Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us 2 - poradnik do gry

The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Last of Us 2: Zakończenia gry - czy jest więcej niż jedno? The Last of Us 2 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do The Last of Us 2 zawiera odpowiedzi na bardzo ważne pytania dla osób mocno zaangażowanych w śledzenie fabuły gry - czy TLoU 2 posiada więcej niż 1 zakończenie oraz czy w grze są wybory, dzięki którym można zmienić los bohaterów i np. uchronić niektóre postacie niezależne przed śmiercią.

Czy The Last of Us 2 oferuje wybory?

1 - The Last of Us 2: Zakończenia gry - czy jest więcej niż jedno? - The Last of Us 2 - poradnik do gry
  1. The Last of Us 2 nie oferuje żadnych wyborów i w rezultacie nie można wpływać na przebieg głównego wątku fabularnego. Cała główna fabuła gry musi rozegrać się w taki sposób, w jaki przewidzieli to jej twórcy. W żadnym momencie przygody nie zostaniesz postawiony przed wyborem wariantu zachowania. Może się natomiast zdarzyć tak, że jeśli np. nie pomożesz jakiemuś towarzyszowi lub nie zachowasz się szybko w przewidziany przez autorów gry sposób, to gra zakończy się niepowodzeniem. Jest to traktowane jako zawalenie etapu (Game Over) i gra przywróci cię do ostatniego punktu kontrolnego po to żeby móc ponownie rozegrać daną scenę i wykonać obowiązkowe czynności.
  2. Twoje działania nie mogą zapobiec śmierci żadnej z ważnych postaci gry. Osoby te giną w trakcie wyświetlania scen przerywnikowych i możesz jedynie wcielić się w widza i obserwować przebieg wydarzeń.
2 - The Last of Us 2: Zakończenia gry - czy jest więcej niż jedno? - The Last of Us 2 - poradnik do gry
  1. The Last of Us 2 nie pozwala swobodnie przełączać się pomiędzy dwoma głównymi grywalnymi postaciami, tzn. pomiędzy Ellie i Abby. Do każdej z tych osób autorzy gry przyporządkowali określone etapy kampanii. W pierwszym rozdziale zatytułowanym Jackson będziesz na przemian sterował Ellie oraz Abby. Po jego ukończeniu na dłużej pozostaniesz przy Ellie i dopiero po zaliczeniu jej wszystkich poziomów w Seattle będziesz mógł przejąć kontrolę nad Abby.
  2. Warto zaznaczyć, że TLoU 2 nie wymusza przystępowania do wszystkich konfrontacji z napotykanymi żywymi przeciwnikami oraz potworami. Niektórych wrogów możesz oszczędzić i przekraść się obok nich pozostawiając ich przy życiu. Niestety gra w żaden sposób nie nagradza tego typu zachowań. Co więcej, zbyt szybkie przejście przez daną lokację może pozbawić cię szansy odnalezienia materiałów do craftingu, lootu, a nawet niektórych znajdziek. Jeśli masz w planach ukończenie gry w 100 procentach, to warto pokonywać wszystkich napotykanych wrogów (w tym także towarzyszące im psy obronne) po to żeby po każdej wygranej bitwie móc na spokojnie przeszukać lokację, w której przebywali przeciwnicy.

Czy TLoU2 ma kilka zakończeń?

Nie, gra The Last of Us 2 posiada tylko jedno zakończenie - The Last of Us 2: Zakończenia gry - czy jest więcej niż jedno? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Nie, gra The Last of Us 2 posiada tylko jedno zakończenie. Zostanie ono wyświetlone niezależnie od tego, czy zabijałeś w trakcie przechodzenia gry wszystkie napotykane postacie, czy pozostawiałeś niektórych wrogów przy życiu. TLoU2 nie posiada też żadnych ukrytych zakończeń. Główna linia fabularna gry jest w 100 procentach liniowa.