Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 11 - Cape Storm | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Cape Storm to jedna z najdłuższych dotychczasowych misji kampanii fabularnej w They Are Billions. Jest to specyficzna misja, podczas której nie będziesz nękany przez hordy zarażonych aż do samego końca, podczas którego przyjdzie Ci walczyć z olbrzymią grupą nieumarłych. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Cape Storm w trybie fabularnym.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji Szkieletowe Wybrzeże (The Coast of Bones)

Cele misji:

 1. Liczebność kolonii: 1500.
 2. Przetrwaj ataki wszystkich hord.
 3. Specjalne właściwości mapy: Owocne farmerstwo (+30% do jedzenia pozyskiwanego z Farm).

Przebieg misji

Rozbudowę rozpocznij standardowo. Po raz pierwszy będziesz od początku w stanie postawić Kamieniołom, bez rozszerzania zasięgu bazy. - Misja 11 - Cape Storm | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Rozbudowę rozpocznij standardowo. Po raz pierwszy będziesz od początku w stanie postawić Kamieniołom, bez rozszerzania zasięgu bazy.
 1. Miej na uwadze specjalną właściwość mapy - zwiększa ona ilość pozyskiwanego jedzenia z Farm o 30%, sprawiając, iż jest to jeszcze skuteczniejszy system zdobywania żywności.
 2. Rozpocznij od wzniesienia 3 Namiotów (Tent), potem Chatki Rybaka (Fisherman Cottage), Chatki Myśliwego (Hunter Cottage), a następnie wznieś Tartak (Sawmill i Kamieniołom (Quarry). W międzyczasie wybuduj też kilkanaście dodatkowych Namiotów.
Wraz z kolejnymi dniami ilość wojsk wroga nadciągających od północy będzie rosła - warto więc wzmacniać umocnienia na północ od miejsca startowego. - Misja 11 - Cape Storm | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Wraz z kolejnymi dniami ilość wojsk wroga nadciągających od północy będzie rosła - warto więc wzmacniać umocnienia na północ od miejsca startowego.
 1. Wyślij niewielką część startowej armii, by oczyściła drogę na północ i wsadź jedną Zwiadowczynię (Ranger) do wieży przy północnym murze - zatrzyma ona przez kilka kolejnych dni nadciągających z północy wrogów. To przez to przejście na koniec mapy próbowała będzie wedrzeć się horda zarażonych.
 2. Wybuduj jak najszybciej Centrum Żołnierzy (Soldier's Center) i rozpocznij szkolenie nowych jednostek. Wykorzystaj je, by oczyścić resztę mapy - na wyspie jest kilkuset zarażonych do wybicia, jednak gdy to uczynisz, nowi wrogowie nie będą się już pojawiać.
 3. Zajmij całą mapę na zachód od miejsca startowego - jest tam kilka złóż złota, kamieni i żelaza, a wrogie hordy nie będą stamtąd atakować, przez co nie jest konieczne zostawianie tam żołnierzy czy tworzenie umocnień.
Po raz pierwszy przyjdzie Ci walczyć z grubasami (Chubbies). - Misja 11 - Cape Storm | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Po raz pierwszy przyjdzie Ci walczyć z grubasami (Chubbies).
 1. Podczas tej misji po raz pierwszy (nie licząc misji taktycznych) trafisz na grubasów (Chubby), ciężko opancerzonych zarażonych. Należy uważać, by grubas nie dotarł do Twoich jednostek 2-3 ciosy wystarczą, by posłać dowolną jednostkę do piachu.
 2. Około 40 dnia misji rozpocznij intensywne szkolenie jednostek - w głównej mierze Snajperów i Żołnierzy (Soldier). Wybuduj też solidne, dwurzędowe umocnienie przy moście zlokalizowanym na północ od bazy. Dla swojego bezpieczeństwa, lepiej jest ustawić dodatkowe dwa rzędy murów, jeśli pierwsza linia padnie.
 3. Wraz z nadejściem 50 dnia, od strony mostu nadciągnie olbrzymia horda zarażonych, największa z dotychczasowych misji. Do wybicia będzie kilka tysięcy przeciwników, w tym kilkudziesięciu grubasów.

Porady

Finałowa fala jest olbrzymia, jednak misja daje wystarczająco czasu na przygotowanie się do obrony przed nią. - Misja 11 - Cape Storm | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Finałowa fala jest olbrzymia, jednak misja daje wystarczająco czasu na przygotowanie się do obrony przed nią.

Na koniec warto wspomnieć o kilku poradach których znajomość ułatwi ukończenie tej misji, mianowicie:

 1. Aż do 50 dnia na mapie nie pojawi się żadna horda zarażonych. Wykorzystaj ten czas, by oczyścić i zająć mapę na zachód od miejsca startowego - znajdziesz tam masę miejsc do ustawienia Farm, a także po kilka złóż złota, kamienia i żelaza.
 2. Wraz z kolejnymi dniami, przez most ulokowany na północ od miejsca startowego napływać będzie coraz więcej zarażonych. Systematycznie wysyłaj tam część swoich oddziałów, by broniły tamtejszych umocnień.
 3. Dla własnego bezpieczeństwa warto wybudować dodatkowy dwurzędowy most, poniżej tego głównego - pozwoli to w wycofać jednostki na wypadek przebicia się wroga przez pierwszą linię umocnień.
 4. Snajperzy są tutaj bardzo skuteczni - doskonale radzą sobie z grubasami (Chubby), których tutaj znajdziesz sporo, zarówno na mapie, jak i podczas finałowej hordy.