Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 04 - Rozdroże | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Misja Rozdroże (The Crossroads) to czwarta - według numeracji niniejszego poradnika - misja kampanii They Are Billions. Jest to pierwsza misja w trybie fabularnym, w której gracz ma za zadanie zniszczyć piekielne osady (Village of Doom), czyli wypełnione nieumarłymi pozostałości osad ludzkich. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Rozdroże.

Przebieg misji

Warto rozpocząć czyszczenie mapy od jej wschodniej części. - Misja 04 - Rozdroże | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Warto rozpocząć czyszczenie mapy od jej wschodniej części.

Sposób odblokowania: misja odblokowuje się po ukończeniu Ukryta Dolina (The Hidden Valley).

Cele misji:

  1. Liczebność kolonii: 400.
  2. Zniszcz wszystkie piekielne osady.

Standardowo dla misji w trybie fabularnym, ustaw 3 Namioty (Tent) i rozpocznij eksplorację okolicy przy pomocy dostępnych jednostek. Wyślij Zwiadowczynie na wschód, gdzie znajduje się złoże kamieni. W międzyczasie wznieś 1-2 Chatki Myśliwego (Hunter's Cottage), następnie Tartak (Sawmill) i kilka dodatkowych Namiotów. Po wszystkim ustaw 2 Wieże Tesla (Tesla Tower) by dotrzeć do złoża kamieni, gdzie ustawić należy, rzecz jasna, Kamieniołom (Quarry).

Ustawienie Kamieniołomu jest, jak w każdej misji, kluczowe. - Misja 04 - Rozdroże | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Ustawienie Kamieniołomu jest, jak w każdej misji, kluczowe.

Kontynuuj oczyszczanie okolicy z trupów i w międzyczasie postaw kolejny Tartak i dobuduj trochę Namiotów, by zyskać dodatkowe złoto i wolnych rekrutów. Warto ustawić mur obronny na wschód od Kamieniołomu i pociągnąć go do zachodniego krańca mapy - w ten sposób odizolujesz się od nieumarłych. Pamiętaj, by przy murze ustawić Drewniane Wieże (Wooden Tower), by ułatwić obrońcom prowadzenie ognia. Gdy uzbierasz wymagane surowce, postaw Centrum Żołnierzy (Soldier's Center) i rozpocznij szkolenie wojsk.

By móc rekrutować Żołnierzy, potrzebować będziesz żelaza - znajdziesz je na północ od miejsca startowego. - Misja 04 - Rozdroże | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
By móc rekrutować Żołnierzy, potrzebować będziesz żelaza - znajdziesz je na północ od miejsca startowego.

Teraz Twoim celem jest stopniowa ekspansja, by pozyskać dodatkową liczebność kolonii i systematyczna rozbudowa armii. W tym momencie powinieneś mieć już dostęp do Zwiadowczyń (Ranger) i Żołnierzy (Soldier). Szkól Zwiadowczynie i rozpocznij ekspansję na północ, gdzie znajdziesz złoże żelaza - ustaw tam Kamieniołom, by wydobyć to złoże i być w stanie szkolić Żołnierzy.

15-20 Żołnierzy w zupełności wystarczy, by zniszczyć piekielną osadę. - Misja 04 - Rozdroże | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
15-20 Żołnierzy w zupełności wystarczy, by zniszczyć piekielną osadę.

Pora rozpocząć wykonywanie głównego celu misji, czyli niszczenie piekielnych osad. Te znajdziesz w dwóch miejscach - na środku i w północno-wschodnim rogu mapy. Pamiętaj, by rozpocząć ich destrukcje przy pomocy przynajmniej kilkunastu jednostek, najlepiej Żołnierzy - gdy tylko rozpoczniesz ostrzał, z budynku dosłownie wysypią się wrogowie. Jeśli ich ilość cię przytłoczy, wycofaj się za mury i bezpiecznie się ich pozbądź. Rozpocznij wreszcie atak na piekielne osady ulokowane w rogu mapy - gdy je zniszczysz, misja dobiegnie końca.

Ukończenie misji odblokuje trzy nowe - Szkieletowe Wybrzeże (Coast of Bones), Wąski Szlak (The Narrow Pass) i Centrum Dowodzenia Alfa (Alpha Communications Center). Jednakże, dostęp do dwóch z nich zablokowany będzie przez nową aktywność, hordy zarażonych (Infected Swarm). Są to specjalne etapy, podczas których przetrwać musisz oblężenie wrogich jednostek. Nie warto się ich jednak na ten moment podejmować - ilość jednostek, którymi będziesz dysponować, uzależniona będzie od Twoich Punktów Imperium, które zdobywa się za wykonywanie misji. Na ten moment będziesz mieć ich za mało, by sobie poradzić z tymi etapami. Przechodź misje zgodnie z kolejnością prezentowaną w tym poradniku, by bez problemu przetrwać hordy zarażonych.

Porady

Na koniec garść porad, które pomogą Ci podczas misji Rozdroże w grze They Are Billions. Mianowicie:

  1. Tak jak w poprzedniej misji - Łąka Myśliwych (The Hunter's Meadow) - tak i tutaj nie uświadczysz hord zainfekowanych. Jednakże, warto i tak obwarować całą bazę murem, by nie dopuścić samotnych nieumarłych do budynków.
  2. Żołnierze są tutaj bardzo przydatni - znacznie lepiej radzą sobie z dużymi grupami wrogów, których tutaj nie brakuje, a hałas nie jest problemem.

Po ukończeniu misji odblokujesz nową aktywność - hordy zarażonych (Infected Swarm). Nie podejmuj się ich jednak od razu, gdyż sobie z nimi nie poradzisz - warto uwpierw ukończyć inne dostępne misje. Szczegółowo na ich temat poczytasz w oddzielnym rozdziale.