Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us 2 - poradnik do gry

The Last of Us 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Last of Us 2: Długość gry The Last of Us 2 poradnik, solucja

Ta strona poradnika zawiera informacje ile czasu zajmuje przejście gry The Last of Us 2. Przygotowaliśmy kilka wartości - dla osób, które chcą skupić się na głównej fabule, dla graczy chętnie badających okolicę w poszukiwaniu sekretów, oraz dla łowców trofeów, którzy myślą o zdobyciu platynowego trofeum.

1 - The Last of Us 2: Długość gry - The Last of Us 2 - poradnik do gry
  1. Pojedyncze przejście The Last of Us Part II powinno średnio zająć 25-30 godzin i oznacza to, że sequel jest wyraźnie dłuższą produkcją od The Last of Us 1, które można było ukończyć mniej więcej w 15 godzin. Podany przez nas przedział czasowy zakłada, że wybierzesz normalny poziom trudności oraz że będziesz poświęcał trochę czasu na nieobowiązkową eksplorację (ale nie będziesz starał się za wszelką cenę odkryć 100% znajdziek i atrakcji gry).
  2. Opcjonalna eksploracja świata gry może wydłużyć całkowity czas rozgrywki nawet do 35-40 godzin. Należy przede wszystkim zaznaczyć, że przeszukiwanie lokacji jest wskazane nawet jeśli nie masz w planach odkrycia 100% zawartości gry, a to dlatego, że dzięki odnajdywaniu lootu możesz uzupełniać zapasy lekarstw i amunicji oraz pozyskiwać materiały do craftingu. W TLoU 2 na odkrycie czeka ponad 200 sekretów i zebranie wszystkich znajdziek może okazać się czasochłonne, zwłaszcza że gra ma wiele długich etapów z dobrze poukrywanymi sekretami.
  3. The Last of Us 2 pozwala na prowadzenie rozgrywki na różnych poziomach trudności i ma to wpływ na czas zabawy. Wybranie jednego z niższych ustawień stopnia trudności może skrócić o kilka godzin kampanię. Większość starć bezproblemowo wygrasz już za pierwszym podejściem i będziesz mógł agresywnie rozprawiać się z wieloma przeciwnikami. Wybraniego wysokiego lub bardzo wysokiego poziomu trudności wymusi ostrożną grę połączoną z częstym skradaniem się. Dodatkowo w wielu walkach będzie można łatwo polec i konieczne okaże się ich powtórzenie.
  4. Platynowe trofeum w TLoU2 jest znacznie wymagające od tego z pierwszej części serii. Na taki stan rzeczy wpływa przede wszystkim to, że w The Last of Us 2 nie ma trybu multiplayer i wszystkie trofea można zdobyć w trybie dla pojedynczego gracza. W pierwszej części The Last of Us odblokowanie wszystkich trofeów multiplayera było trudne i zajmowało dużo czasu.
  5. Bardzo dużym ułatwieniem jest to, że platynę w The Last of Us 2 można zdobyć grając na dowolnym poziomie trudności. Autorzy nie przewidzieli oddzielnych trofeów za wybieranie wyższych poziomów trudności. W grze nie ma też bardzo problematycznych trofeów. Większość z nich dotyczy odnalezienia 100% znajdziek oraz odblokowania 100% broni i elementów wyposażenia postaci. Najbardziej czasochłonne są trofea dotyczące ulepszenia wszystkich broni i zakupienia wszystkich pasywnych zdolności - wymuszają one ponowne przejście części kampanii w ramach trybu Nowa Gra Plus.