Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 08 - Wąski Szlak (The Narrow Pass) | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Wąski Szlak (The Narrow Pass) to ósma według numeracji tego poradnika misja fabularna w They Are Billions. Jest to jedna z trudniejszych misji początkowych, z uwagi na szybkie pojawienie się pierwszej hordy, jak i przez samą topografię mapy. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Wąski Szlak w trybie fabularnym.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji Rozdroża (The Crossroads)

Cele misji:

 1. Zlikwiduj wszystkich zarażonych.
 2. Liczebność kolonii: 1000.
 3. Przetrwaj ataki wszystkich hord.

Przebieg misji

Warto w miarę wcześnie wybudować proste umocnienia przy każdej ze ścieżek, by zatrzymać ruch wroga. - Misja 08 - Wąski Szlak (The Narrow Pass) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Warto w miarę wcześnie wybudować proste umocnienia przy każdej ze ścieżek, by zatrzymać ruch wroga.
 1. Rozpocznij od budowy 3 Namiotów (Tent). W następnej kolejności wybuduj 2 Chatki Rybaka (Fisherman Cottage) i 2 dodatkowe Namioty. Gdy otrzymasz złoto, wznieś Tartak (Sawmill) przy drzewach ulokowanych na północny zachód od bazy - konieczne będzie ustawienie Wieży Tesla (Tesla Tower).
 2. Zwiadowczynie (Ranger) wyślij na południowy wschód, gdzie znajduje się złoże kamieni. Po jego oczyszczeniu ustaw tam Kamieniołom (Quarry).
 3. Jak najszybciej wybuduj Centrum Żołnierzy (Soldier's Center) i rozpocznij rekrutację Zwiadowczyń.
 4. Wybuduj po jednej Wieży Tesla przy każdej ścieżce (dwie północne i dwie południowe) i zablokuj przejścia przy pomocy murów - od 3 dnia zaczną nawiedzać cię wrogie jednostki.
Przy północno-wschodniej ścieżce znajdziesz złoże żelaza - rozpocznij jego pozyskiwanie możliwie najszybciej. - Misja 08 - Wąski Szlak (The Narrow Pass) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Przy północno-wschodniej ścieżce znajdziesz złoże żelaza - rozpocznij jego pozyskiwanie możliwie najszybciej.
 1. Rozpocznij ekspansję w kierunku północno-wschodniej ścieżki. Znajdziesz tam złoże żelaza - zwiększ zasięg bazy i ustaw tam Kamieniołom, by zacząć zbierać żelazo. Rozpocznij szkolenie Żołnierzy (Soldier) jak tylko będzie to możliwe.
 2. Pod koniec 14 dnia zacznij przygotowania do pierwszej hordy - dobuduj przy umocnieniach drugą linie murów i ustaw 2-3 wieże. Poczekaj, aż otrzymasz komunikat o kierunku natarcia i ustaw tam większość swoich sił - pierwsza fala jest naprawdę trudna do odbicia.
Obrona przed pierwszą hordą stanowi największe wyzwanie podczas tej misji. - Misja 08 - Wąski Szlak (The Narrow Pass) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Obrona przed pierwszą hordą stanowi największe wyzwanie podczas tej misji.
 1. Od tego momentu Twoim celem jest uzyskanie 1000 punktów populacji, rozpocznij więc ekspansję. Warto skupić się tu na pojedynczych ścieżkach - zająć je do mniej więcej 2/3 długości, ustawić mocne fortyfikacje i udać się do kolejnej ścieżki.
 2. Kolejne fale nadejdą w 25, 35 i finałowa w 45 dniu. Podczas finałowego starcia wrogowie atakować będą ze wszystkich stron jednocześnie.

Uwaga - ukończenie tej misji odblokuje kolejną, Samotny Las (The Lonely Forest).

Porady

Jeśli posiadasz duży zapas drewna, możesz ustawić dodatkową linię obrony przy pomocy pustych wież - wrogowie potrzebować będą czasu na przebicie się przez nie, a Twoje wojska i tak powinny ich dosięgnąć. - Misja 08 - Wąski Szlak (The Narrow Pass) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Jeśli posiadasz duży zapas drewna, możesz ustawić dodatkową linię obrony przy pomocy pustych wież - wrogowie potrzebować będą czasu na przebicie się przez nie, a Twoje wojska i tak powinny ich dosięgnąć.

Na koniec prezentujemy garść porad, które ułatwią ukończenie misji Wąski Szlak, mianowicie:

 1. Koniecznym jest, by jak najszybciej wybudować Kamieniołom na złożach kamienia, a następnie Centrum Żołnierzy i rozpocząć szkolenie jednostek.
 2. Jak najszybciej rozciągnij bazę wzdłuż północno-wschodniej części i zajmij złoże żelaza - dzięki niemu będziesz w stanie szkolić Żołnierzy, co też trzeba szybko zacząć robić.
 3. Podczas kolejnych hord nie skupiaj się wyłącznie na obronie strony, z której nadbiega armia - inne strony również będą atakowane, choć mniejszą grupą przeciwników.