Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us 2 - poradnik do gry

The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Last of Us 2: Broń biała - czy jest niezniszczalna? The Last of Us 2 poradnik, solucja

Broń biała: czy niezniszczalna? Jak naprawić? Nożyk Switchblade, ostrze shiv – zalety.

Na tej stronie poradnika do gry The Last of Us 2 znajdziesz przede wszystkim odpowiedź na pytanie czy jakieś odmiany broni białej są niezniszczalne. Dodatkowo wyjaśniamy co wydarzy się po zniszczeniu broni białej oraz jak naprawiać uszkodzone bronie.

Nożyk Switchblade - niezniszczalna broń

Ellie ma od samego początku nożyk switchblade i jest on niezniszczalny - The Last of Us 2: Broń biała - czy jest niezniszczalna? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Ellie ma od samego początku nożyk switchblade i jest on niezniszczalny. Jest on używany do wyprowadzania zwykłych ataków w walce wręcz (Kwadrat na padzie) w sytuacji gdy nie posiadsz żadnej "dużej" broni białej. Niestety nożyk nie pozwala na zadawanie dużych obrażeń.

Najlepsze zastosowanie dla nożyka to ciche egzekucja na klikaczach, przy czym broni tej możesz też używac na innych przeciwnikach, do których zdołałeś się od tyłu zakraść - The Last of Us 2: Broń biała - czy jest niezniszczalna? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Najlepsze zastosowanie dla nożyka to ciche egzekucja na klikaczach, przy czym broni tej możesz też używac na innych przeciwnikach, do których zdołałeś się od tyłu zakraść. Nożyk nie zostanie uszkodzony ani zniszczony w wyniku zaatakowania klikacza. Możesz zabijać z jego użyciem dowolną liczbę przeciwników i potworów.

Ostrze Shiv - broń jednorazowego użytku

Sytuacja inaczej wygląda w przypadku drugiej grywalnej postaci - Abby - The Last of Us 2: Broń biała - czy jest niezniszczalna? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Sytuacja inaczej wygląda w przypadku drugiej grywalnej postaci - Abby. Nie posiada ona nożyka tak jak Ellie i w rezultacie domyślnie wyprowadza zwykłe ataki pięściami w walce wręcz polegając na swojej tężyźnie fizycznej. Podobnie jak w przypadku broni podręcznej Ellie nie są to niestety ataki, które mogą szybko zabić atakowanego przeciwnika. W przerwach pomiędzy wyprowadzaniem ciosów należy bezbłędnie wykonywać uniki.

W przypadku Abby pojawia się okazja do wytwarzania ostrz Shivs, które działają identycznie jak w pierwszej części The Last of Us - The Last of Us 2: Broń biała - czy jest niezniszczalna? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

W przypadku Abby pojawia się okazja do wytwarzania ostrz Shivs, które działają identycznie jak w pierwszej części The Last of Us. W celu zagwarantowania sobie możliwości produkcji ostrz musisz odnaleźć podręcznik szkoleniowy Tajne Operacje - Covert Ops. Znajduje się on wewnątrz dużej zawieszonej łodzi, do której Abby i Mel przedostają się w etapie Pieszo - On Foot. Jego dokładną lokalizację przedstawiliśmy na stronie Podręczniki szkoleniowe i pasywne umiejętności.

Pasywna umiejętność Twórz Ostrza - Craft Shivs jest pierwszą z nowego drzewka i kosztuje tylko 20 suplementów - The Last of Us 2: Broń biała - czy jest niezniszczalna? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pasywna umiejętność Twórz Ostrza - Craft Shivs jest pierwszą z nowego drzewka i kosztuje tylko 20 suplementów. Do wyprodukowania 2 tego typu broni potrzeba 1 wiązania (binding) i 1 ostrza (blade).

Radzimy docelowo odblokować również ostatnią umiejętność Twórz więcej ostrzy z tego samego drzewka rozwoju. Pozwoli ona produkować jednorazowo 3 ostrza oraz przechowywać ich maksymalnie 6 w inwentarzu (domyślnie 4).

Każde ostrze Shiv ma trzy główne zastosowania - The Last of Us 2: Broń biała - czy jest niezniszczalna? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Każde ostrze Shiv ma trzy główne zastosowania. Pierwsze z nich to zamordowanie klikacza (Clicker) - ostrza możesz użyć po zakradnięciu się do klikacza od tyłu lub do wybronienia się przed śmiercią po tym jak potwór złapie Abby. Po udanym ataku na klikaczu ostrze przepadnie.

Jako że w niektórych lokacjach przebywa kilku klikaczy jest duża szansa, że wyczerpiesz zapas posiadanych ostrz. Jeśli nie masz możliwości wyprodukowania w danym momencie kolejnych (z powodu braku materiałów do craftingu) to musisz skorzystać z innych opcji zachowania - ominąć klikacze, bądź też zaatakować je z wykorzystaniem broni palnej lub "dużej" broni białej.

Drugie zastosowanie ostrza Shiv to szybsze zabijanie schwytanych zwykłych przeciwników - The Last of Us 2: Broń biała - czy jest niezniszczalna? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Drugie zastosowanie ostrza Shiv to szybsze zabijanie schwytanych zwykłych przeciwników. Po tym jak Abby zdoła się zakraść od tyłu do jakiegoś żywego przeciwnika lub potwora (za wyjątkiem tych największych) możesz go złapać i masz wtedy wybór jak się dalej zachować:

  1. Możesz zacząć dusić przeciwnika i dolecowo złamać mu kark (Kwadrat) - Wariant ten nie zużywa żadnych zapasów, ale cała akcja trwa kilka sekund i w międzyczasie można zostać zauważonym przez innego wroga.
  2. Możesz użyć ostrza Shiv do szybkiego zabicia złapanego przeciwnika (Trójkąt) - Wariant ten pozwoli ci szybko załatwić sprawę i zmniejsza ryzyko wykrycia, ale zużyte ostrze bezpowrotnie przepada.
Trzecie zastosowanie ostrza to szybsze zabijanie przeciwników, z którymi Abby się siłuje - The Last of Us 2: Broń biała - czy jest niezniszczalna? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Trzecie zastosowanie ostrza to szybsze zabijanie przeciwników, z którymi Abby się siłuje. Mowa tu o sytuacjach, w których to przeciwnik złapie Abby. W tym przypadku główną zaletą błyskawicznego skorzystania z ostrza jest utrata jak najmniejszej liczby punktów zdrowia w wyniku szamotania się. Im dłużej trwa siłowanie się z przeciwnikiem, tym więcej hp można (niepotrzebnie) stracić.

Standardowa broń biała

W The Last of Us 2 dostępna jest też zwykła broń biała - mogą to być np - The Last of Us 2: Broń biała - czy jest niezniszczalna? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

W The Last of Us 2 dostępna jest też "zwykła" broń biała - mogą to być np. kije bejsbolowe, toporki, maczety, czy młotki. Każda standardowa broń biała podlega zużyciu. Informacje o jej stanie możesz odczytać po obejrzeniu jej ikony - liczba małych prostokątów informuje ile ataków daną bronią możesz wykonać zanim zostanie zniszczona. W przykładzie z obrazka maczeta ma aż 7 "punktów energii".

Staraj się rozglądać za przedmiotami z największą liczbą użyć. Po wykonaniu dozwolonej liczby ataków (liczą się tylko te, które zadadzą obrażenia przeciwnikom lub ich zabiją) pozyskana broń biała bezpowrotnie przepadnie. Trzeba wtedy poszukać kolejnej. Broń białą możesz odnajdywać w świecie gry oraz przy ciałach niektórych wrogów.

Naprawianie broni białej - jakie wymagania?

1 - The Last of Us 2: Broń biała - czy jest niezniszczalna? - The Last of Us 2 - poradnik do gry
Początkowo nie możesz nic poradzić na stopniowe pogarszanie się stanu broni i musisz liczyć się z ich utratą i częstą wymianą - The Last of Us 2: Broń biała - czy jest niezniszczalna? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Początkowo nie możesz nic poradzić na stopniowe pogarszanie się stanu broni i musisz liczyć się z ich utratą i częstą wymianą. Opisywany stan rzeczy może ulec zmianie po odnalezieniu podręcznika szkoleniowego Training Manual: Crafting. Okazja do jego zdobycia pojawia się w etapie Seattle - Downtown, czyli w dużej półotwartej misji z eksploracji śródmieścia miasta.

Musisz zająć się eksploracją budynku sądu - United States Court House. Wewnątrz budynku czeka sporo zainfekowanych. Po rozprawieniu się z nimi zacznij badać kolejne pomieszczenia. Podręcznik szkoleniowy jest w jednym z pomieszczeń na niższym piętrze i do środka możesz się przedostać rozbijając szybę.

Przejdź do zakładki pasywnych umiejętności powiązanych z nowo odnalezionym podręcznikiem - The Last of Us 2: Broń biała - czy jest niezniszczalna? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Przejdź do zakładki pasywnych umiejętności powiązanych z nowo odnalezionym podręcznikiem. Musisz zakupić za 20 suplementów zdolność Craft Melee Upgrades. Nowa pozycja znajdzie się w zakładce Crafting, czyli rzeczy możliwych do wyprodukowania.

Umiejętność Craft Melee Upgrades pozwala na przywrócenie uszkodzonej broni do idealnego stanu oraz zwiększenie zadawanych nią obrażeń - The Last of Us 2: Broń biała - czy jest niezniszczalna? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Umiejętność Craft Melee Upgrades pozwala na przywrócenie uszkodzonej broni do idealnego stanu oraz zwiększenie zadawanych nią obrażeń. Niestety oprócz broni białej musisz posiadać dwa materiały do craftingu - wiązanie (binding) i ostrze (blade). Rozglądaj się po prostu za nimi w świecie gry.

Jako że pozyskanie materiałów do craftingu niekoniecznie jest łatwe staraj się naprawiać poważnie uszkodzone bronie oraz te posiadające większą liczbę użyć (6-7). Pozwoli ci to możliwie jak najdłużej nacieszyć się każdą z nich zanim ją utracisz lub zanim zdecydujesz się na kolejną naprawę.

Abby, nad którą przejmiesz kontrolę w dalszej części gry, również może naprawiać bronie - The Last of Us 2: Broń biała - czy jest niezniszczalna? - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Abby, nad którą przejmiesz kontrolę w dalszej części gry, również może naprawiać bronie. W przypadku tej postaci umiejętność naprawiania i zwiększania obrażeń broni białej (Broń biała - ulepszenie) jest od razu dostępna i tak samo działa jak u Ellie.

Abby może dodatkowo odblokować pasywną zdolność Usprawnione ulepszenia broni białej - Improved Melee Weapon Upgrades. Jest ona jedną z umiejętności z drzewka rozwoju Wyposażenie - Ordnance (zajrzyj na stronę Podręczniki szkoleniowe i pasywne umiejętności, by dowiedzieć się jak odblokować ten konkretny podręcznik szkoleniowy). Jej działania polega na zwiększeniu o 1 wytrzymałości naprawianej / ulepszanej broni. Możesz więc wykonać nią 1 dodatkowy atak zanim ulegnie zniszczeniu.