Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja Posiadłość Grozy (The Villa of Terror) | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Posiadłość Grozy (The Villa of Terror) to misja fabularna w grze They Are Billions, podczas której przyjdzie Ci się zmierzyć z największa dotychczas piekielną osadą (Village of Doom), liczącą kilkadziesiąt budowli. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Posiadłość Grozy w trybie fabularnym.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji Dolina Śmierci (The Valley of Death)

Cele misji:

 1. Liczebność kolonii: 2000.
 2. Przetrwaj ataki wszystkich hord.
 3. Zlikwiduj wszystkich zarażonych.
 4. Zniszcz wszystkie piekielne osady.

Przebieg misji

Ustaw Namioty po drugiej stronie torów - w ten sposób zaoszczędzisz trochę zielonych terenów pod budowę Farm. - Misja Posiadłość Grozy (The Villa of Terror) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Ustaw Namioty po drugiej stronie torów - w ten sposób zaoszczędzisz trochę zielonych terenów pod budowę Farm.
 1. Rozpocznij od zaplanowania rozbudowy. Wszelkie Namioty (Tent) ustaw po drugiej stronie torów kolejowych - zaoszczędzisz w ten sposób miejsce pod budowę Farm. Ustaw 3 namioty, a następnie 2 Chaty Myśliwskie (Hunter Cottage). Gdy otrzymasz dodatkowe złoto, ustaw Tartak (Sawmill) i kilka dodatkowych Namiotów.
 2. Ekspansję rozpocznij w kierunku wschodnim - tam trafisz na złoże kamieni, na którym trzeba ustawić Kamieniołom (Quarry). Na północny wschód od kamieni znajdziesz też żelazo.
 3. Podczas oczyszczania okolicznych terenów uważaj na Harpie (Harpy) - wrogowie ci będą znajdować się pomiędzy zwykłymi zarażonymi. O ile Żołnierze (Soldier) bez problemu sobie z nimi poradzą, tak Zwiadowczynie (Ranger) padną w sekundę.
 4. Warto w miarę wcześnie ustawić mur obronny od strony zachodniej, blokując tamtejszym wrogom dojście do kolonii - pozwoli Ci to na spokojnie oczyścić stronę wschodnią.
 5. Pierwsza horda zarażonych pojawi się 16 dnia - nie będzie to duża grupa, jednak warto do tego czasu otoczyć kolonię murem i zrekrutować przynajmniej kilkunastu Żołnierzy.
 6. Po przetrwaniu fali Twoim zadaniem będzie zwiększenie liczebności kolonii, zniszczenie wszystkich piekielnych osad i przetrwanie hordy, która nadejdzie 60 dnia.
 7. Do likwidacji piekielnych osad wyszkól odpowiednią ilość Żołnierzy i Snajperów. 25-35 Żołnierzy i około 15 Snajperów pozwoli Ci bez większych problemów oczyścić te tereny.
 8. Pamiętaj, iż w momencie ataku na którykolwiek budynek, wrogowie ze wszystkich z nich wyskoczą. Część rzuci się na armię, którą przygotowałeś do zniszczenia piekielnych osad, reszta (z drugiej strony) rzuci się do ataku na Twoje umocnienia. Upewnij się, iż wspomniana druga strona będzie w stanie przyjąć na siebie taki atak.

Porady

Misja daje tak dużo czasu na przygotowania do ostatniej hordy, że bez problemu ustawisz absurdalne umocnienia. - Misja Posiadłość Grozy (The Villa of Terror) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Misja daje tak dużo czasu na przygotowania do ostatniej hordy, że bez problemu ustawisz absurdalne umocnienia.

Na koniec kilka porad, które mogą okazać się pomocne podczas misji Posiadłość Grozy, mianowicie:

 1. Uważaj podczas oczyszczania terenów dookoła bazy - stosunkowo wcześnie pojawiają się wrogie Harpie, z którymi Zwiadowczynie nie są w stanie sobie poradzić. Tych wrogów najlepiej eliminować większą grupą.
 2. Jeśli masz możliwość ustawienia darmowej Balisty, warto ulokować ją na zachód od miejsca startowego - znajdziesz tam całą masę wolnych wrogów, z którymi konstrukcja ta świetnie sobie poradzi, pozwalając Ci skupić się na oczyszczaniu innych stron mapy.
 3. Odpowiednio przygotuj się do finałowej hordy. Wrogowie atakować będą z dwóch kierunków - północnego i południowo-wschodniego. Hordy składać będą się z "biegaczy", nie będzie tam jednak żadnych specjalnych zarażonych.
 4. Wykorzystaj długi czas misji na odpowiednie przygotowania do obrony przed ostatnią hordą. Ustaw dwurzędowy mur, z wieżami wypełnionymi snajperami ulokowanymi za nim, dwoma rzędami działek Os ustawionymi przed murem oraz 4-5 rzędami Zasieków (Stakes Trap) bądź Drutów Kolczastych (Wire Fence Trap) przed samymi działkami. Tego typu umocnienia nie pozwolą nikomu dotrzeć do murów.
 5. Warto wykorzystać Lucyferów (Lucifer) do obrony przed ostatnią hordą. 3-4 tego typu jednostki z każdej ze stron zatrzyma większość zarażonych, a duża ilość surowców, które będziesz tutaj w stanie generować, z łatwością pozwoli Ci zrekrutować taką ilość tych jednostek.