Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us 2 - poradnik do gry

The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

TLoU2: Front Wyzwolenia Waszyngtonu (WLF, Washington Liberation Front) The Last of Us 2 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry The Last of Us 2 znajdziesz podstawowe informacje na temat ugrupowania WLF - Washington Liberation Front. Jest to jedna z dwóch najważniejszych frakcji w TLoU 2.

W naszym opisie WLF staraliśmy się ograniczyć do minimum spojlery fabularne. Nie informujemy dokładnie o tym jakie losy czekają WLF oraz członków tej frakcji ani o tym czy jakieś osoby z tego ugrupowania mogą zginąć w trakcie gry.

WLF - Washington Liberation Front to ugrupowanie o charakterze militarnym, które po raz pierwszy pojawia się w grze The Last of Us 2 - TLoU2: Front Wyzwolenia Waszyngtonu (WLF, Washington Liberation Front) - The Last of Us 2 - poradnik do gry

WLF - Washington Liberation Front to ugrupowanie o charakterze militarnym, które po raz pierwszy pojawia się w grze The Last of Us 2. Członkowie tej frakcji popularnie nazywani są także Wilkami (Wolves).

Washington Liberation Front składa się w dużej mierze z byłych członków frakcji Świetlików (Fireflies). W wyniku wydarzeń, do których doszło w finale TLoU1, ugrupowanie Świetlików rozpadło się i część z jego członków postanowiła dołączyć do nowej formacji WLF. Na czele Washington Liberation Front stoi czarnoskóry mężczyzna o imieniu Isaac i w trakcie gry jest możliwość bliższego poznania tej postaci.

Główną siedzibą Washington Liberation Front w grze jest stadion w Seattle. Gra oferuje w kilku etapach możliwość przejścia się po tej lokacji i bliższego zapoznania się z nią oraz jej mieszkańcami. WLF jest dobrze zorganizowaną grupą. Na terenie ufortyfikowanego stadionu znajdują się m.in. stołówka, szkoła, siłownia i pralnia, zaś na głównej płycie stadionu są kojce dla psów oraz zagrody dla zwierząt hodowlanych. Washington Liberation Front dysponuje również pojazdami humvee, które wykorzystuje do patrolowania zajętych przez siebie terenów.

Frakcja Washington Liberation Front jest organizacją zamkniętą w sobie i niechętną w stosunku do przybyszów wkraczających na ich terytorium - TLoU2: Front Wyzwolenia Waszyngtonu (WLF, Washington Liberation Front) - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Frakcja Washington Liberation Front jest organizacją zamkniętą w sobie i niechętną w stosunku do przybyszów wkraczających na ich terytorium. W jednym z początkowych etapów możesz znaleźć wymalowane przez nich ostrzeżenie o ostrzelaniu każdego, kto wejdzie na ich teren. Ugrupowanie to cechują też wrogie relacje do innej dużej frakcji - Serafitów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jest to jedynie aktualny stan, gdyż w przeszłości oba te ugrupowania nie były w stanie wojny, tylko starały się wzajemnie koegzystować.

Członkowie WLF są dobrze wyposażeni - posiadają własną zbrojownię i duże zapasy broni i amunicji. Cały ten sprzęt pozostawiło po sobie wojsko, które po wybuchu epidemii starało się utrzymać w Seattle strefy kwarantanny.

Jedną z unikalnych cech WLF jest to, że członkowie tej frakcji polegają na wytrenowanych przez siebie psach obronnych. Ma to różny efekt w zależności od tego jaką grywalną postacią będziesz sterował - psy mogą stanowić śmiertelne zagrożenie i być w stanie wytropić i zaatakować sterowaną postać, bądź też towarzyszyć twojej postaci i pomagać jej w neutralizowaniu napotykanych zagrożeń.

Z frakcją WLF najbardziej powiązane są etapy Stadion, Baza oraz Hillcrest opisane w naszym poradniku.