Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Trujące Bagno (The Noxious Swamp) | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Trujące Bagno (The Noxious Swamp) to misja, która niejako wywraca kampanię fabularną w They Are Billions do góry nogami. Dzieje się to za sprawą nowego przeciwnika, Truciciela (Venom), z którym walka wymaga odmiennego podejścia. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Trujące Bagno w trybie fabularnym.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji Samotny Las (The Lonely Forest)

Cele misji:

 1. Liczebność kolonii: 1800.
 2. Przetrwaj ataki wszystkich hord.
 3. Zlikwiduj wszystkich zarażonych.
 4. Zniszcz wszystkie piekielne osady.

Przebieg misji

W okolicy miejsca startowego nie ma wrogów, można się więc spokojnie rozbudowywać. - Trujące Bagno (The Noxious Swamp) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
W okolicy miejsca startowego nie ma wrogów, można się więc spokojnie rozbudowywać.
 1. W okolicy głównego budynku nie ma żadnych zarażonych - możesz więc spokojnie zbadać okoliczne tereny. Pierwsi wrogowie pojawiają się dopiero za wąskim przesmykiem, na południowy wschód od miejsca startowego.
 2. Rozpocznij rozbudowę standardowo - ustaw 3 Namioty (Tent), potem 2 Chaty Myśliwego (Hunter Cottage), a gdy uzbierasz 300 złota ustaw Tartak (Sawmill) tak, by generował możliwie dużo drewna. Za pozostałe drewno ustaw kolejne Namioty.
 3. Ekspansję rozpocznij na południowy wschód. Znajdziesz tam kamienie, przy których należy ustawić Kamieniołom (Quarry) i wspomniany przesmyk, który zastawić należy murem - uniemożliwi to dojście zarażonych do Twojej bazy. Kolejną ekspansję prowadź na zachód - tam znajdziesz żelazo.
Warto ustawić mur na wąskim przesmyku - uniemożliwi to wrogom dotarcie do reszty kolonii. - Trujące Bagno (The Noxious Swamp) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Warto ustawić mur na wąskim przesmyku - uniemożliwi to wrogom dotarcie do reszty kolonii.
 1. Po przejściu przez przesmyk, trafisz na nowych wrogów, Trucicieli (Venom). Są to jedyne dostępne dla wroga jednostki walczące na dystans - plują kwasem, który rani nawet kilka jednostek jednocześnie. Na szczęście kwas leci bardzo wolno, przez co łatwo jest go uniknąć, szczególnie mobilnymi jednostkami jak Zwiadowczynie (Ranger).
 2. Do momentu posiadania ~10 Żołnierzy (Soldier), najlepszą metodą walki z Trucicielami jest wykorzystanie 1 Zwiadowczyni do skupiania na sobie uwagi wrogów i unikaniu ich ataków i rozprawianiu się z przeciwnikiem przy pomocy pozostałych jednostek. Gdy zrekrutujesz wspomnianą ilość Żołnierzy, będziesz w stanie zabijać Truciciel zanim zdążą oni zaatakować.
 3. Wybij okolicznych wrogów i zajmij kolejne połacie terenów. Od mniej więcej 10 dnia warto rozpocząć budowę murów, najlepiej dwurzędowych, od strony północnej, wschodniej i południowej, ustawiając za nimi także wieże. Warto skupić się także na intensywnym szkoleniu Żołnierzy.
 4. Kluczowym momentem jest 15 dzień - atak pierwszej hordy zarażonych. Pierwsza horda składać będzie się z mniej więcej 50 Trucicieli, ważne jest więc, by dysponować odpowiednią ilością Żołnierzy, która powstrzyma wrogów przed przebiciem się przez mury. Alternatywnie wykorzystać można Zwiadowczynię, by odciągnąć uwagę wrogów od umocnień.
 5. Od tego momentu musisz dążyć do trzech celów - zwiększania populacji i armii, ekspansji i budowie kolejnych warstw umocnień i zniszczeniu wszystkich piekielnych osad. Ostatnia horda - składająca się wyłącznie z Trucicieli - pojawi się 65 dnia, a wrogowie atakować będą ze wszystkich 4 kierunków.

Porady

Podczas każdej hordy walczyć będziesz wyłącznie z Trucicielami. - Trujące Bagno (The Noxious Swamp) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Podczas każdej hordy walczyć będziesz wyłącznie z Trucicielami.

Na koniec garść porad, które ułatwią ukończenie misji Trujące Bagno, mianowicie:

 1. Są dwa sposoby radzenia sobie z Trucicielami. Pierwszym jest wykorzystanie szybkiej jednostki - jak Zwiadowczyni - by zwabić wrogów i skupić ich ataki na niej, podczas gdy pozostałe jednostki rozprawią się z wrogiem. Drugim jest wykorzystanie wystarczająco dużej grupy Żołnierzy, która wybije wrogów zanim ci zdążą zaatakować. ~10 Żołnierzy pozwoli Ci walczyć nawet z 3 Trucicielami jednocześnie, a grupa 20-30 Żołnierzy poradzi sobie z każdą grupą tych jednostek.
 2. Wszystkie hordy w obrębie tej misji składać będą się wyłącznie z Trucicieli.
 3. Zwiadowczynie nie radzą sobie w walce z Trucicielami - zadają one zbyt małe obrażenia, a ataki wrogów są w stanie bardzo szybko je pozabijać. Alternatywą jest tutaj pozostawanie w ciągłym ruchu i atakowanie z doskoku, jednak przy dużej ilości wrogów ten sposób jest nieskuteczny. Podczas tej misji skup się na rekrutacji Żołnierzy i Snajperów.
 4. Nie zostawiaj niestrzeżonych fragmentów murów. Truciciele są w stanie bardzo szybko przebić się przez umocnienia, których nikt nie strzeże. Staraj się co kawałek rozstawiać wieże, na których stać będą jednostki, bądź działka Osa (Wasp) bądź Balisty.