Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Horda zarażonych #7 (Infected Swarm #7) | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Przyszła kolej na siódmą już w kampanii fabularnej gry They Are Billions misję z gatunku Horda Zarażonych (Infected Swarm), podczas której przyjdzie Ci bronić się przed tysiącami zarażonych wrogów. Ulokowana jest tuż za misją Samotny Las (The Lonely Forest). W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z tym trudnym typem misji.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji Samotny Las (The Lonely Forest)

Cele misji:

  1. Zniszcz wszystkich zarażonych.
  2. Przetrwaj wszystkie hordy zarażonych.

Przebieg misji

Dzięki wąskim przesmykom, obrona budynku przed atakiem zarażonych jest tutaj bardzo prosta. - Horda zarażonych #7 (Infected Swarm #7) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Dzięki wąskim przesmykom, obrona budynku przed atakiem zarażonych jest tutaj bardzo prosta.
  1. Wrogowie nadciągać będą ze wszystkich stron, a do obstawienia jest tutaj łącznie 5 ścieżek - dwie po lewej, jedna na dole, jedna po prawej stronie i jedna na górze.
  2. Na górze znajdują się dwie ścieżki - ta "lewa" będzie czysta, nikt tamtędy nie przejdzie. Podobnie sprawa wygląda w przypadku ścieżek na dole - przez tą "z prawej strony" nie przejdzie ani jeden wróg. Można dzięki temu zaoszczędzić cenne punkty na Zasiekach (Stakes Trap).
  3. Rozpocznij budowę fortyfikacji od ustawienia działek Osa (Wasp) przy wlocie do każdej ścieżki - można też po prostu ustawić je dookoła budynku, który trzeba bronić, efekt będzie podobny.
  4. Za działkami ustaw 2 rzędy Żołnierzy (Soldier), a pozostałe punkty wykorzystaj, by ustawić 4-5 rzędów Zasieków na wlocie do wspomnianych ścieżek. Zasieki spowolnią wrogów i znacząco zmniejszą ich punkty zdrowia.
  5. Po rozpoczęciu etapu warto jest monitorować sytuację - jeśli któraś ze stron sobie nie radzi, wyślij tam kilku Żołnierzy z innego frontu, by ją odciążyć. Jeśli wrogowie przebiją się przez rząd działek Osa, wycofaj żołnierzy w stronę budynku by zmusić zarażonych do atakowania pobliskich Os.

Porady

Podczas misji warto na bieżąco monitorować stan wojsk i wysyłać dodatkowe jednostki tam, gdzie są potrzebne. - Horda zarażonych #7 (Infected Swarm #7) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Podczas misji warto na bieżąco monitorować stan wojsk i wysyłać dodatkowe jednostki tam, gdzie są potrzebne.

Na koniec warto wspomnieć o kilku radach związanych z tym etapem, mianowicie:

  1. Nie trać Punktów Imperium (Empire Points) na rekrutację Zwiadowczyń (Ranger) czy Snajperów. Ta pierwsza jednostka świetnie sprawdza się podczas regularnych misji, gdzie liczy się szybkość i cicha eliminacja, tutaj jednak Żołnierz przewyższa ją pod względem użyteczności kilkukrotnie. Podobnie sprawa wygląda ze Snajperami - nie będzie tutaj wrogów, na których Snajperzy będą w stanie wykorzystać swoje duże obrażenia.
  2. Nie ustawiaj Zasieków zbyt daleko od swoich jednostek. Zarażeni zranieni przez Zasieki zaczną regenerować zdrowie po mniej więcej 3 sekundach od otrzymania obrażeń. Warto jest ustawić Zasieki tak, by Twoje jednostki były w stanie atakować wrogów zaraz po wkroczeniu na nie.
  3. Jeśli masz już dostęp do Lucyferów (Lucifer), ta misja stanie się banalnie prosta - wystarczy na każdym wylocie ustawić 2-3 takie jednostki i odpalić misję. Inne oddziały nie będą nawet wymagane!