Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us 2 - poradnik do gry

The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Last of Us 2: Grywalni bohaterowie, lista The Last of Us 2 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry The Last of Us 2 znajduje się lista wszystkich grywalnych postaci, także tych, nad którymi przejmuje się kontrolę tylko na krótkie chwile. Dodatkowo informujemy o towarzyszach, czyli postaciach sterowanych przez sztuczną inteligencję, które mogą podróżować w niektórych etapach razem z bohaterem kontrolowanym przez gracza.

Na tej stronie nie ma żadnych dużych spojlerów fabularnych. Nie informujemy dokładnie kim jest Abby i jakie są jej dążenia, ani jak los spotyka poszczególnych bohaterów opowieści. Nadrzędnym założeniem tej strony jest udzielenie informacji kim dokładnie można sterować w grze.

Ellie

Ellie to najważniejsza grywalna postać w The Last of Us 2 - The Last of Us 2: Grywalni bohaterowie, lista - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Ellie to najważniejsza grywalna postać w The Last of Us 2. Warto zauważyć, że mocno zmieniła się ona w stosunku do pierwszej części serii, a to dlatego, że fabuła TLoU2 rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z "jedynki". W The Last of Us: Part II Ellie jest już dojrzałą dziewczyną.

Co ciekawe, młodsza Ellie pojawia się w kilku etapach - flashbackach. Przedstawiają one wybrane ważne momenty z jej życia, które miały miejsce po The Last of Us 1 i przed wydarzeniami z The Last of Us 2.

Abby

Abby to druga grywalna postać w The Last of Us 2 - The Last of Us 2: Grywalni bohaterowie, lista - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Abby to druga grywalna postać w The Last of Us 2 . Spędzisz z nią dużo czasu w dalszej części kampanii. Abby to członkini ugrupowania o nazwie WLF - Washington Liberation Front. Jest to frakcja, która dąży do utrzymywania porządku i odbudowywania cywilizacji.

Podobnie jak w przypadku Ellie, w grze pojawiają się etapy - flashbacki, w których steruje się młodszą Abby. Pozwalają one poznać inne ważne postacie z WLF oraz dowiedzieć się co skłoniło Abby do pewnych ważnych decyzji.

Czy Joel pojawia się w TLoU2?

Tak, Joel pojawia się w grze The Last of Us 2, przy czym nie jest już główną grywalną postacią - The Last of Us 2: Grywalni bohaterowie, lista - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Tak, Joel pojawia się w grze The Last of Us 2, przy czym nie jest już główną grywalną postacią.

Kontrolę nad Joelem przejmuje się jedynie na chwilę w trakcie rozgrywania prologu kampanii. Pojawia się on natomiast w licznych scenkach przerywnikowych oraz we flashbackach rozgrywanych postacią Ellie. Joel może być też w niektórych etapach jednym z towarzyszy podróżujących wspólnie z Ellie.

Towarzysze

W The Last of Us 2 powracają towarzysze, czyli kompani sterowani przez sztuczną inteligencję (w The Last of Us 1 przez dużą część gry takim towarzyszem była Ellie) - The Last of Us 2: Grywalni bohaterowie, lista - The Last of Us 2 - poradnik do gry

W The Last of Us 2 powracają towarzysze, czyli kompani sterowani przez sztuczną inteligencję (w The Last of Us 1 przez dużą część gry takim towarzyszem była Ellie). Gra nie pozwala na przejmowanie nad nimi kontroli ani na wydawanie im poleceń.

Towarzysze natomiast uprzyjemniać wspólne przemierzanie świata gry oraz w pewnym zakresie pomagać w wygrywaniu konfrontacji z przeciwnikami. Warto dodać, że nie powinni być już oni niewidzialni dla przeciwników i jednocześnie mają mądrzej zachowywać się w trakcie konfrontacji (w "jedynce" Ellie zdarzało się np. wyjść nagle z ukrycia).

W TLoU2 towarzyszą o wiele częściej "zmieniają się", niż w pierwszej odsłonie serii. Najważniejszym towarzyszem dla Ellie jest Dina, która romantycznie związana jest z główną bohaterką. Z Ellie mogą też jednak wspólnie podróżować inne postacie z Jackson, m.in. Joel, Tommy, czy Jesse.

Abby również może wspólnie podróżować z różnymi towarzyszami - The Last of Us 2: Grywalni bohaterowie, lista - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Abby również może wspólnie podróżować z różnymi towarzyszami. Są to przede wszystkim inni członkowie ugrupowania WLF, m.in. Manny i Mel. Abby napotyka również w trakcie swoich przygód dwie młodsze postacie powiązane z kultem Blizn (Scars) - Leva i Yarę. Każda z tych osób na jakiś czas stanie się kompanem dla Abby.