Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja Ruch Oporu | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Ruch Oporu (The Resistance) to jedna z bardziej unikalnych misji w kampanii fabularnej They Are Billions. Na mapie znajdują się ruiny murów obronnych, które wykorzystać można do tworzenia własnych fortyfikacji, a od początku misji odkryta będzie też cała mapa. Dodatkowo, podobnie jak w misjach Oaza (The Oasis) i Niziny (The Lowlands), na mapie nie będzie zarażonych - pojawiać będą się oni w ciągu kolejnych dni. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Ruch Oporu w trybie fabularnym.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji Dolina Śmierci (The Valley of Death)

Cele misji:

 1. Liczebność kolonii: 2000.
 2. Przetrwaj ataki wszystkich hord.

Przebieg misji

Początkowa rozbudowa wygląda tutaj standardowo - nie trzeba jednak martwić się wrogami, których tutaj po prostu nie ma. - Misja Ruch Oporu | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Początkowa rozbudowa wygląda tutaj standardowo - nie trzeba jednak martwić się wrogami, których tutaj po prostu nie ma.
 1. Na początku zwróć uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze, z uwagi na teleskop zainstalowany na głównym budynku, odkryta będzie cała mapa. Po drugie, na mapie nie będą początkowo znajdować się żadni zarażeni - Ci pojawiać zaczną się jednak już w połowie 1 dnia misji.
 2. Rozbudowa na tej mapie wygląda standardowo - ustaw 3 Namioty (Tent), Chatkę Rybacką (Fisherman Cottage) i Chatkę Myśliwego (Hunter Cottage), a po otrzymaniu 300 złota Tartak (Sawmill).
 3. Ekspansję w pierwszej kolejności rozpocznij na zachód - znajdziesz tam duże złoże kamieni, przy którym ustawić należy Kamieniołom (Quarry). Złoże żelaza znajdziesz na zachód od kamieni.
 4. Od mniej więcej 7-8 godziny 1 dnia misji, na mapie pojawiać zaczną się wrogowie. Przez mniej więcej 10 pierwszych dni będą to pojedynczy, powolni wrogowie - ich eliminacja jest banalnie prosta, warto jednak się pilnować i nie wpuścić nikogo do bazy.
 5. Postaraj się do mniej więcej 10 dnia rozciągnąć zasięg budowy na całą mapę i wykończ resztki murów ustawiając tam swoje własne - w ten sposób uniemożliwisz wejście wrogom na teren kolonii. Co kilka kratek warto ustawić wieże obronne, a na nich przynajmniej 1 jednostkę - bez problemu poradzi sobie ona z pojedynczymi wrogami.
 6. Pierwsza horda zarażonych jest prosta do pokonania, po niej jednak na mapie zaczną pojawiać się "biegacze", a także, sporadycznie, specjalni zarażeni - grubasy (Chubby), Harpie czy Truciciele (Venom). Z tego też powodu warto wcześnie otoczyć kolonię murami.
 7. Podczas finałowej hordy, kolonia atakowana będzie ze wszystkich stron - nie zostaw nigdzie otwartego przejścia do bazy, gdyż szybko może to zakończyć misję niepowodzeniem!

Porady

Misja daje masę czasu na przygotowanie się do ostatniej hordy - nie stanowi ona większego problemu. - Misja Ruch Oporu | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Misja daje masę czasu na przygotowanie się do ostatniej hordy - nie stanowi ona większego problemu.

Na koniec warto wspomnieć o kilku poradach, które sprawią, iż ukończenie misji Ruch Oporu stanie się prostsze. Mianowicie:

 1. Przez mniej więcej 10 pierwszych dni czekają Cię jedynie starcia z pojedynczymi wrogami. Wykorzystaj ten czas, by zwiększyć zasięg budowy na całą mapę i otoczyć kolonię przynajmniej jednym rzędem drewnianych murów.
 2. Wykorzystaj bogate złoża żelaza i kamieni i wcześnie ustaw na nich Kamieniołomy - dzięki temu wcześnie będziesz w stanie rekrutować Żołnierzy (Soldier), Snajperów i budować bardziej zaawansowane konstrukcje.
 3. Przygotowując się do obrony przez finałową falą, ustaw dwurzędowy, najlepiej kamienny mur, przed nim ustaw - w miarę możliwości - rząd działek Osa (Wasp), a przed działkami 2-4 rzędy Zasieków (Stakes Trap) bądź Drutu Kolczastego (Wire Fence Trap). Za samym murem warto ustawić wieżyczki a na nich Snajperów. Tego typu umocnienia są kosztowne, jednak podczas tej misji będziesz mieć sporo czasu, by je przygotować - a pozwolą bez problemu odeprzeć atak finałowej hordy.