Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Samotny Las (The Lonely Forest) | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Samotny Las (The Lonely Forest) to jedna z kilku misji kampanii They Are Billions podczas której nie natkniesz się na ani jednego zarażonego, z wyjątkiem finałowej hordy, która pojawi się 40 dnia. Znacząco zmienia to przebieg rozgrywki, gdyż nie trzeba martwić się ochroną kolonii przed atakami zarażonych. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Samotny Las w trybie fabularnym.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji Wąski Szlak (The Narrow Pass)

Cele misji:

 1. Liczebność kolonii: 1600.
 2. Przetrwaj ataki wszystkich hord.

Przebieg misji

Rozbudowa jest tutaj standardowa, nie trzeba się jednak martwić o atak wrogich jednostek. - Samotny Las (The Lonely Forest) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Rozbudowa jest tutaj standardowa, nie trzeba się jednak martwić o atak wrogich jednostek.
 1. Jak zostało wspomniane we wstępie, nie natkniesz się tutaj na ani jednego zarażonego - cała mapa wolna jest wrogów, nie ma na niej nawet 1 jednostki nieprzyjaciela.
 2. Wykorzystaj dostępne jednostki, by odkryć całą mapę - ułatwi to planowanie rozbudowy.
 3. Rozpocznij standardową rozbudowę - wznieś 3 Namioty (Tent), następnie wybuduj 2 Chatki Myśliwego (Hunter Cottage) i dobuduj kilka dodatkowych Namiotów. Gdy przybędzie ludność, wznieś Tartak (Sawmil).
 4. W pierwszej kolejności rozpocznij ekspansję na południowy wschód - tam trafisz na złoże kamieni, gdzie należy wznieść Kamieniołom (Quarry). Kontynuuj następnie rozbudowę na południe, gdzie ulokowane jest złoże żelaza.
 5. Rozszerz zasięg kolonii na całą mapę, aż po jej obrzeża - przyda się to podczas tworzenia fortyfikacji pod atak hordy w 40 dniu.
 6. Wznieś sporo Tartaków - drewno przyda się do budowy murów obronnych.
 7. Wykorzystaj mnogie tereny zielone do budowy wielu Farm - do uzyskania jest spora liczebność kolonii, jedzenie się więc przyda. Nie zapominaj o budowie Chatek Myśliwego, jeśli tylko wartość produkcji żywności przekroczy 10 jednostek.
 8. Warto wznieść kilka Magazynów (Warehouse) by zwiększyć pojemność magazynową kolonii - przyda się to podczas intensywnej rekrutacji jednostek.
Najprościej jest tutaj wznieść fortyfikacje dookoła bazy, tworząc dodatkowe umocnienia przy zachodniej, wschodniej, północnej i południowej części - tam nadejdzie najwięcej wrogów. - Samotny Las (The Lonely Forest) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Najprościej jest tutaj wznieść fortyfikacje dookoła bazy, tworząc dodatkowe umocnienia przy zachodniej, wschodniej, północnej i południowej części - tam nadejdzie najwięcej wrogów.
 1. Około 30 dnia rozpocznij tworzenie fortyfikacji - nie ma tu zbyt wielu ciasnych przejść, lepiej jest więc otoczyć całą kolonię murem, tym bardziej, iż wrogowie nadejdą ze wszystkich stron.
 2. Skup się na rekrutacji Żołnierzy (Soldier) i Snajperów, w proporcji mniej więcej 1:1 - Snajperzy rozprawią się z odporniejszymi przeciwnikami, Żołnierze z kolei świetnie sprawdzą się z mięsem armatnim.

Porady

Dwa rzędy murów, trochę Zasieków i działek Osa powinno powstrzymać atak wrogów. - Samotny Las (The Lonely Forest) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Dwa rzędy murów, trochę Zasieków i działek Osa powinno powstrzymać atak wrogów.

Na koniec garść porad związanych z misją Samotny Las w They Are Billions, mianowicie:

 1. Nie twórz struktur ochronnych przed mniej więcej 30 dniem misji - lepiej spożytkować te środki na rozbudowie kolonii i zwiększeniu ilości przychodów (głównie złoto i żelazo).
 2. Budując fortyfikacje, warto wznieść dwurzędowy mur, a przed nim ustawić kilka rzędów Zasieków (Stakes Trap). Jeśli pozwalają Ci na to środki, warto bezpośrednio przed murem ustawić też trochę działek Osa (Wasp) - zadają one dobra obrażenia i odciągną uwagę wrogów od murów.
 3. Jeśli masz dostęp do kamiennych murów (Stone Wall), postaraj się ulepszyć mur otaczający kolonię. Najpewniej nie uda Ci się tego dla całego muru, warto jednak ulepszyć przynajmniej północną, południową, wschodnią i zachodnią jego część, gdyż z tych kierunków nadciągnie najwięcej wrogów, znacznie więcej niż z "przekątnych".
 4. Zwiadowczynie (Ranger) nie spiszą się tutaj zbyt dobrze, lepiej jest postawić na Żołnierzy i Snajperów. Snajperów ustaw na wieżach, by zwiększyć ich zasięg, a Żołnierzy ustaw z kolei pomiędzy wieżami, bezpośrednio pod murami.
 5. Jeśli masz dostęp do jednostki Lucyfer (Lucifer), warto z niej tutaj skorzystać. Świetnie sprawdzi się w walce z masą mięsa armatniego. Jednostkę te można także często rekrutować w Gospodzie (Inn).