie zużywają żadnych zapasów.
 2. Dokładnie badaj wszystkie lokacje. Ma to przede wszystkim na celu pozyskiwanie różnorakiego lootu. Rozglądaj się za przedmiotami będącymi na widoku, ale otwieraj również wszystkie szuflady, szafki i inne pojemniki. Przy okazji uzupełniania zapasów będziesz też w ten sposób odnajdywał znajdźki, których w całej grze jest ponad 200.
 3. Bohater nie może się sam wyleczyć. Nie możesz o tym zapominać żeby nie przystąpić przez przypadek do kolejnej walki osłabioną postacią. Leczyć możesz się przede wszystkim dzięki używaniu wyprodukowanych lub odnalezionych apteczek, aczkolwiek w świecie gry możesz też odnajdywać batoniki odnawiające część ze straconych punktów zdrowia.
 4. Używaj trybu nasłuchiwania do odnajdywania i śledzenia przeciwników. Korzystanie z niego nie jest w żaden sposób limitowane i jest on też dostępny na wyższych poziomach trudności. Aktywowanie nasłuchiwania pozwoli ci skuteczniej zaplanować ataki z ukrycia oraz zmniejszyć szanse, że zostaniesz zauważony przez jakiegoś pominiętego przeciwnika.
 5. W grze możesz korzystać z cichych broni i bardzo przydają się one do eliminowania pojedynczych przeciwników bez alarmowania całej okolicy. W początkowej części gry jedyną taką bronią jest pistolet z tłumikiem, ale w dalszej części kampanii możesz również wejść w posiadanie łuku i kuszy.
 6. Twoja postać może chować się w wysokiej trawie, aczkolwiek nie zapewnia ona stuprocentowej skuteczności w unikaniu wykrycia. Jeśli chcesz jeszcze bardziej utrudnić przeciwnikom zlokalizowanie twojej postaci, to połóż się dodatkowo na ziemi, aczkolwiek akcja ta bardzo wyraźnie ograniczy twoją mobilność.
 7. Polegaj na unikach w walce wręcz, które aktywuje się dzięki wciskaniu L1. Mają one dwa główne zastosowania - pozwalają uchronić twoją postać przed atakiem wręcz z wykonaniu przeciwnika, bądź też przed próbą złapania twojej postaci. Jeśli zostaniesz schwytany, to wciskaj szybko Kwadrat żeby jak najszybciej się oswobodzić i nie zginąć ani nie stracić zbyt dużo zdrowia.
 8. Możesz łatwo odwracać uwagę przeciwników rzucanymi przedmiotami - butelkami i pustakami. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku konfrontacji z zarażonymi, którzy od razu wyruszają w stronę usłyszanych dźwięków. Możesz je w ten sposób łatwiej ominąć lub wprowadzić w zasadzkę i podrzucić im koktajl Mołotowa lub bombę. Rzucane rzeczy są też w stanie zdezorientować wrogie psy obronne tropiące bohaterkę.
 9. W trakcie walk z człapaczami trzymaj je na dystans. Unikalnym i najpotężniejszym atakiem tego nowego typu zarażonych jest wypuszczenie chmury trującego gazu i możesz otrzymać duże obrażenia jeśli znajdziesz się w jej zasięgu. Do zabijania człapaczy dobrze jest też używać strzelby, karabinu, miotacza ognia, min pułapek oraz bomb.

Wszystkie sekrety TLoU 2

Nasz poradnik pozwoli ci odnaleźć 100% sekretów i znajdziek The Last of Us 2. Opisy miejsc odnajdywania sekretów podzieliliśmy etapami, przy czym uwzględniliśmy wyłącznie te poziomy, w których do odnalezienia jest co najmniej 1 sekret.

Wszystkie sekrety rozdziału Jackson:

 1. Pobudka - 1 artefakt i 2 karty kolekcjonerskie.
 2. Punkt widokowy - 1 artefakt.
 3. Patrol - 6 artefaktów, 2 karty kolekcjonerskie, 2 wpisy w dzienniku, 1 warsztat, 1 sejf.
 4. Przygotowania - 1 artefakt, 2 wpisy w dzienniku.

Wszystkie sekrety rozdziału Seattle, dzień 1 - Ellie:

 1. Brama - 6 artefaktów, 4 karty kolekcjonerskie, 1 wpis w dzienniku.
 2. Śródmieście - 18 artefaktów, 5 kart kolekcjonerskich, 2 wpisy w dzienniku, 1 warsztat, 3 sejfy.
 3. Szkoła podstawowa w Eastbrook - 3 artefakty, 1 karta kolekcjonerska.
 4. Capitol Hill - 7 artefaktów, 6 kart kolekcjonerskich, 2 warsztaty, 1 sejf.
 5. Kanał 13 - 1 artefakt, 1 karta kolekcjonerska.
 6. Tunele - 5 artefaktów, 3 karty kolekcjonerskie, 1 wpis w dzienniku, 1 warsztat.
 7. Teatr - 4 artefakty, 2 karty kolekcjonerskie.
 8. Prezent urodzinowy - 1 artefakt, 2 karty kolekcjonerskie, 2 wpisy w dzienniku.

Wszystkie sekrety rozdziału Seattle, dzień 2 - Ellie:

 1. Hillcrest - 10 artefaktów, 5 kart kolekcjonerskich, 1 wpis w dzienniku, 2 warsztaty, 1 sejf.
 2. W poszukiwaniu strun - 1 artefakt, 1 karta kolekcjonerska, 1 wpis w dzienniku.
 3. W poszukiwaniu Nory - 7 artefaktów, 6 kart kolekcjonerskich, 3 wpisy w dzienniku, 2 warsztaty, 2 sejfy.

Wszystkie sekrety rozdziału Seattle, dzień 3 - Ellie:

 1. Droga do akwarium - 3 artefakty, 4 karty kolekcjonerskie, 1 wpis w dzienniku, 2 warsztaty.
 2. Zatopione miasto - 6 artefaktów, 2 karty kolekcjonerskie, 1 wpis w dzienniku, 2 warsztaty, 1 sejf.
 3. Infiltracja - 1 wpis w dzienniku.

Wszystkie sekrety rozdziału Park:

 1. Lekcja tropienia - 3 artefakty, 1 moneta.

Wszystkie sekrety rozdziału Seattle, dzień 1 - Abby:

 1. Stadion - 4 monety.
 2. Pieszo - 1 artefakt, 4 monety, 1 warsztat, 1 sejf.
 3. Baza - 1 artefakt, 3 monety, 1 warsztat.
 4. Wrogie terytorium - 12 artefaktów, 1 moneta, 1 warsztat, 1 sejf.
 5. Las - 1 artefakt, 1 warsztat.
 6. Wybrzeże - 3 artefakty, 4 monety, 1 warsztat, 1 sejf.

Wszystkie sekrety rozdziału Seattle, dzień 2 - Abby:

 1. Droga na skróty - 6 artefaktów, 2 monety, 2 warsztaty, 1 sejf.
 2. Zejście - 3 artefakty, 5 monet, 1 sejf.
 3. Epicentrum - 5 artefaktów, 2 monety, 1 warsztat.

Wszystkie sekrety rozdziału Seattle, dzień 3 - Abby:

 1. Przystań - 1 artefakt, 2 monety.
 2. Wyspa - 4 artefakty, 3 monety, 1 warsztat.
 3. Ucieczka z wyspy - 1 moneta, 1 warsztat

Wszystkie sekrety rozdziału Santa Barbara:

 1. Constance 2425 - 1 artefakt.
 2. W głąb lądu - 3 artefakty, 1 karta kolekcjonerska, 1 wpis w dzienniku, 1 warsztat.
 3. Kurort - 2 artefakty, 1 karta kolekcjonerska, 1 wpis w dzienniku, 1 warsztat.

FAQ - mam pytanie i szukam odpowiedzi

Multiplayer - czy jest?

Nie, w premierowej wersji The Last of Us 2 nie znalazł się żaden tryb wieloosobowy. TLoU 2 ma do zaoferowanie wyłącznie kampanię dla pojedynczego gracza. Tryb multiplayer zostanie zaoferowany w przyszłości, przy czym na chwilę obecną szczegóły na jego temat owiane są tajemnicą.

The Last of Us: Part II jest na szczęście znacznie dłuższą grą od swojego poprzednika i gracze nie powinni narzekać na brak zawartości w produkcji studia Naughty Dog. Brak multiplayera może też być dobrą wiadomością dla łowców trofeów - "platynę" można zdobyć wyłącznie w oparciu o tryb singleplayer.

Długość gry - czy TLoU 2 ma długą kampanię?

Gra jest wyraźnie dłuższa od pierwszej części The Last of Us - ukończenie kampanii po raz pierwszy powinno ci zająć około 25-30 godzin, przy czym jest to przy założeniu, że będziesz poświęcał trochę czasu na dodatkową eksplorację przemierzanych lokacji oraz że nie będziesz grał na najniższym poziomie trudności.

Więcej informacji o przewidywanej długości gry oraz jej głównych atrakcjach znajdziesz na osobnej stronie Ile czasu zajmuje przejście gry The Last of Us 2?.

Platynowe trofeum - czy trudno je zdobyć?

Zdobycie platynowego trofeum w The Last of Us Part II powinno być o wiele prostsze, niż w pierwszej części. Składają się na to dwa główne czynniki - w TLoU2 nie ma żadnych trofeów powiązanych z zawartością multiplayer, ani trofeów powiązanych z poziomami trudności. Grę możesz przechodzić na dowolnym poziomie trudności, także najniższym.

Najwięcej trofeów The Last of Us: Part II dotyczy odnajdywania sekretów oraz ulepszania wyposażenia sterowanej postaci. W grze nie ma jednak trofeów, które wymagałyby grindu. Po więcej informacji zajrzyj do naszego poradnika trofeowego, w którym oczywiście bardzo dokładnie opisaliśmy każde dostępne trofeum.

Co-op - czy jest w grze?

Nie, gra TLoU2 nie oferuje trybu kooperacji i przygotowana została dla 1 gracza - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Nie, gra TLoU2 nie oferuje trybu kooperacji i przygotowana została dla 1 gracza. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, sterowanej przez nas postaci może w niektórych etapach towarzyszyć partner sterowany przez sztuczną inteligencję. W przypadku Ellie może to być Dina.

Partnerowi AI nie można niestety wydawać żadnych poleceń, aczkolwiek przez większość gry nie popełnia on dużych błędów. Kompana nie trzeba też cały czas ochraniać i jedynie w wyjątkowych sytuacjach jego życie może znaleźć się w niebezpieczeństwie.

Wybór rozdziału - czy jest możliwy?

Tak, TLoU 2 zawiera opcję wyboru rozdziału - chapter select - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Tak, TLoU 2 zawiera opcję wyboru rozdziału - chapter select. Możesz wybrać z menu głównego gry interesujący cię rozdział kampanii i następnie etap, który chciałbyś ponownie rozegrać.

Gra podczas wybierania rozdziałów i etapów wyświetla na bieżąco informacje na temat odnalezionych znajdziek oraz osiągnięć w temacie wybranego poziomu trudności. Możesz łatwo zidentyfikować etapy, w których nie zdobyłeś jeszcze 100% sekretów i powtórzyć je z myślą o dotarciu do pominiętych znajdziek.

Listę wszystkich etapów znajdziesz na pierwszej stronie naszej solucji do gry The Last of Us 2.

Skakanie - czy postać potrafi skoczyć na życzenie?

Tak, jedną z nowości w The Last of Us 2 jest dodanie dedykowanego przycisku do wykonywania skoków - jest to przycisk X - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Tak, jedną z nowości w The Last of Us 2 jest dodanie dedykowanego przycisku do wykonywania skoków - jest to przycisk X.

Głównym zastosowaniem tego ruchu jest oczywiście przeskakiwanie nad mniejszymi i większymi przepaściami. Warto zaznaczyć, że niektóre lokacje wymuszają wykonywanie dalekich skoków - przycisk skoku musi wtedy zostać wcisnięty w trakcie sprintu (musisz przytrzymywać L1). Dodatkowo skok uda się tylko jeśli aktywowano go tuż przed dotarciem do krawędzi półki, z której ma odbić się sterowany bohater.

Wybory - czy są w grze?

Nie, kampania w grze The Last of Us Part II ma liniowy przebieg. Nie możesz wpływać na to jak potoczy się główna fabuła gry. TLoU2 nie pozwala na wybranie zakończenia (gra ma tylko 1 zakończenie), ani na uratowanie niektórych ważnych postaci przed śmiercią lub jakimś nieszczęściem.

Otwarty świat - czy jest pełna swoboda eksploracji?

Nie, TLoU 2 nie jest grą z otwartym światem, który można byłoby całkowicie swobodnie eksplorować, tak jak w grach Horizon Zero Dawn czy Days Gone - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Nie, TLoU 2 nie jest grą z otwartym światem, który można byłoby całkowicie swobodnie eksplorować, tak jak w grach Horizon Zero Dawn czy Days Gone.

Należy natomiast zaznaczyć, że niektóre lokacje w grze mają półotwarty charakter. Oznacza to, że do celu podróży mogą prowadzić różne ścieżki oraz że możesz zajmować się badaniem lokacji, które nie są powiązane z główną fabułą. Najbardziej otwartym etapem w grze są śródmieścia Seattle, które dokładniej omówiliśmy w naszym atlasie świata. Jest to dość rozległa lokacja, po której można swobodnie przemieszczać się. Sterowana postać nie musi od razu skupiać się na głównej fabule, tylko może zbadać najpierw opcjonalne miejscówki. Podobnie skonstruowane etapy pojawiały się już w poprzednich grach studia Naughty Dog. Zbliżony schemat oferował m.in. poziom Ghaty Zachodnie z gry Uncharted Zaginione Dziedzictwo.

Przeszkoda na drodze - dlaczego nie mogę jej ominąć?

W trakcie eksploracji świata gry możesz natrafiać na przeszkody np - The Last of Us 2 - poradnik do gry

W trakcie eksploracji świata gry możesz natrafiać na przeszkody np. w postaci powalonych drzew, czy zasieków podobnych do tych z powyższego obrazka. Sterowana postać może nie być w stanie ominąć tego typu przeszkody i nie jest to błąd gry, tylko zaplanowana blokada ze strony jej twórców.

Rozwiązanie przedstawionego problemu jest bardzo proste - musisz wsiąść na konia i przeskoczyć nad przeszkodą w trakcie podróżowania na grzbiecie wierzchowca.

HUD - czy można całkowicie wyłączyć?

Tak, The Last of Us 2 pozwala na wyłączenie całego interfejsu użytkownika lub jedynie wybranych elementów HUD-a - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Tak, The Last of Us 2 pozwala na wyłączenie całego interfejsu użytkownika lub jedynie wybranych elementów HUD-a. Musisz w tym celu w opcjach gry przejść do zakładki HUD.

TLoU 2 pozwala między innymi na schowanie celownika, informacji o stanie zdrowia i amunicji, podpowiedzi, ikon interakcji czy ikon przycisków wyświetlających się w trakcie walk.

Młoda Ellie - czy pojawia się w grze?

Tak, pomimo tego, że przez większość kampanii steruje się dojrzałą, pełnoletnią Ellie, w wybranych scenach gry pojawia się także młoda bohaterka - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Tak, pomimo tego, że przez większość kampanii steruje się dojrzałą, pełnoletnią Ellie, w wybranych scenach gry pojawia się także młoda bohaterka. Wygląda ona wtedy podobnie jak w pierwszej części serii, przy czym model Ellie w TLoU 2 jest znacznie bardziej szczegółowy.

Elementy wspinaczkowe - czy występują w grze?

Tak, w niektórych lokacjach w grze można lub trzeba zaliczać sekwencje wspinaczki - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Tak, w niektórych lokacjach w grze można lub trzeba zaliczać sekwencje wspinaczki. Nie są one na szczęście bardzo złożone i pełnią bardziej rolę urozmaicenia rozgrywki, niż jej integralnej części.

W trakcie wspinaczki możesz zostać zmuszony np. do skorzystania z liny czy do wykonania dalekiego skoku. W tym drugim przypadku należy się pilnować, gdyż upadek z dużej wysokości po źle wymierzonym skoku może zaowocować spadnięciem w przepaść i śmiercią postaci.

Po więcej informacji i porad zajrzyj do rozdziału Eksploracja z naszego przewodnika po grze.

Pojazdy - czy można nimi sterować?

W TLoU 2 pojawiają się różnorakie pojazdy czterokołowe, np - The Last of Us 2 - poradnik do gry

W TLoU 2 pojawiają się różnorakie pojazdy czterokołowe, np. łaziki humvee, którymi podróżują po Seattle członkowie ugrupowania WLF. Gra nie pozwoli ci niestety na sterowanie samochodami, choć w kilku etapach pojawia się możliwość prowadzenia ostrzału z fotela pasażera.

Jedynym w pełnym interaktywnym środkiem transportu jest łódź, którą wykorzystuje się przede wszystkim w trakcie rozgrywania etapu Zatopione miasto grając jako Ellie. Wspomniana bohaterka używa łodzi we wspomnianej misji do podróżowania po zalanych terenach. Przeprawa łodzią przez większość poziomu jest liniowa, aczkolwiek oferuje on kilka większych obszarów z opcjonalnymi lokacjami czekającymi na zbadanie.

Tryb Nowa Gra+ - czy jest w grze?

Tak, The Last of Us 2 oferuje tryb o nazwie Nowa Gra Plus i jest on odblokowywany po ukończeniu gry niezależnie od wybranego poziomu trudności - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Tak, The Last of Us 2 oferuje tryb o nazwie Nowa Gra Plus i jest on odblokowywany po ukończeniu gry niezależnie od wybranego poziomu trudności. Tryb NG+ pozwala na przeniesienie zdobytych upgrade'ów i wyposażenia. Powinno to ułatwić ponowne przechodzenie gry oraz umożliwić zdobycie trofeów za ulepszenie wszystkich broni i odblokowanie wszystkich pasywnych umiejętności.

Pływanie - czy bohaterowie potrafią pływać?

Tak, Ellie oraz Abby potrafią pływać i jest to wymagane do dotarcia do niektórych lokacji w świecie gry - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Tak, Ellie oraz Abby potrafią pływać i jest to wymagane do dotarcia do niektórych lokacji w świecie gry. Co więcej grywalne postacie są w stanie również zanurkować w wybranych lokacjach. Może to być potrzebne do przedostania się do sąsiedniej lokacji czy np. do odnalezienia sekretu lub jakiegoś wartościowego lootu leżącego na dnie.

Autorzy Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej

Grzegorz Misztal


Informacje o The Last of Us 2 - poradnik do gry

Poradnik zawiera : strony: 8, ilustracje: 10 .

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 18 czerwca 2020, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 18 czerwca 2020, odwiedź Opis przejścia

Znajdźki i sekrety

Ostatnia aktualizacja : 18 czerwca 2020, odwiedź Znajdźki i sekrety

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.