Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us 2 - poradnik do gry

The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Last of Us 2: Podręczniki, umiejętności pasywne The Last of Us 2 poradnik, solucja

Najlepsze pasywne umiejętności Ellie, Abby: lista, porady; kiedy można odblokować?

Na tej stronie poradnika do gry The Last of Us 2 dowiesz się jak odblokowywać permanentne pasywne umiejętności i czemu to służy. Dodatkowo zamieściliśmy listę podręczników szkoleniowych, które odblokowują nowe drzewka pasywnych zdolności. Zdecydowanie powinieneś postarać się znaleźć wszystkie podręczniki, gdyż nowe umiejętności bardzo ułatwiają rozgrywkę.

Kupowanie pasywnych zdolności - ogólne założenia

Pasywne umiejętności nadające się do zakupienia znajdziesz w drugiej zakładce inwentarza - The Last of Us 2: Podręczniki, umiejętności pasywne - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pasywne umiejętności nadające się do zakupienia znajdziesz w drugiej zakładce inwentarza. Początkowo dostępne jest tylko jedno drzewko umiejętności - w przypadku Ellie jest to drzewko Przetrwanie. W celu odblokowania kolejnych drzewek musisz znaleźć podręczniki szkoleniowe i ich przykładowe lokalizacje opisaliśmy w dalszej części tego rozdziału.

Umiejętności z każdego drzewka trzeba kupować po kolei. Nie możesz niestety od razu kupić najlepszych umiejętności znajdujących się zazwyczaj na dole listy. Musisz zadecydować, czy chcesz kupować różne umiejętności z różnych drzewek, czy wolisz najpierw skupić się na odblokowaniu 100% pojedynczego drzewka.

Zakupione umiejętności nie wymagają żadnej aktywacji. Gwarantowane przez nie bonusy są stałe i zawsze "działają".

Abby, nad którą przejmiesz na dłużej kontrolę w dalszej części kampanii, posiada zupełne inne podręczniki szkoleniowe oraz pasywne zdolności do odblokowania - The Last of Us 2: Podręczniki, umiejętności pasywne - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Abby, nad którą przejmiesz na dłużej kontrolę w dalszej części kampanii, posiada zupełne inne podręczniki szkoleniowe oraz pasywne zdolności do odblokowania. Ogólny schemat działania jest jednak identyczny - masz jedno drzewko umiejętności Abby "na start" i kolejne musisz dodawać dzięki odnajdywanym podręcznikom. W przypadku każdego z drzewek Abby umiejętności również trzeba kupować po kolei.

Do zakupienia każdej pasywnej umiejętności potrzebne są suplementy (Supplements), które są jedną z odmian lootu odnajdywanego w trakcie przechodzenia gry - The Last of Us 2: Podręczniki, umiejętności pasywne - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Do zakupienia każdej pasywnej umiejętności potrzebne są suplementy (Supplements), które są jedną z odmian lootu odnajdywanego w trakcie przechodzenia gry. Najwięcej suplementów możesz odnajdywać w różnego rodzaju łazienkach i toaletach, ale generalnie staraj się w miarę możliwości dokładnie przeszukiwać wszystkie odwiedzane lokacje, także te, których zbadanie nie jest wymagane do awansowania w głównej fabule.

Polecamy zajrzeć na osobną stronę Najlepsze pasywne umiejętności w naszym przewodniku po grze gdzie zestawiliśmy najbardziej przydatne naszym zdaniem zdolności, na które w pierwszej kolejności warto wydawać gromadzone suplementy.

Jak zdobywać nowe podręczniki?

W dalszej części tego rozdziału przedstawiliśmy przykładowe miejsca odnajdywania podręczników szkoleniowych dla Ellie i Abby. Odwiedzając każde z tych miejsc możesz znaleźć nowy podręcznik, ale nie są to jedyne miejsca, w których książki te pojawiają się. Gra może ci "pomóc" w odnalezieniu danego podręcznika, jeśli przegapisz pierwsze miejsce jego odnalezienia. Podręcznik może pojawić się w innej badanej lokacji. Działanie to ma na celu uniknięcie sytuacji, w której stracisz szanse odblokowania jakiegoś drzewka umiejętności w wyniku przegapienia pierwszej lokacji z podręcznikiem.

Drzewka umiejętności Ellie

Poniższe podręczniki oraz drzewka pasywnych zdolności dotyczą wyłącznie Ellie, czyli pierwszej dużej grywalnej postaci gry. Nie są one dostępne dla Abby, która odnajduje inne podręczniki i uczy się innych pasywnych umiejętności.

Drzewko Przetrwanie - Survival

Drzewko to zawiera umiejętności usprawniające tryb nasłuchiwania oraz zwiększające szanse przeżycia m - The Last of Us 2: Podręczniki, umiejętności pasywne - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Drzewko to zawiera umiejętności usprawniające tryb nasłuchiwania oraz zwiększające szanse przeżycia m.in. dzięki wydłużeniu paska zdrowia.

Nie musisz odnajdywać żadnego podręcznika. Drzewko Przetrwanie jest dostępne od początku gry i będziesz mógł je po raz pierwszy obejrzeć podczas rozgrywania etapu Patrol (rozdział Jackson).

Podręcznik 1 - Wytwarzanie przedmiotów (Training Manual - Crafting)

1 - The Last of Us 2: Podręczniki, umiejętności pasywne - The Last of Us 2 - poradnik do gry
Drzewko to zawiera umiejętności ułatwiające wytwarzanie większej liczby przedmiotów i umożliwiające naprawianie broni białej - The Last of Us 2: Podręczniki, umiejętności pasywne - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Drzewko to zawiera umiejętności ułatwiające wytwarzanie większej liczby przedmiotów i umożliwiające naprawianie broni białej.

Podręcznik możesz zdobyć w trakcie pierwszego dnia pobytu w Seattle - Seattle Day 1. Musisz konkretnie awansować do etapu Śródmieście - Downtown, czyli tego, który ma najbardziej otwartą strukturę i pozwala na podróżowanie po częściowo otwartym środowisku. Wyrusz do pokazanego na powyższym obrazku budynku sądu United States Court House i wejdź do środka.

Zostało jeszcze 70% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie