Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja Zatopione Ziemie | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Zatopione Ziemie (The Broken Land) to jedna z bardziej skomplikowanych misji w kampanii fabularnej They Are Billions. Przyczyną tego stanu rzeczy jest budowa mapy - składa się ona z dziesiątek maleńkich wysepek, połączonych ze sobą mostami, przez co rozbudowa kolonii jest utrudniona i wymaga odpowiedniego planowania, a przy tym same tereny zapchane są po brzegi zarażonymi wszelkiej maści. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Zatopione Ziemie w trybie fabularnym.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji Ruch Oporu (The Resistance)

Cele misji:

 1. Liczebność kolonii: 1600.
 2. Przetrwaj ataki wszystkich hord.
 3. Zlikwiduj wszystkich zarażonych.
 4. Zniszcz wszystkie piekielne osady.

Przebieg misji

Warto odpowiednio planować początkową rozbudowę z uwagi na ograniczone miejsce. - Misja Zatopione Ziemie | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Warto odpowiednio planować początkową rozbudowę z uwagi na ograniczone miejsce.
 1. Rozpocznij od ustawienia 3 Namiotów (Tent) przy budynku głównym, 2 Chatek Myśliwego (Hunter Cottage) przy drzewach i Tartaku (Sawmill) również przy głównym budynku.
 2. Początkowe jednostki wyślij do oczyszczania ścieżek na północnym wschodnie i północnym zachodzie. Ich szybkie oczyszczenie jest konieczne, gdyż bez dodatkowych terenów szybko braknie Ci miejsca pod rozbudowę. Warto także ustawić w tych wąskich przejściach mur z bramą.
 3. Od początku misji będziesz w stanie ustawić Kamieniołom (Quarry) przy złożu kamieni, tuż obok głównego budynku - zrób to, by jak najszybciej zacząć pozyskiwać kamienie.
 4. Ustaw kilka dodatkowych Namiotów, a gdy zdobędziesz 20 kamieni, ustaw Centrum Żołnierzy (Soldier's Center) i rozpocznij rekrutację jednostek - te będą niezbędne, by przebić się do kolejnych wysepek.
 5. Oszczędzaj tereny zielone obok głównego budynku - przydadzą się pod budowę Farm, a dodatkowe tereny pod budowę Namiotów znajdziesz na północny zachód od miejsca startowego.
 6. Pierwsza horda zarażonych składać będzie się z mniej więcej 250 "biegaczy" - do ich eliminacji spokojnie wystarczy 15-20 żołnierzy ustawionych za murem.
 7. Przez kolejne dni misji Twoim celem będzie przejęcie kontroli nad całą mapą - trzeba będzie zniszczyć kilkadziesiąt budynków piekielnych osad (Village of Doom) i kilka tysięcy zarażonych w każdej postaci. Warto się pospieszyć i w miarę szybko zabudować znajdujące się na mapie złoża kamieni, żelaza i złota - będzie to pomocne podczas finałowej hordy.

Porady

Stosunkowo wąskie przejścia to świetnia okazja do wykorzystania Min Lądowych (Land Mine). - Misja Zatopione Ziemie | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Stosunkowo wąskie przejścia to świetnia okazja do wykorzystania Min Lądowych (Land Mine).

Na koniec prezentujemy garść porad związanych z misją Zatopione Ziemie, mianowicie:

 1. Odpowiednio planuj rozbudowę kolonii. Mapa podzielona jest na kilkadziesiąt małych wysepek, a każda z nich nadaje się do innego celu - oferuje tereny zielone, miejsce pod budowę domów czy złoża żelaza, kamieni bądź złota. Warto przede wszystkim uważać na tereny zielone i wykorzystać je pod budowę Farm.
 2. Podczas finałowej hordy, kolonia atakowana będzie z 5 kierunków - dwie fale przyjdą z zachodu, dwie z zachodu i jedna z północy. Czasu na przygotowanie nie brakuje, a na mapie rozrzuconych jest olbrzymia ilość surowców - pozwoli co na utworzenie odpowiednich umocnień.
 3. Tak jak poprzednio, świetnie sprawdzi się tutaj linia obrony składająca się z dwóch rzędów murów, 1-2 rzędów działek Osa (Wasp) ustawionych przed nimi i 2-4 rzędami Zasieków (Stakes Trap) bądź Drutu Kolczastego (Wire Fence Trap) przed działkami. Za murami warto ustawić Snajperów na wieżach. Przejścia tutaj są wąskie, świetnie sprawdzają się także Miny Lądowe (Land Mine).