Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wyżyny | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Misja Wyżyny (The Highlands) to kolejna dość specyficzna misja kampanii fabularnej They Are Billions. Podczas niej do wykonania będą dwa cele - zdobycie wysokiego (5,000) współczynnika populacji i odparcie hord zarażonych. Nie trzeba eliminować wszystkich wrogów ani niszczyć piekielnych osad. Co więcej, do momentu przybycia hordy zarażonych nie będzie na mapie ani jednego wroga. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Wyżyny w trybie fabularnym.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji Pustkowie Olbrzymów (The Wasteland of the Giants)

Cele misji:

 1. Osiągnij populację na poziomie 5,000.
 2. Przetrwaj wszystkie hordy zarażonych.

Przebieg misji

Cała mapa pokryta jest terenami zielonymi - nie braknie Ci więc tutaj miejsca na Farmy. - Wyżyny | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Cała mapa pokryta jest terenami zielonymi - nie braknie Ci więc tutaj miejsca na Farmy.
 1. Podobnie do kilku poprzednich etapów, jak Oaza (The Oasis), nie będzie tutaj żadnych wrogów na mapie - Ci pojawią się wraz z nadejścia finalnej hordy zarażonych. Masz więc sporo czasu na rozbudowę.
 2. Wykorzystaj jednostki, by czym prędzej odkryć całą mapę - to pozwoli Ci bez problemu rozeznać się w terenie i zaplanować dalszą ekspansję.
 3. Rozbudowę rozpocznij standardowo - ustaw kilka Namiotów (Tent), Chatek Myśliwego (Hunter Cottage) i Tartak (Sawmil). Za nadwyżkę złota dobuduj kilka dodatkowych Namiotów.
 4. Złoża kamieni znajdziesz na wschód od miejsca startowego, złoża żelaza z kolei na zachód - wybuduj tam kilka Kamieniołomów (Quarry), by pozyskiwać te cenne surowce.
 5. Rozszerz wpływy na całą mapę - przyda się to do budowy umocnień, a także do wzniesienia odpowiedniej ilości domów, z uwagi na konieczność osiągnięcia populacji na poziomie 2600 jednostek.
 6. Mniej więcej 30-35 dnia warto rozpocząć budowę umocnień. Otocz całą bazę dwurzędowym murem - jeśli braknie Ci surowców na kamienny, wybuduj wpierw drewniany, można go potem ulepszyć.
 7. Za murem ustaw wieże, najlepiej kamienne, a na nich ustaw Snajperów - do pokonania będzie tutaj sporo specjalnych zarażonych, z którymi Ci świetnie sobie poradzą. Jeśli masz nadwyżkę żelaza, ustaw rząd działek Osa (Wasp) przed murami - znacząco ułatwi to walkę z mięsem armatnim.
 8. Jeśli masz dostęp do wieży Egzekutor (Executor), warto ustawić ich przynajmniej kilka, szczególnie na rogach bazy i północnym i południowym krańcu - świetnie radzą sobie ze wszystkimi typami wroga, jednak są kosztowne do konstrukcji. Alternatywnie w tym celu wykorzystać można Tytanów (Titan).
 9. Generalnie finalna fala nie powinna stanowić żadnego wyzwania - będziesz mieć tutaj tyle czasu na przygotowania, że bez problemu ustawić umocnienia nie do przebicia.

Porady

Tego typu umocnienia kosztują krocie, jednak ta misja pozwala zebrać sporo surowców przed finalną walką. - Wyżyny | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Tego typu umocnienia kosztują krocie, jednak ta misja pozwala zebrać sporo surowców przed finalną walką.

Na koniec garść porad, które ułatwią ukończenie misji Wyżyny, mianowicie:

 1. Nie myśl nawet o rekrutacji Zwiadowczyń (Ranger) - ich główną zaletą jest szybkość poruszania się i bezszelestna eliminacja wrogów, które tutaj kompletnie się nie przydadzą.
 2. Jeśli pozwolą Ci na to surowce, przed umocnieniami warto rozciągnąć 2-3 rzędy Zasieków (Stakes Trap) bądź Drutu Kolczastego (Wire Fence Trap) - spowolni to marsz wrogich jednostek, ułatwiając obronę.
 3. Warto możliwie wcześnie wznieść budynek Gospoda (Inn). Podnosi on znacząco ilość generowanego przez domy złota, pozwala także - i przede wszystkim - rekrutować dodatkowe jednostki - Zwiadowczynie, Żołnierzy i Snajperów w randze Weteran, a także jednostki wyższego poziomu, takie jak Thanatos, Lucyfer czy nawet Tytan (Titan). Ich obecność znacząco wzmocni obronę. Jest to o tyle ważne, iż budynek pozwala na rekrutację jednostek, do których jeszcze możesz nie mieć dostępu - czy to przez brak odblokowanej technologii czy wzniesionego budynku do ich szkolenia.