Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us 2 - poradnik do gry

The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Last of Us 2: Wymagania sprzętowe PS4 The Last of Us 2 poradnik, solucja

Wymagania sprzętowe: ile miejsca na dysku konsoli? PS4 czy PS4 Pro? Ile klatek na sekundę? Czy TLoU2 będzie na PS5? Czy wyjdzie na PC?

Na tej stronie poradnika do gry The Last of Us 2 znajdziesz informacje na temat wymagań sprzętowych TLoU2. Dowiesz się m.in. ile wolnej przestrzeni na dysku twardym potrzebuje gra, czy do prowadzenia rozgrywki wymagany jest abonament PS+, oraz czy do dobrego działania gry wystarczy standardowa wersja konsoli PS4.

The Last of Us 2 - wymagania sprzętowe

  1. The Last of Us Part II w testowanej przez nas wersji 1.02 wymaga około 81 GB wolnej przestrzeni na twardym dysku konsoli. Duży rozmiar gry nie jest przypadkowy - autorzy postarali się o przygotowanie przepięknej grafiki, na którą składają się między innymi tekstury obiektów w wysokiej rozdzielczości.
  2. Gra w wersji pudełkowej jest sprzedawana na 2 płytach Bluray. Nie musisz więc obawiać się konieczności ściągnięcia bardzo dużej ilości danych w związku z ograniczeniami pojemności pojedynczego nośnika.
  3. Abonament PS+ nie jest wymagany do ogrywania zawartości gry, a to dlatego, że The Last of Us: Part II nie zawiera trybu multiplayer ani nawet co-opa. Gra doczeka się w przyszłości multiplayerowego dodatku, przy czym jego szczegóły nie są jeszcze znane.

W ilu klatkach na sekundę działa gra?

The Last of Us: Part II w wersjach na PS4 oraz PS4 Pro działa w 30 klatkach na sekundę. Zasadniczą różnicą dla obu wersji konsoli PlayStation 4 jest oczywiście rozdzielczość ekranu, która jest wyższa dla PS4 Pro (1440p).

Standardowa PS4 czy PS4 Pro?

Autorzy The Last of Us 2 przygotowali ją z myślą o wszystkich wersjach konsol i oznacza to, że także na zwykłej wersji PS4 gra cechuje się bardzo wysokim poziomem grafiki oraz płynną rozgrywką - The Last of Us 2: Wymagania sprzętowe PS4 - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Autorzy The Last of Us 2 przygotowali ją z myślą o wszystkich wersjach konsol i oznacza to, że także na zwykłej wersji PS4 gra cechuje się bardzo wysokim poziomem grafiki oraz płynną rozgrywką. Posiadacze PS4 Pro będą natomiast mogli załączyć HDR oraz na wsparcie dla grania w rozdzielczości 4K (upscaling z 1440p).

Nasze wrażenia z obcowania z grą na standardowej wersji konsoli PS4 są pozytywne. Przez większość czasu gra utrzymuje stałe 30 klatek. Bardzo dobrą wiadomością jest to, że TLoU2 oferuje bardzo wysoki poziom grafiki nawet na zwykłym PS4 - tyczy się to modeli postaci i przeciwników, efektów ognia czy deszczu, oraz poziomu szczegółowości obiektów z otoczenia.

Drobne spadki animacji pojawiają się bardzo rzadko. Na przestrzeni całej gry doświadczyliśmy kilku małych problemów ze wspinaczką i zeskokami, czy doczytaniem jednej z lokacji na mapie Śródmieścia. Nie były to jednak żadne poważne bugi.

Opcje graficzne

Niektóre opcje graficzne pojawią się już po uruchomieniu gry po raz pierwszy - The Last of Us 2: Wymagania sprzętowe PS4 - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Niektóre opcje graficzne pojawią się już po uruchomieniu gry po raz pierwszy. Możesz przede wszystkim bardzo dokładnie ustawić poziom jasności gry (oddzielnie także dla samego interfejsu użytkownika) oraz załączyć HDR (tylko jeśli posiadasz odpowiedni model konsoli PS4 oraz telewizor wspierający tę technologię).

The Last of Us 2 pozwala bardzo dokładnie dopasować interfejs użytkownika (HUD) do swoich osobistych preferencji - The Last of Us 2: Wymagania sprzętowe PS4 - The Last of Us 2 - poradnik do gry

The Last of Us 2 pozwala bardzo dokładnie dopasować interfejs użytkownika (HUD) do swoich osobistych preferencji. Możesz wyłączyć lub ograniczyć niektóre informacje wyświetlane na ekranie, a także m.in. zmienić wygląd celownika.

Kolejne opcje ustawień grafiki są w zakładce Display - The Last of Us 2: Wymagania sprzętowe PS4 - The Last of Us 2 - poradnik do gry

Kolejne opcje ustawień grafiki są w zakładce Display. Możesz tu wyregulować jasność ekranu, zmienić wielkość wyświetlanych w grze napisów, a także wyłączyć lub całkowicie ograniczyć efekty rozmycia ekranu (Motion Blur) oraz potrząsania kamerą w scenach akcji (Camera Shake).

Czy TLoU 2 ukaże się na PS5?

The Last of Us 2 na pewno będzie działało na konsoli PlayStation 5. Gra powinna doczekać się łatki / aktualizacji specjalnie przygotowanej z myślą o PS5. Należy jednak przypomnieć, że niemal wszystkie gry z PS4 będą działały na PS5 dzięki wstecznej kompatybilności.

Czy gra posiada wersję demo?

Niestety autorzy gry The Last of Us 2 nie przewidują wydania wersji demonstracyjnej. Nie będzie też dostępny żadny trial.

Czy The Last of Us 2 ukaże się na PC?

Nie, nie jest planowana wersja na komputery osobiste. W momencie przygotowywania niniejszego poradnika jedynym sposobem na zagranie w The Last of Us: Part II było zakupienie kopii na konsolę PlayStation 4.