Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

They Are Billions - Poradnik Do Gry

They Are Billions - Poradnik Do Gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 13 - Niziny (The Lowlands) | Solucja They Are Billions They Are Billions, solucja, poradnik

Misja Niziny (The Lowlands) w kampanii fabularnej They Are Billions to oprócz niektórych etapów z Hordami Zarażonych (Infected Swarm) największe dotychczasowe wyzwanie. Powodem tego jest mała powierzchnia mapy, przez co sporo wrogów, szczególnie "biegaczy" znajduje się tuż przy strefie startowej. W niniejszym rozdziale znajdziesz opis przejścia i porady związane z misją Niziny w trybie fabularnym.

Sposób odblokowania i cele

Sposób odblokowania: odblokowuje się po ukończeniu misji Cape Storm.

Cele misji:

 1. Liczebność kolonii: 1500.
 2. Ograniczenie: misję należy wykonać w ciągu 70 dni.

Przebieg misji

Zarówno Tartak jak i Kamieniołom możesz ustawić tuż obok miejsca startowego. - Misja 13 - Niziny (The Lowlands) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Zarówno Tartak jak i Kamieniołom możesz ustawić tuż obok miejsca startowego.
 1. Misję rozpocznij tak jak zawsze - wznieś 3 Namioty (Tent), Chatkę Rybaka (Fisherman Cottage), Chatkę Myśliwego (Hunter Cottage), a następnie, gdy przyjdzie złoto, wznieś Tartak (Sawmill). Ewentualne nadwyżki złota wykorzystaj na kolejne Namioty. Prędko ustaw też Kamieniołom (Quarry) na złożu kamienia będącym w zasięgu głównego budynku.
 2. Oczyść ostrożnie tereny znajdujące się dookoła bazy - uważaj, by nie ściągnąć na siebie zbyt dużej uwagi jednostek wroga.
 3. Wznieś możliwie szybko Centrum Żołnierzy (Soldier's Center) i rozpocznij szkolenie jednostek - te potrzebne będą, gdyż pierwsza horda nadejdzie 18 dnia, a jednostek wroga nie brakuje też w okolicy bazy.
 4. Przed upływem 4-5 dnia otocz bazę jednorzędowym murem - powstrzyma to ataki wrogich jednostek na Twoją bazę.
 5. Rozszerzanie terenów rozpocznij w kierunku południowym - jest tam zdecydowanie mniej wojsk wroga niż na północy, przez co proces ten przebiegnie szybciej, umożliwiając dalszą rozbudowę.
 6. Wraz z nadejściem 15 dnia rozpocznij rozbudowę umocnień, gdyż 18 dnia nadejdzie horda. Ta pojawi się najpewniej od północy - warto więc tam ustawić możliwie najwięcej jednostek i zainwestować w budynki obronne.
 7. Po obronie przed pierwszą hordą warto skupić się na jak najszybszym zwiększeniu populacji - osiągnięcie pułapu 1500 osadników jest jak najbardziej możliwe przed nadejściem drugiej hordy.

Porady

Warto wcześnie otoczyć bazę murem, by uniemożliwić wrogowi swobodny ruch. - Misja 13 - Niziny (The Lowlands) | Solucja They Are Billions - They Are Billions - Poradnik Do Gry
Warto wcześnie otoczyć bazę murem, by uniemożliwić wrogowi swobodny ruch.

Na koniec garść porad, które z pewnością przydadzą się podczas misji Niziny, mianowicie:

 1. Nie szalej z ekspansją i walką z zarażonymi ulokowanymi dookoła bazy - spora ich część to "biegacze", którzy rzucą się do szarży za Twoimi jednostkami.
 2. Warto oczyszczać mapę po kawałku, wysyłając tam większą grupę uderzeniową, zamiast rozsiewać oddziały po całej mapie. Zalecanym jest też, by rozpocząć ekspansję na południe, gdzie znajduje się mniej oddziałów zarażonych.
 3. Warto szybko otoczyć bazę murem - wrogowie od samego początku stoją niebezpiecznie blisko Twojej bazy, a jeden nieupilnowany "biegacz" może szybko zarazić kilka budynków, co kosztować będzie Cię całą misję
 4. Podczas tej misji świetnie sprawdzają się działka Osa (Wasp) - doskonale spiszą się do ochrony wysuniętych punktów przed nawet kilkunastoma wrogami, a ich koszt budowy nie jest przesadnie wysoki.