Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Placówka Omicron | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Placówka Omicron (Omicron Laboratory) to kolejna misja taktyczna w grze They Are Billions, a zarazem prawdopodobnie najtrudniejsza misja w całej grze. Nie napotkasz tutaj hord wrogów zalewających pomieszczenia, zamiast tego jednak będzie tutaj sporo specjalnych zarażonych, jak Harpie czy Truciciele (Venom), którzy w kilka sekund są w stanie zabić bohatera. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Omicron Laboratory w trybie fabularnym.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji Trujące Bagno (Nocious Swamp)

Cele misji:

 1. Zdobądź obiekt misji: Artefakt misji.
 2. Bohater musi wydostać się z twierdzy żywy.
 3. (dodatkowe) Zdobądź cenne przedmioty dla Imperium (punkty: 330).
 4. (dodatkowe) Zdobądź starożytną technologię (punkty: 700).

Uwaga - w ramach misji taktycznych, dodatkowe przedmioty do zbierania rozlokowane są losowo w momencie rozpoczynania misji. Z tego też powodu w niniejszym rozdziale nie znajdują się informacje dotyczące ich lokalizacji - gdyż ta jest po prostu losowa.

Przebieg misji

Boczna ścieżka, gdzie znajdziesz trochę przedmiotów i alternatywne wejście do placówki. - Placówka Omicron | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Boczna ścieżka, gdzie znajdziesz trochę przedmiotów i alternatywne wejście do placówki.
 1. Na początku misji warto udać się ścieżką ciągnącą się wzdłuż prawej ściany budynku. Tam do znalezienia będą Apteczka, Granaty i trochę punktów Imperium i/lub Nauki. Znajduje się tam też alternatywne wejście do kompleksu - wejście nim, jednakże, nie jest zalecane, gdyż od razu trafisz na silnych wrogów.
 2. Gdy wejdziesz do budynku, zauważysz liczne zbiorniki rodem z filmu SF. Wewnątrz nich przechowywani są zarażeni. Gdy zbliżysz się do tego typu pojemnika, wyskoczy z niego wróg i natychmiast cię zaatakuje. Możesz też strzelić w pojemnik, by wywabić wroga ze środka, jednocześnie dość dotkliwie go raniąc.
Wspomniane zbiorniki, wewnątrz których siedzą zarażeni. - Placówka Omicron | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Wspomniane zbiorniki, wewnątrz których siedzą zarażeni.
 1. Z uwagi na wspomniane zbiorniki, niezalecane jest tutaj szybkie przemieszczanie się - możesz tym doprowadzić do ściągnięcia na siebie np. kilku Harpii, z którymi sobie nie poradzisz. Warto więc poruszać się wolno, eliminując wrogów pojedynczo.
 2. Pomieszczenie z artefaktem misji znajduje się w północno-wschodnim rogu mapy. Przed nim czeka cię jednak pomieszczenie wypełnione dziesiątkami zbiorników - w każdym z nich jest Truciciel. Warto więc pojedynczo rozbijać pojemniki znajdujące się przy ścieżce i wybijać wrogów jeden po drugim - jeśli przebiegniesz do drzwi z artefaktem, nie będziesz mieć żadnych szans.
 3. Zbierz artefakt misji i udaj się w drogę powrotną - eksploracji podejmij się tylko jeśli bardzo zależy Ci na dodatkowych Punktach Imperium i Nauki.

Porady

Lepiej jest niszczyć pojemniki samemu, zanim wyskoczy z nich wróg - dzięki temu zarażeni będą mieć mniejszą ilość punktów zdrowia. - Placówka Omicron | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Lepiej jest niszczyć pojemniki samemu, zanim wyskoczy z nich wróg - dzięki temu zarażeni będą mieć mniejszą ilość punktów zdrowia.

Na koniec garść porad związanych z misją Placówka Omicron, mianowicie:

 1. Jeśli nie zależy Ci na zdobyciu dodatkowych Punktów Imperium i/lub Nauki, warto wykonać cel misji i czym prędzej ulotnić się z budynku. Eksploracja jest tutaj bardzo niebezpieczna z uwagi na obecność specjalnych zarażonych.
 2. Miejsce, od którego warto trzymać się z dala, to pomieszczenie ulokowane delikatnie na wschód od centrum mapy. Znajduje się tam kilkanaście zbiorników, wewnątrz których siedzą same Harpie. Wdarcie się do pomieszczenia z całą pewnością zakończy się nagłą śmiercią.
 3. Warto rozbijać pojemniki samemu - dzięki temu wrogowie wyskoczą z nich z mniej więcej połową punktów zdrowia. Jest to kluczowe szczególnie w przypadku starć z Harpiami - jeśli te dobiegną do bohatera, po sekundzie zostanie on zabity.