Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 02 - Ostatni Bunkier (The Last Bunker) | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Ostatni Bunkier (The Last Bunker) to jedna z pierwszych misji, które odblokowują się w grze. Jest to także pierwsza w grze misja taktyczna (Tactical Mission), podczas której sterować będziesz bohaterem wybranym na początku kampanii. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Ostatni Bunkier, wraz z lokalizacją wszystkich ukrytych przedmiotów w jej obrębie.

Przebieg misji

Misja ta znacząco różni się od innych etapów w They Are Billions - Misja 02 - Ostatni Bunkier (The Last Bunker) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry

Misja ta znacząco różni się od innych etapów w They Are Billions.

Sposób odblokowania: misja odblokowuje się po ukończeniu misji Ukryta Dolina (The Hidden Valley).

Cele misji:

  1. Zdobądź obiekt misji: Artefakt misji.
  2. Bohater musi wydostać się z twierdzy żywy.
  3. (dodatkowe) Zdobądź cenne przedmioty dla Imperium (punkty: 120).
  4. (dodatkowe) Zdobądź starożytną technologię (punkty: 200).

Gdy tylko misja się rozpocznie, z pewnością zauważysz sporą różnicę - nie masz już dostępu do rozbudowy bazy, a cała akcja przeniosła się do zamkniętych pomieszczeń. Do Twojej dyspozycji oddany został bohater wybrany na początku kampanii - Calliope bądź Caelus. Zaznacz bohatera i skieruj się w prawo, wchodząc w interakcję z drzwiami automatycznymi, co je otworzy.

Podczas misji taktycznych trafisz na całą masę obiektów do interakcji. - Misja 02 - Ostatni Bunkier (The Last Bunker) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Podczas misji taktycznych trafisz na całą masę obiektów do interakcji.

Po drugiej stronie trafisz na kilku zarażonych. Wybij ich i wejdź w interakcję z dwoma szafkami na dokumenty ulokowanymi tuż przy wejściu - otrzymasz za nie po 30 Punktów Nauki. Teraz kliknij na dwie książki leżące na biurkach - otrzymasz za obie po 20 Punktów Imperium. Następnie zbliż się do przewróconej szafki na dokumenty we wschodnim rogu pomieszczenia -otrzymasz 20 punktów nauki. Przejdź do pomieszczenia północnymi drzwiami, załatw znajdującego się tam wroga i wejdź w interakcję z plecakiem w rogu pomieszczenia, by otrzymać 20 Punktów Imperium. Skieruj się teraz do pomieszczenia na południowy zachód.

Apteczka pozwala przywrócić utracone punkty zdrowia bohatera i pobliskich sojuszników. - Misja 02 - Ostatni Bunkier (The Last Bunker) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Apteczka pozwala przywrócić utracone punkty zdrowia bohatera i pobliskich sojuszników.

Wejdź w interakcję z apteczką leżącą przy ścianie - otrzymasz apteczkę (Medical Kit). Jej aktywacja przywróci punkty zdrowia bohatera i pobliskich jednostek sojuszniczych do pełna. Walcząc z przeciwnikami w tym pomieszczeniu wykorzystaj okopy, które spowolnią ich ruch. Przebij się do kolejnego pomieszczenia - tam, tuż za drzwiami, znajdziesz kolejny obiekt do interakcji, który nagrodzi Cię 30 punktami nauki.

Wybuchowe beczki pozwalają szybko pozbyć się dużych grup wrogów. - Misja 02 - Ostatni Bunkier (The Last Bunker) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Wybuchowe beczki pozwalają szybko pozbyć się dużych grup wrogów.

Idź w głąb korytarza i zbliż się do dwóch Żołnierzy (Soldier), by ci się do Ciebie przyłączyli. Ich obecność znacząco ułatwi resztę misji. Przejdź do kolejnego pomieszczenia, wybierz opcję ataku (domyślnie klawisz "Q") i strzel w beczkę, by załatwić całą grupę nieumarłych. Zanim przejdziesz dalej, wejdź w interakcję z 4 beczkami ulokowanymi pod ścianą, by otrzymać łącznie 40 Punktów Imperium.

Barykady pozwalają Twoim jednostkom na bezpieczne prowadzenie ognia. - Misja 02 - Ostatni Bunkier (The Last Bunker) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Barykady pozwalają Twoim jednostkom na bezpieczne prowadzenie ognia.

Przejdź do kolejnego pomieszczenia i ustaw jednostki pod barykadą - umożliwi im to prowadzenie ognia, a jednocześnie zatrzyma zarażonych. Wybij wszystkich wrogów i przejdź do końca pomieszczenia - w jego zachodnim krańcu znajdziesz skrzynię, dzięki której otrzymasz 30 punktów Nauki, a po drugiej stronie obiekt przypominający dużą pralkę, który nagrodzi Cię kolejnymi punktami Nauki. Przejdź teraz przez wschodnie drzwi.

Artefakt misji to przedmiot, który trzeba tutaj odnaleźć. - Misja 02 - Ostatni Bunkier (The Last Bunker) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Artefakt misji to przedmiot, który trzeba tutaj odnaleźć.

Wybij wrogów i rozpocznij zbieranie przedmiotów. Tuż przy wejściu, na stole znajdziesz złote kajdanki, których zebranie nagrodzi Cię 30 punktami Nauki. Obok nich znajdziesz kolejną apteczkę, a przy niej obiekt przypominający pralkę, za który otrzymasz następne 30 punktów Nauki. Były to dwa ostatnie przedmioty opcjonalne do zebrania. W południowym krańcu pomieszczenia znajdziesz z kolei cel misji - Artefakt Misji. Zbierz go, by wykonać główne zadanie. Teraz wystarczy tylko wrócić do miejsca startu i wejść w interakcję ze schodami, by zakończyć etap.

Ukończenie tej misji nie odblokowuje nowych. Za zdobyte punkty nauki warto odblokować dwie nowe technologie - Logistyka (Logistics) i Dostawa Złota (Gold Delivery). Pierwsze zwiększy ilość magazynowanych surowców o 20, drugie sprawi, że każdy przyjazd pociągu dostarczy 200 złota.

Porady

Jako iż jest to Twoja pierwsza misja z grupy misji taktycznych, warto zaznajomić się z następującymi poradami:

  1. Zbieranie dodatkowych Punktów Nauki i Punktów Imperium jest kluczowe - pierwsze pozwolą Ci szybciej odblokowywać nowe ulepszenia, technologie, jednostki i budynki, drugie ułatwią misje oparte na starciach z rojem umarlaków, które są najtrudniejszymi etapami w grze.
  2. Jeśli trafisz na dziurę w podłodze, z której wyłażą wrogowie, zignoruj ją - wrogowie będą wyłazić stamtąd bez końca, niezależnie od tego, ilu ich zabijesz, a bohater nie otrzymuje punktów doświadczenia za zabicia, a za ukończenie misji.
  3. Bohater po każdej tego typu misji awansuje na wyższy poziom i będzie można przydzielić mu/jej nową umiejętność pasywną, która zwiększy statystyki jednostki. Warto skupić się na zadawaniu obrażeń, szybkości ataku i zasięgowi ataku.
  4. Przeszukuj wszystkie pomieszczenia w obrębie tych misji - często trafisz na ukryte przedmioty, bądź jednostki, które przyłączą się do Ciebie na czas misji.